Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Zagadkowa sprawa niszcząca akumulatory ??

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    4
    BMW
    E65 745 i
    Skąd
    Gorzów

    Post Zagadkowa sprawa niszcząca akumulatory ??

    Witajcie. Postaram się wam opisać mój co się okazało nie mały problem.
    Po całych przemyśleniach już nie bardzo wiem pod jaki konkretnie powód go podczepić.

    W skrócie pisząc sprawa dotyczy niszczenia akumulatorów do takiego stopnia że nie nadają się do użytku
    i średnio raz na 2-3 tygodnie zakupowany jest nowy.

    Sprawa zaczęła się parę miesięcy temu porannym słabym akumulatorem.
    Zakupiłem nowy co prawda jakiejś tańszej formy 300 zł. Akumulator podziałał do następnego dnia i sprawa się powtórzyła. Tym razem postanowiłem wstawić auto na serwis i co się okazało wszystko
    jest ok ładowanie sprawdzone winny akumulator. Więc z racji że był to tańszy zakupiłem porządny Warta za 800 zł. Akumulator zamontowany w serwisie zaprogramowany do układu ładowania. Jakieś 2 tygodnie wszystko wyglądało normalnie i tu znów niespodzianka jakąś 1 -2 godzin po odstawieniu auta załącza się alarm co się okazało informował właściciela o niskim stanie napięcie.
    Autko ponownie na serwis. Postanowiłem mimo wszystko iż były dobre ładowania oddać alternator w ręce specjalisty. Wymieniono regulator, mostki, uszczelnienia, uzwojenie itp. jednym słowem nowy. Zamontowano, zakupiono kolejny akumulator i jedziemy. Tym razem autko jeździ jakiś miesiąc no może 5 tygodni. W końcu jakiś dalszy wyjazd morze po przejechaniu 200 km auto zgaszone nic się nie dzieje. Za parę godzin zmuszony zakupami żony autko zrobiło jakieś 3 km i wróciliśmy. Po godzinie uruchamia się alarm słaby akumulator. Tym razem postanowiłem go naładować sam. Po 10 godzinach ładowania wsadziłem do auta co prawda ledwo bo ledwo ale odpalił jednak praca nierówna, jakieś dziwne komunikaty i kupa błędów na ekranach. Pojechałem po nowy aku. Wymieniony auto odpala idealnie dziwne komunikaty i lampki pogasły same auto pracowało idealnie. sytuacja powtórzyła się jeszcze raz więc kolejne aku aby dojechać do domu.

    Jak widzicie sprawa troszkę dziwna. Dodam że wszystkie aku uszkodzone popalone cele czy co ? nie da się ich już naładować a nawet jak już naładuje w takim stopniu że jakoś odpali to kupa dziwnych komunikatów lub auto chodzi na 4 cylindry itp a wystarczy wymienić akumulator i jak po serwisie !

    Podejrzewałem jakieś przeładowania, lecz odpaliłem sobie informacje serwisowe i sprawdzałem ładowanie na dystansie 200 km i było w zakresie 13800 mV do 14200 mV więc wygląda w porządku.

    Przeleciałem też kompem system zarządzania energią i jedyne co znalazłem to po zgaszeniu samochodu i zamknięciu na zacisku 30 pokazuje wartości do 10A, lecz tak jest za każdym razem. Nie sprawdzałem tylko jak długo czy do momentu aż auto się uśpi czy może znika to wcześniej. Parę razy zdarzył się też problem a audio jak by procesor nie chciał się wzbudzić i uruchomić. Dopiero wyjęcie bezpiecznika i po chwili ponowne jego włożenie naprawiało wszystko.

    Auto było też u elektroników, którzy przelecieli wszystko wymontowali niepotrzebne rzeczy jak dodatkowy moduł monitoringu GPS przez jakąś firmę i całe wiązki z tym powiązane.

    Ze strony auto.com-a też nić nie widać żadnych poważnych błędów które mogły by nawiązywać do problemu, jedynie pompa dodatkowego ogrzewania postojowego wychodzi i rzeczywiście nie działa.

    Pomysłów koniec może ktoś ma jakieś sugestie po przeczytaniu tego postu lub ma tatę mającego hurtownie akumulatorów będę bardzo wdzięczny za informację.

  2. #2
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Podstawowa sprawa ktora powinna byc sprawdzona juz przy zdechnieciu pierwszego akumulatora:
    Jaki jest pobor pradu poprzez auto w czasie postoju/spoczynku??
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    4
    BMW
    E65 745 i
    Skąd
    Gorzów
    Próbowaliśmy to rozgryźć jednak jednak odnosiliśmy wrażenie że jest problem z całkowitym uśpieniem auta przy otwartej klapie a i komputerem ciężko czytać dane z modułu zarządzania energią tak żeby całkowicie się uśpił.

    Pytanie tylko czy to by powodowało rozładowanie w ciągu godziny aż do uszkodzenia akumulatora ??

Podobne wątki

  1. Dwa akumulatory
    Przez wojtas w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-10-2009, 10:53
  2. delikatna sprawa.
    Przez hrabia81 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-05-2009, 00:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •