Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Wymiana sprężyn a NIVO

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Angry Wymiana sprężyn a NIVO

    Witam - jest lipa :)


    Czy w układzie z nivomatem wysokość tyłu jest zawsze od niego uzalżniona bardziej niż w zwykłym? Są nowe sprężyny (najlepsze jakie się wydawało dostać CS Germany - wersja dla Longa bez NIVO czyli niby dłuższe i twardsze) i wygląda to po założeniu tak:



    Czy powodem tego jest brak plynu w układzie NIVO? Nie sądzę aby bez wsparcia nivomatu miało to stać AŻ TAK absurdalnie nisko tym bardziej że na drugiej stronie jest stara sprężyna i jest lepiej .

    Nie wiem, może przy wyciąganiu amortyzatora gdzieś się jakiś układ rozregulowuje i trzeba coś zrobić żeby wróciło do normy...? amory są z EDC

    Specjalnie kupiłem drugie sprężyny żeby odciążyć nieco układ nivomatu a tu o.

    Jeśli to ewidentnie jest wina sprężyn podpowiedzcie proszę jakie inne mogę kupić na szybko z tych dostępnych w internecie (są praktycznie tylko CS germany lesjoforsy i KYB - te dwie ostatnie już z*bane w temacie o wymianie sprężyn)

  2. #2
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Michał spreżny z nivo są krótsze ale dużo twardsze w efekcie dłuższa sprężyna z normalnej wersi daje taki efekt końcowy szukaj sprężyny z pomarańczowym paskiem

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Paskiem?? Mozesz rozwinac ? :) Sa do dostania wzmacniane z e39 (wezsze o 1cm) lub od e65 (wezsze o 0,5cm i dluzsze o 1,5cm) co o tym sadzicie?

  4. #4
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    każda spreżyna w e38 tył wg. wyposażenia oryginalnie jest oznaczana mazniętymi na nich kolorowymi paskami nivo z edc ma kolor pomarańczowy wiadomo że jak kupisz jedną strone może być różnica nawet koło 2/3cm przeważnie ta dokładana jest wyższa odpoczęła trochę różnice w trakcie eksploatacji zacierają się i są widoczne tylko na idealnie prostym podłożu

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    A czemu po prostu nie kupiłeś ori? Aż taki koszt to to nie jest a teraz i tak stracisz 2x.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Chyba zartujesz :) 700zl to jest roznica a te sprezyny zwroce bez problemu. Kupie od e65 sa dluzsze

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Do mojej 7er 1 sprężyna OEM kosztuje 331,26 zł. Biorąc pod uwagę fakt, że auto jeździ do dzisiaj na seryjnych sprężynach (które muszę już zmienić) wolę wydać te 6,5 stówy i mieć spokój na kolejnie 10-15 lat :)

    Kosztowna to jest wymiana amortyzatorów S-EDC
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    Chyba zartujesz :) 700zl to jest roznica a te sprezyny zwroce bez problemu. Kupie od e65 sa dluzsze
    zakladaj od sprintera,

    a tak powaznie to nie rób szopki i kup takie jakie maja byc, nawet ori z serwisu, i nie stekaj ze drogo. Jak ma sie auto dobrze prowadzic i wyglądać normalnie czasem trzeba zapłacic, a jak czytam twoje posty to tylko "tyle nie dam" lub "za drogo" , "założe od.." lub "posklejam silikonem" nie wiem brakuje ci kasy? żyła jesteś czy co?
    Ostatnio edytowane przez krzywy191 ; 24-07-2014 o 21:49

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Supermen Zobacz posta
    Do mojej 7er 1 sprężyna OEM kosztuje 331,26 zł. Biorąc pod uwagę fakt, że auto jeździ do dzisiaj na seryjnych sprężynach (które muszę już zmienić) wolę wydać te 6,5 stówy i mieć spokój na kolejnie 10-15 lat :)

    Kosztowna to jest wymiana amortyzatorów S-EDC
    U mnie oryginały dobrane w ETK pod wyposażenie i wyposażenie dodatkowe 25-50kg ( gaz) kosztowały 480zl /szt brutto i jest idealnie, nic nie siedzi i nie żałuję

    ..a też miałem dylematy, bo u innych producentów 1-2niejasne twardości a w bmw 3 i konkretnie wiadomo które wybrać

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] wymiana sprężyn
    Przez vramzes w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-12-2013, 14:12
  2. [zawieszenie] Wymiana sprężyn amortyzatorów tył bmw e65 ? Pomocy
    Przez SLU w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-05-2013, 15:42
  3. Wymiana tylnych sprężyn
    Przez koNik_N w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 23:44
  4. Wymiana gruszek Nivo - kilka pytań
    Przez kubosh w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-03-2013, 21:13
  5. [zawieszenie] Wymiana sprężyn...
    Przez Roobs w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-06-2012, 14:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •