Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Sprężyny EDC przód BMW e38 750 po lifcie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz

    Post Sprężyny EDC przód BMW e38 750 po lifcie

    Witam serdecznie, muszę wymienić przednie sprężyny na nowe ponieważ jedna z nich pękła. Mam dylemat co kupić aby współpracowało to z systemem EDC. Zależy mi na tym aby przód nie "sterczał" wysoko :) Poprzednio ktoś zamontował sprężyny K+F od 740. i samochód był mięciutki i komfortowy tak jak lubie. Z tego co doczytałem to 750 orginalnie miała rężyny grubsze o 1mm w stosunku do pozostałych wersji. Proszę o pomoc w doborze tak aby było dobrze. Pozdrawiam

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Napisz do kolegi IMPEX... on miał 750, może ma jeszcze sprężyny do niej.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez pablooo24 Zobacz posta
    Witam serdecznie, muszę wymienić przednie sprężyny na nowe ponieważ jedna z nich pękła. Mam dylemat co kupić aby współpracowało to z systemem EDC. Zależy mi na tym aby przód nie "sterczał" wysoko :) Poprzednio ktoś zamontował sprężyny K+F od 740. i samochód był mięciutki i komfortowy tak jak lubie. Z tego co doczytałem to 750 orginalnie miała rężyny grubsze o 1mm w stosunku do pozostałych wersji. Proszę o pomoc w doborze tak aby było dobrze. Pozdrawiam
    Oryginalne sprężyny zależą od wyposażenia - jest ich chyba klika rodzajów (na tył przynajmniej ze 3). W ETK (też online) jest narzędzie do wyliczania według wyposażenia (jak masz gaz to dodaj 50kg wyposażenia dodatkowego na tył, 50kg bo bez koła).
    Okazuję się też że oryginalne sprzężny i dobrane do wyposażenia po jakiejś zniżce są nie tak wiele droższe (100-200zł?/szt) od sprężyn markowych (tak było jak wymieniałem tył).
    Jeżeli zależy Ci na tym żeby było dobrze nie tanio, to polecam jednak oryginały, bo jak czytałem posty (szczególnie o siedzącym tyle i niezadowoleniu po zmianie) to stwierdziłem że nie będę eksperymentował... :P

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    włąsnie chciałbym uniknąć rozczarowania że będzie za twardo, za wysoko itd, sprawdzę sobie tym narzędziem i zobaczymy co wyjdzie :) Pozdrawiam

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Cytat Zamieszczone przez Bartos Zobacz posta
    Napisz do kolegi IMPEX... on miał 750, może ma jeszcze sprężyny do niej.
    Z Adamem z Impexu już kiedyś rozmawiałem i miał założone Eibachy na przód, obawiam się że może być za twardo. Adam ma sprężyny używane, zastanawiam się nad kupnem nowych bo to już druga sprężyna która mi pękła.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Założyłem Eibach-y komplet. - 30 mm przód i tył. Co do oryginału, żadnej roznicy. Komfort ten sam, a wgląd dużo się poprawił. Zawias z edc i nivo, zero problemów eksploatacyjnych.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Cytat Zamieszczone przez tgracing Zobacz posta
    Założyłem Eibach-y komplet. - 30 mm przód i tył. Co do oryginału, żadnej roznicy. Komfort ten sam, a wgląd dużo się poprawił. Zawias z edc i nivo, zero problemów eksploatacyjnych.
    Dzięki za podpowiedź, powiedz mi jeszcze jaka jest szpara między przednią oponą a błotnikiem?w trybie comfort niema faktycznie żadnej róznicy, jest mięękko? czy EDC normalnie utwardza?
    Ostatnio edytowane przez pablooo24 ; 17-07-2014 o 07:36

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Wydaje mi się, że komfort pozostał taki sam, a z "s edc" robi się taczka, tak jak wcześniej.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    161
    BMW
    e38 740iA M62b44
    Skąd
    malopolska
    Cytat Zamieszczone przez tgracing Zobacz posta
    Wydaje mi się, że komfort pozostał taki sam, a z "s edc" robi się taczka, tak jak wcześniej.
    Koledzy mam takue pytanie o zawias edc, na postoju przy zgaszonym aucie przod jest miekki u was? U mnie jest twardy prawie jak na gwincie ktory mialem poprzednio i cos te edc nie trybi bo caly czas jest dosc twardo. A co do przednich sorezyn pilecam ap niebieskie, sam mam takie wyglada super wizualnie jest rowno z tylem a tam jest seria

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Cytat Zamieszczone przez balcer Zobacz posta
    Koledzy mam takue pytanie o zawias edc, na postoju przy zgaszonym aucie przod jest miekki u was? U mnie jest twardy prawie jak na gwincie ktory mialem poprzednio i cos te edc nie trybi bo caly czas jest dosc twardo. A co do przednich sorezyn pilecam ap niebieskie, sam mam takie wyglada super wizualnie jest rowno z tylem a tam jest seria
    Ogólnie jeżeli samochód jest cały czas twardy niezależnie od włączonego trybu S-edc to prawdopodobnie układ jest w trybie awaryjnym i nie pracuje. Podłączałeś pod komputer?

Podobne wątki

  1. Zawieszenie EDC BMW e38 750 lift
    Przez pablooo24 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-01-2019, 06:40
  2. Amortyzatory przód BMW 750 z NIVO bez EDC
    Przez juwani w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 08:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •