Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: bmw e38 735 manual z olsztyna

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn

    Post bmw e38 735 manual z olsztyna

    witam wszystkich forumowiczów!
    mam na imię Paweł
    od jesieni zeszłego roku posiadam e38 z marca 1998roku wyposażone w manualna skrzynie biegów oraz instalacje gazową Vgeneracji marki Icom jtg, które odkupiłem od naszej rodaczki zamieszkującej za granicą( niestety furka okazała się zbyt duża dla tej Pani i podejrzewam koszty utrzymania lekko ją przerosły).
    wybór padł na ten egzemplarz z powodu ograniczeń finansowych oraz obejrzeniu kilku KIEPÓW, które nie nadawały się do odratowania ta okazała się w miarę sensownym egzemplarzem.
    Na pierwszy rzut oka widać było nieudolna próbę malowania odprysków na masce, kilka odprysków lakieru oraz ranty błotników tylnych do roboty ale powód dalej. Ponownie malowany był również lewy tylny błotnik, natomiast reszta elementów w oryginalnym lakierze.
    Podczas zakupu od razu wiadomo było, że tylne zawieszenie nadawało się tylko do kosza i przód do przejrzenia, przez to geometria była przestawiona we wszystkie możliwe strony a opony przednie "typu slick" na śmietnik.
    Nie prowadziła się ona wcale! wyglądała zadowalająco ale cena kusząca więc pojawiła się pod domem i jest do tej pory.

    Nadszedł czas na doprowadzenie mojej lokomotywy do stanu używalności i do tego żeby przeszła przegląd:
    1 wymiana tulei wahliwych tył x2
    2 wymiana tylnych wahaczy tył góra x4 ( elementy z 1 i 2 pkt były tak zużyte ze opony obcierały o ranty a kapeć słuszny bo 275)
    3 wymiana tylnych wahaczy aluminiowych przód x2
    4 szczęki hamulca postojowego x4
    5 opony przód
    6 żarówki pozycyjne
    7 ustawienie zbieżności
    8 końcówki drążka kierowniczego
    9 legalizacja zbiornika lpg
    Przegląd techniczny przeszła śpiewająco ale miedzy czasie na parkingu kierowca Transita z winda podczas cofania uszkodził tylny błotnik( na szczeście ten, który już był kiedyś malowany. Zachował się bardzo honorowo i zostawił kartkę za szybą więc naprawa nie uderzyła mnie po kieszeni a przy okazji zostało jeszcze na usunięcie reszty wad lakierniczych).
    Oczywiście sukcesywnie doprowadzam moją czarnulę do stanu zadowalającego ale to wszystko powoli i sukcesywnie.
    mianowicie co zrobiłem do tej pory oprócz rzeczy już wymienionych:
    1 wymiana tylnej belki zawieszenia
    2 płukanka silnika+olej+filtr
    3 uszczelnienie dolnej miski olejowej+sprawdzenie pompy oleju
    4 wymiana czujnika płynu chłodniczego
    5 wymiana czujnika temperatury powietrze dolotowego
    6 płyn chłodniczy
    7 wąż chłodnicy górny
    8 uszczelki kolektora dolotowego
    9 wymiana silniczka krokowego
    10 wymiana uszczelek pokrywy zaworów strona kierowcy
    11 wymiana przekładni kierowniczej
    12 delikatne obspawanie pęknięć końcowych tłumików
    13 wymiana żarników xenonowych
    14 przeszła małą kurację u lakiernika a mianowicie malowanie 4 błotników, 4 doły drzwi oraz tylnej klapy
    15 wymiana wycieraczek
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    to na pewno nie koniec ponieważ w kolejce czeka na wymianę termostat, tuleje przednich wahaczy(bananów), sprawdzenie tulejek wahaczy tylnyh dolnych H, dokupienie znaczków, listwy na drzwi kierowcy oraz w najbliższym czasie diagnostyka komputerowa( obstawiam czujnik wałka rozrządu).

    Póki co to by było na tyle a na pewno będę dopisywał jakie rzeczy były wymieniane na bieżąco oraz mam nadzieje pojawią się jakieś zdjęcia( z braku czasu i dlatego tez nie mogę jej doprowadzić do stanu zdatnego na pochwalenie się). samochód użytkuje na co dzień również do zadań specjalnych także nie zawsze jest mega wypicowany.
    Na koniec podam dla ciekawskich vin WBAGF31030DK20803

  2. #2
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Witamy na forum...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    Wrzucaj foto, żebym wiedział komu światłami blyskac. Pozdro

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    35
    BMW
    E38 728i 1996
    Skąd
    Olsztyn / Wrocław
    Popieram kolegę wyżej i również pozdrawiam z Olsztyna

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn
    jakieś 2 foty zrobione sam nie wiem czym zaraz po zakupie
    http://www67.zippyshare.com/v/39930514/file.html
    http://www67.zippyshare.com/v/57708921/file.html
    jakby się nie chciało otworzyć to sorki ale nie ogarniam do końca wszystkiego

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5
    Ładna!, jedyne co bym zamarudził to felgi tak na dzień dobry.
    Moje obecne BMW E38 750il -> http://7er.pl/showthread.php/37092-N...50il-%28v12%29

    Sztuką jest zrobić stare auto tak, aby wyglądało lepiej niż nowe...


  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn
    felgi to "breyton inspiration" 9,5 cali przód 10,5 cali tył. teraz są troszkę poprawione ranty bo na fotce są strasznie zaśniedziałe. przez zimę i tak muszę je trochę odświeżyć ale jeszcze się zastanawiam co z nimi zrobić zważywszy, że ma być zrobiona na schadowa

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    159
    BMW
    735i (e38) M62B35 manual
    Skąd
    Wrocław/Częstochowa
    He he - i ja witam:) Jak patrzę na fotkę wnętrza, to jakbym widział swoją po zakupie - poza fotelami. Ale ogólnie wyglądała tak samo - ręczna skrzynia przyozdobiona drewnianym "kikutem", typowe drewienko na desce, gumowe dywany na podłodze, wielka kiera jak z autobusu i mała navi do kontrastu;) He he:) Gratuluję manuala - to jest to:) Szkoda tylko (u mnie to samo), że ta skrzynia ma 5 biegów - aż się prosi o ten 6-bieg:/ Ogólnie kolorystyka kół bardzo mi się podoba - czarne wnętrze i polerowane ranty - ładnie, ale... Dobrze, że jak piszesz przepolerowałeś parapety, bo na fotce wyglądają tragicznie. Z rzeczy, które mi się nie podobają to dodałbym jeszcze przyciemnione tylne szyby - trumny wozisz w środku na kanapie?;) Strasznie tego nie lubię - no ale jak już przedyskutowaliśmy z kolegami z forum - są rożne gusta i o tym się nie dyskutuje;) Powodzenia w dalszych etapach prac i miłej eksploatacji;)

  9. #9
    Banned
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    35
    BMW
    E38 728i 1996
    Skąd
    Olsztyn / Wrocław
    Bardzo fajne auto, wydaje mi się, że je kojarze - stało na Zatorzu? Jakbym miał czarną, też chyba wrzucałbym shadowa. Ogólnie zrobiłbym bandytkę, czarny grill itp. W każdym razie 7ka super się prezentuje.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    koziol1102 a to nie Ty wyjechałeś jakoś w zeszłym tygodniu w boguchwałach pod czarnego 7er'a?! Jak jechałem, ktoś właśnie podobna wyjzedzal.

Podobne wątki

  1. Duze spalanie e32 735 manual
    Przez Norbert08 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-07-2012, 15:36
  2. [E32] Bmw 735 full opcja,dtm 17'',gaz,manual
    Przez godekx8 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-09-2011, 14:48
  3. [e32] Witam! 735 manual
    Przez mateusz_ w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 16-11-2010, 12:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •