Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Problem z centralnym klapa + tylne drzwi

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    345
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wałbrzych

    Post Problem z centralnym klapa + tylne drzwi

    Witam, mam problem z centralnym, nie otwierają mi się tylne drzwi + tylna klapa. Nie działa z kluczyka i z pilota. W środku ta sama historia, z przycisku działaja przednie drzwi, natomiast tył nie. Dodam jeszcze że nie działa opuszczanie szyb tylnych z panelu u kierowcy jak również przyciskiem w tylnych drzwiach. Czy któs może coś doradzić ?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    345
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wałbrzych
    nikt nie ma żadnych pomysłów?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    27
    BMW
    728i
    Skąd
    Kluczbork
    Witam, odświeżam temat bo mam identyczny problem. Jak kupiłem auto były zatrzaśnięte tylne drzwi i klapa oraz nie działały tylne szyby. Wymieniłem wszystkie drzwi w aucie oraz klapę ze względu na korozję, kompletne z zamkami i po wymianie nadal nic się nie dzieje, próbowałem na próbę podłączyć inny moduł komfortu ( akurat miałem z e39) ale sytuacja ta sama, już nie wiem gdzie szukać przyczyny. Klapka wlewu paliwa była awaryjnie otwarta cięgnem w bagażniku i również się nie rygluje. Sam zamek w klapie reaguje na przekręcanie kluczyka, to znaczy jak przekręcam klucz w klapie to się zamykają i otwierają przednie drzwi, gdy śrubokrętem zatrzasnę zamek w klapie to gaśnie światło w bagażniku i zapala się gdy pociągnę cięgno od zamka i zamek się odrygluje ale nie działa odryglowanie elektryczne oraz dociąganie klapy. Na przycisk otwierania klapy pod kierownicą również nie reaguje. Ktoś pomoże?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    27
    BMW
    728i
    Skąd
    Kluczbork
    Sprawdziłem już kable idące z budy do klapy - na dwóch była pęknięta izolacja i już to naprawiłem, po sprawdzeniu bezpieczników okazało się że numer 29 był spalony i ciągle go pali a więc gdzieś musi być zwarcie tylko gdzie go szukać?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    27
    BMW
    728i
    Skąd
    Kluczbork
    Chyba jestem coraz bliżej rozwiązania problemu - po założeniu jeszcze innego modułu komfortu z e39 (niestety z napisem low a oryginalnie był high) przestało mi palić w końcu bezpiecznik 29. Drzwi tylne działają, zarówno szyby jak i centralny, nie działa jeszcze tylna klapa ale wydaje mi się że to przez to że ten moduł jej nie obsługuje. Jeszcze może się okazać że po założeniu właściwego modułu nadal będzie palić bezpiecznik ale wtedy będę wiedział że trzeba szukać problemu w instalacji klapy.

  6. #6
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14

    Post

    Otwórz swój moduł komfortu, ten high.
    Prawdopodobnie są na nim popalone ścieżki i z tego powodu pali bezpiecznik 29.

    Jeżeli twój moduł jest usmażony to wymiana na nowy powinna załatwić temat.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    27
    BMW
    728i
    Skąd
    Kluczbork
    Dokładnie tak jak mówisz. Spalony moduł, wymieniłem na inny o tych samych numerach i wszystko śmiga także problem rozwiązany, pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [ elektryka] problem z centralnym zamkiem
    Przez kondzio730 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 19:15
  2. Problem z elektryką i centralnym:(
    Przez Soldierzaw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-01-2010, 20:25
  3. problem z centralnym zamkiem.
    Przez Vitek_Słupsk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 09:33
  4. Problem z centralnym i szybami...
    Przez smolak w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-04-2009, 08:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •