Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Problem z Nivo

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar menagerek
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    93
    BMW
    E38 740 iL\ E46 330i touring\E36 325i coupe
    Skąd
    Pleszew

    Post Problem z Nivo

    Witam wszystkim. Przeglądałem forum już dość długo i niestety nie znalazłem odpowiedzi. Problem polega na tym, że nie działają mi odpowiednio amortyzatory NIVO. Wersja bez EDC. Może krótko wszystko przedstawię. Zakupiłem auto z uszkodzonym jednym amortyzatorem (mocno ciekło z niego) więc postanowiłem go wymienić. Wszystko poszło sprawie 2 dni jeździło się elegancko. Po tym czasie auto znów zaczęło "bujać" i do tego po przejechaniu powyżej 10km zaczęło coś pukać z amortyzatorów, nie jest to stały odgłos po prostu w pewnym momencie jest strzał jakby miał się wydostać na zewnątrz. Czytałem w kilku postach że odpowietrzają się same oraz że na regulatorze jest odpowietrznik. Zrobiłem tak jak było opisane wszystko jedno po drugim, ale jest zero poprawy, z odpowietrznika leciał olej nie powietrze. Czy ktoś z was miał taki lub podobny problem? Od czego mam zacząć? Amortyzator jest w pełni sprawny jeden i drugi bo wymieniłem oba i pochodziły z auta, który był użytkowany i było OK. Czy wygląda to na uszkodzoną pompę lub regulator? Jeśli macie jakieś pomysły proszę o pomoc. Pozdrawiam

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar menagerek
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    93
    BMW
    E38 740 iL\ E46 330i touring\E36 325i coupe
    Skąd
    Pleszew
    Dzisiaj udało mi się wreszcie ogarnąć kanał i sprawdzić co w trawie piszczy. Odkręciłem uchwyt od stabilizatora aby sprawdzić regulator, więc wszystko działa jak należy. Problem jednak polega na tym, że gdy go przykręcę auto przy obciążeniu nie podnosi się, a na odkręconym ( regulowałem ręką) było wszystko ok. Macie może jakieś pomysły? Mam jużna podmiankę inną pompę, no ale skoro przy odkręconym stabilizatorze jest OK to pompa raczej nie wysiadła...

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    kwestia ustawienia pozycji - odkręć śrubkę od stabilizatora do cięgiełka z "oczkiem" przykręć całość ustaw wysokość palcem i skręć w odpowiedniej pozycji z lekkim zapasem "w górę"

Podobne wątki

  1. [nivo]
    Przez powder735iL w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-01-2014, 07:18
  2. Nivo
    Przez tom_0808 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 25-06-2011, 23:26
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-12-2009, 11:39
  4. Problem z NIVO
    Przez koggi w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 15:21
  5. nivo
    Przez messiash w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-03-2009, 13:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •