Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Historia z morałem, czyli "polski Janusz vs. inżynierowie BMW"

  1. #11
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    D O S K O N A Ł E !!!

    takie prawdziwe
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  2. #12
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz

    Post

    Nudne na maxa :) Co do klapek w E60 to mogę się wypowiedzieć na własnym przykładzie. Ktoś kto ma E60 lub miał na pewno to wszystko przerabiał.

    Po kupnie pierwszej 530d oczywiście kolektor wymieniłem bo tak "należało" Wybuliłem te 2500zł + robota, oleje, pierwszy serwis ok 6klocków (dzisiaj drugi raz takiego błędu bym nie popełnił). W drugiej zaś wywaliłem słynne klapki...i co? Kompletnie nic... Mocy nie brakowało,tym bardziej nie było mowy o chmurach dymu tak jak to opowiadają redaktorzy podrzędnych magazynów motoryzacyjnych,którzy sami jeżdżą KIA CEED. Chipa też wstawiłem i nie wiem z czego to robić wielkie halo? Ktoś powie że poszedłem po najmniejszej linii oporu ale zamiast kupować kolektor który nic kompletnie nie daje wolalem kupic np zestaw tarcz i klocków hamulcowych z na prawdę najwyższej półki.

    Na prawdę już chyba nikt nie kupuje całych kolektorów bo to po prostu mija się z celem.Nie oszukujmy się, E60 nie jest już prestiżowym autem jak to ładnie było napisane na początku tego artykułu tym bardziej srebrne 520d.

    Ciekawy jestem kto z was z każdym pierdnięciem jeździ do ASO i bóli za graty po 4-5tys kilka razy w roku.... No słucham,ręka do góry
    Ostatnio edytowane przez Dzuda ; 16-07-2014 o 21:32

  3. #13
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Maniac....myślę, że robię bardzo dobrze, bo mam już moją 7er 9 lat i wiem, gdzie można sobie pozwolić na oszczędność w sensie nie przepłacać za "logo BMW"...
    Bo ceny w aso dla zabytkowych już po części E32 są po prostu nie na moją kieszeń...co nie znaczy, że wsadzam do auta byle co...zawsze jest to zamiennik o klasie i jakości porównywalnej do oryginału.
    A auto jest w 100% sprawne technicznie...zadbane i należycie kochane za radość, którą daje podczas jazdy...więcej nic pisał nie będę...bo po prostu szkoda słów...

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze

    Post

    @Dzuda , masz rację ale ta historia ma drugie dno, przez parę lat pracy jako mechanik w ASO serwisując motory oraz samochody również zacząłem dzielić klientów na normalnych i "forumowiczów" , oczywiście nie potępiam korzystania z forum bo sam się tu i ówdzie udzielam ale nigdy nie traktuję tego jako jedyne nieomylne źródło wiedzy a Ci " forumowicze " tak waśnie robią i co gorsza pouczają Cię co masz robić. Niestety często wiedza z forum to powielanie niesprawdzonych informacji. A jeżeli dodamy do tego oszczędności i skąpstwo lub po prostu brak kasy na utrzymanie auta to mamy przepis na popsucie dowolnego auta w krótkim czasie.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pietrek.
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    164
    BMW
    ex.e32,e34,e39. Obecnie E38 750iL+ E65 745i
    Skąd
    Szczecin
    Nikt. Wydaje mi się że w tej historii najważniejszy jest morał. Pewnego razu dzwoni do mnie koleżka że jego sąsiad razem z synem wymieniali rozrząd w corsie i po wymianie corsa(1.2 benz) nie chciała odpalić (chcieli zaoszczędzić 150zł, bo w corsie wymiana rozrządu wtedy tyle kosztowała przypomina wymianę paska klinowego porównując np do audi). Spytałem tylko czy sam pasek wymienili oni na to że tak, ustawiłem im rozrząd, silnik zagadał wszystko cacy mieli szczęście. Po około pół roku dzwoni do mnie koleżka czy bym im za odpłatą wymienił rozrząd jeszcze raz bo pompa wody padła, już nie grymasili i za moją radą kupili komplet rozrządu z pompą itp. Morał - za 150 zł prawie zarżnęli silnik( w końcowej fazie wymiany chcieli go na pych palić:)) podwójne koszta, nerwy i zmarnowany czas!

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    moloko nie odnosilem tego do ciebie a ogólnie wiadomo że kupowanie filtra oleju w aso czy innych rzeczy mija sie z celem, ale wsadzenie ważnej części słabej jakości też nie ma sensu. Wiadomo dobry zamiennik jest jak najbardziej na miejscu.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ManiacDrifting Zobacz posta
    moloko nie odnosilem tego do ciebie a ogólnie wiadomo że kupowanie filtra oleju w aso mija sie z celem
    Ja kupuję. I nie tylko to. Dla kaprysu i własnej świadomości. Po prostu, bez wnikania w szczegóły.

  8. #18
    Vip Vip Awatar tiron
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    760
    BMW
    E38 750IA ACS INDIVIDUAL, E31 850CSI pakiet,manual :)
    Skąd
    Nowy Targ
    Miło się czyta i na koniec daje do myślenia....
    740 e38 NA CZĘŚCI...czas na zmiany :D

  9. #19
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz

    Post

    Cytat Zamieszczone przez qba Zobacz posta
    Ja kupuję. I nie tylko to. Dla kaprysu i własnej świadomości. Po prostu, bez wnikania w szczegóły.
    Do auta weekendowego owszem ale do auta ktore robi przebiegi rzedu 50t km rocznie?

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Fajna historia i daje do myślenia, z drugiej strony jeśli jej myślą przewodnią było "nie poprawiać inżynierów BMW" to dlaczego ludzie wymyślają zaślepki klapek kolektora a nie wyprodukują nie urywających się klapek, np. z aluminium :)

Podobne wątki

  1. [elektronika] "Moduł" DRL do ringów SMD, czyli dzienne w E38 po lifcie
    Przez cursor w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-01-2014, 08:37
  2. "Zgwałcimy twoją żonę!", czyli zemsta sąsiadów za donosy o ich złym parkowaniu
    Przez Hermesso w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-07-2013, 19:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •