Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Wątek: [mechanika] Dużo oleju wszędzie - Bardzo pilne!!!

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6

    [mechanika] Dużo oleju wszędzie - Bardzo pilne!!!

    Cześć
    jak wynika z tytułu ma problem z olejem w 3.0d 99r
    jakieś 2 miesiące temu wymieniałem olej
    przed wymianą wszystko było ok
    a po :
    plamy oleju pod samochodem
    powoli zaczął pojawiać się olej dookoła silnika, na alternatorze... - jak patrząc na silnik to po całej prawej stronie , jak i pod nim...
    po rozebraniu na części okazało się że olej jest wszędzie!
    turbina pompuje olej do kolektora!!!
    wszystko jest w oleju :(
    mechanik polecił mi albo regeneracje turbiny albo kupno nowej
    ale wpadliśmy na inny pomysł
    i tu pytanie do znawców tematu
    czy jeżeli przez poprzedniego właściciela był lany gęstszy olej (a mi wcisną kit że lał najlepszy jaki jest na rynku) i ja wlałem drogiego castrola slx 0w-30 - czy może to być wina tych przecieków?
    bo dopóki nie wlałem tego rzadkiego oleju wszystko było wzorowe!
    dziś w nocy mechanik spuszcza mi olej i jutro będzie ładował nowy - valvoline 10w-40 dla silników powyżej 100k kilometrów
    czy jest to dobry pomysł czy tylko poniosę koszty oleju a turbina i tak do wymiany?
    z góry dzięki za szybką odpowiedź
    pozdr.
    Saillupus
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  2. #2
    7ka
    Gość
    tzn tak:

    mialem podobna sytuacje w innym aucie E34 i takze mialem wsio w oleju ale to dlatego ze z chlodnicy oleju skrzyni cieklo jakims cudem wiatrak rozwalal ten olej na silnik...po wymianie chlodnicy bylo czysto..

    ale to chyba nie to..

    wiec jesli dobrze pamietam to dobry olej moze wyplukac uszczelki ...

    jesli

    wczesniej silnik zalany byl olejem mineralnym... :x

    ale byc moze pomieszalem ...moze to odwrotnie :razz:

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    A mechanik powiedział że to jest ostateczna diagnoza? Czy tylko tak sobie wymyślił. A może ci gdzieś cieknie i po prostu podczas jazdy rozbryzguje się olej.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  4. #4
    a ja stawiam ze jednak turbo padlo, a konkretnie uszczelnienie.

    konieczna bedzie naprawa/wymiana turbo plus czyszczenie intercoolera i kto wie czy nie kolektora.

    sprawdz czy nie kopci na cieplo na bialo, bo wowczas i jeszcze czyszczenie wydechu... Ja to robie w ten sposob, ze stawiam wydechy w pionie na co najmniej dobe.
    Jesli zalalo wydechy, to musialo ubyc co najmniej 3-4 litry oleju

    zalecam czym predzej naprawe, bo jak wiadomo silnik wysokoprezny jak sie nakreci, to niczym nie mozna go zgasic (automat)

    Daj znac czy to wlasciwy trop..

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    o kurde ale żeś mnie nastraszył...
    robie to u znajomego mechanika więc to była jego diagnoza...
    nie jest specem od bmw ale był z tymi częściami u naszego regionalnego serwisu bmw i tam powiedzieli od razu że to wina turbiny...
    oleju chyba aż tyle nie ubyło bo by kontrolki świrowały... chyba...
    ale zaczęło się to zaraz po wymianie oleju i problem się zwiększał
    tak jakby ten nowy olej wypłukał jakiś syf który był przy uszczelkach, a wiadomo uszczelki mają swoje lata, i wszystko tamtędy poszło
    jutro napisze jak to wyszło z tą podmianką oleju ale z tego wynika że szukam sobie tylko pocieszenie w tym oleju ;(
    bo ogólnie z autem nic się nie dzieje, nic nie dymi nic nie charczy
    tylko te plamy oleju pod autem w garażu i wszystko się lepiące pod maską
    a poza tym auto pszczółeczka :(
    i turbina była prześwietlana w serwisei BMW trzy razy od czasu kupna i nie znaleźli choćby najmniejszych problemów... wszystko było ok do czssu wymiany oleju :(
    aaa głupi już jestem .... jutro się okaże może jeszcze coś znajdą :( a jak nie to po świętach już do serwisu bmw :( i tysiaki w plecy :(
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  6. #6
    najpierw sprawdz czy nie masz strasznej ilosci oleju u kolektorze ssacym. Zdejmij rure przy zaworze EGR (wyglada troche jak przepustnica w benzyniaku ;)), jesli jest tek kapiaco, to jest zle... oleju troche zawsze bedzie, ale jak masz na grubo..

    zdejmij jeszcze wezyk nr 6
    http://bmwfans.info/original/E38/Lim...3/ill-13_0652/
    i sprawdz czy tam sie nie leje. Jesli tam sie leje, to na poczatek do wymiany odolejacz, ale nie sadze zeby za tak przepuszczal.. czesc nr 11+15 - to komplet
    http://bmwfans.info/original/E38/Lim...1/ill-11_2316/
    I na koniec oczywiscie sprawdzaj na bierzaco ilosc oleju w silniku - nie polegaj w 100% na kontrolkach

  7. #7
    7ka
    Gość
    mnie tez czeka wymiana turbo w przyszlosci... 1550 ojro w bmw z wymiana ;) 2 lata gwarancji

    jak ostatnio wymienialem te pompy itp powiedzieli mi ze turbina jest na wykonczeniu

    a auto smiga jak nowe ;) ..

    czy jak turbina padnie to sa takie objawy ze olejem sra? czy jak turbina padnie to mozna zrobic iles tam km?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    63
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    jak mi turbina strzeliła w LR Freelanderze (silnik 2.0 TD4 BMW) to silnik strasznie stracił na mocy + kopcił na czarno + spalał 2x więcej ropy ;p

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    U mnie w Volvo V40 BMW 318TDS i Citroenie Evasion jak turbina padła (uszczelnienie) to czarno za samochodem i brak mocy, pedał do dechy a tu na budziku 80-90 i koniec!!!
    Poza tym w Volvo jeszcze miałem podobny problem po regeneracji turbiny wszystko było git aż pewnego dnia znowu brak mocy ale bez dymu co się okazało pękła rurka gumowa od turbiny i nie łapała odpowiedniego ciśnienia tylko dmuchało w "plener".

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    czy jak turbina padnie to sa takie objawy ze olejem sra? czy jak turbina padnie to mozna zrobic iles tam km?
    Z tego co wiem na ten temat :) to są dwie możliwości. Jedna to taka jak koledzy pisali o braku mocy itp i to jest chyba najmnijeszy problem ;) Druga opcja to ta o której wspomniał Sylwek. Silnik wpada w "szał" i ni chu.. go nie można zgasić :D O ile w manualu to 5 bieg i po hamulcach aż sie zadławi ale w automacie pojawia się problem ;D Kumpel tą drugą opcję przerabiał w lagunie. Na szczeście miał manuala i poniósł stosunkowo niskie straty :/
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •