Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Witam!

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    19
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznań/Kotlin
    Wreszcie znalazłem kilka dni wolnego i ogarnąłem wnętrze. Mianowicie przednie fotele i kanapa zostały wyczyszczone poszpachlowane, pomalowane i dodatkowo zabezpieczone lakierem bezbarwnym. Efekt poniżej:










    Wypolerowałem i wyczyściłem jeszcze przednie lampy:

    tak wyglądały przed polerowaniem:



    dla porównania po lewej po a po prawej przed polerką :











    PS. Szukam jakiegoś dobrego mleczka bądź innego środka do okresowej pielęgnacji skóry, poleciłby mi ktoś coś godnego uwagi?

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Zymol leather conditioner,swissvax milk, ewentualnie cos z gliptone.
    Chyba, ze colourlock versiegelung, ktory chroni przed wycieraniem się skory.

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    19
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznań/Kotlin
    Dzięki za szybką odpowiedź, a znasz może coś jeszcze dobrego do kokpitu i innych plastików/tworzyw?

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Zymol vinyl conditioner,swissvax protenton matt-te firmy to najwyzsza polka.Z tanszych to np poorboys natural look, autofinesse spritz.Mnostwo jest takich preparatow.

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    55lukasz dobra robota. Lampy dostaly nowe zycie...
    Napisz jak mozes jakich uzywales produktow do odnowienia skory? Po szpachli maluje sie pistoletem? Musze u siebie ogarnac temat... nie mam dziur i przetarc ale takie przebarwienia skory i takie podluzne zalamania skory...
    Pzdr

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    19
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznań/Kotlin
    Co do skóry: szpachla, aceton do odtłuszczania i farba koloryzująca były firmy renoskór. Lakier bezbarwny w kolorze półmat był z firmy fornitureclinic leather finish. Opiszę po kolei jak to robiłem: Najpierw dokładnie wyczyściłem skórę wodą, następnie odtłuściłem acetonem, później szpachla (nakładałem nożem do smarowania, całkiem dobrze się spisał :) ), następnie wygładzanie szpachli papierem 800 i matowanie (delikatne całej powierzchni do malowania), później znowu aceton do odtłuszczenia i malowanie czarnym renoskórem (pistoletem cienko 2 warstwy) i na samym końcu lakier bezbarwny (3 cienkie warstwy) miedzy czarnym a lakierem doba przerwy w ciepłym pomieszczeniu. Co do szpachlowania polecam się pobawić i poszpachlować wszystkie załamania, zadrapania i inne tego typu przygody, ja niestety zasugerowałem się opinią z jakiegoś forum i zmatowałem tylko te miejsca a poszpachlowałem poważniejsze przetarcia. Oczywiście efekt moim zdaniem jest bardzo dobry ale mógłby być lepszy bo te (tylko zmatowane) rysą są z bliska jednak widoczne

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    19
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznań/Kotlin
    Ps, do rozcięczania renoskóru użyłem acetonu gdyż wydawał mi się za gęsty do malowania pistoletem.
    Ostatnio edytowane przez 55LUKASZ ; 11-12-2014 o 23:19

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Dzieki wielkie. Jutro zakupy na allegro :) w przerwie miedzy swietami trzeba ogarnac. Mam kremowa skore i lepiej wezme kilka odcieni farby...
    Jeszcze raz dzieki.
    Pzdr.

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    19
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznań/Kotlin
    Z chęcią zobaczę efekty, dodam tylko, że robiłem to pierwszy raz i nie wiem czy wszystko odbyło się zgodnie ze sztuką bo polegałem tylko na internecie wiec zasięgnij też informacji z innych źródeł. Również pozdrawiam i powodzenia w renowacji.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •