Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: e32 coś typu "pisk" na zapłonie po podpięciu instalacji do wzmaka

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Legionowo

    Post e32 coś typu "pisk" na zapłonie po podpięciu instalacji do wzmaka

    Witajcie. Bunia zaczyna mnie irytować powolutku.. :) Dostałem ostatnio w rozliczeniu wzmaka, to stwierdziłem, że sobie założę całą instalację, 4 kanały - cud miód i orzeszki. trochę mi zajęło położenie wszystkiego, kitranie kabli etc. No ale dobra, udało się.. prawie.
    Zakładając, że w stacyjce mamy takie pozycje - 0 (bez kręcenia), 1 - odpala się radio i takie tam pierdoloty, 2 - zapłon, 3 - rozruch. To na 1 gra pięknie. A na 2.. pojawia się pisk (po ściszeniu radia na 0 - dalej piszczy. ściszenie wzmaka na 0 - już nie piszczy). Po odpaleniu w głośnikach słyszę coś co brzmieniem przypomina alternator - coraz wyższy dźwięk wraz z rosnącymi obrotami.
    Problem jest na tyle duży, że podczas jazdy wyjmuję radio, żeby mnie nie kusiło. Ktoś to przerabiał?

    Ogólnie mam to pociągnięte tak:
    -4 kable chinch prawa strona przy progu
    -1 głośnikowy - lewy próg
    -1 głośnikowy - prawy próg
    -wzmak - bagażnik
    -2 głośnikowe bagażnik-półka
    -zasilanie ( + do aku puszczony środkiem przez worek na narty i na prawo do aku, - do grodzi po prawej stronie )

    Sprzęt zakupiony:
    - radio pioneer jakieś tam bez CD, działa na 100% (sprawdzane, jak nie puszczałem dźwięku przez wzmaka to pisku nie było)
    - głośniki hertz dsk 165, 4x (2x przód, 2x tył + gwizdki) - zamiast serii
    - wzmak magnat the rock z teoretycznym 600W
    - kable głośnikowe - w domu przy stereo o jakiejśc niemoralnej mocy mam tańsze :P
    - chincze - jw, są nawet bardziej niż ok
    - kable zasilające - dupy nie urywają, ale cienkie to one nie są ;) bez żadnego oplotu aktualnie, nie wiem, może tu jest pies pogrzebany, ale kłóci mi się to z podpinaniem wzmaka pod zasilanie z drugiego samochodu

    Co sprawdzałem:
    - podpięcie radia na stałe pod "podtrzymanie" - 0 efektu
    - mostek zamiast REM (remote control) - jw
    - podłączenie się pod aku drugiego samochodu - jw
    - odpinanie pojedynczo kanałów
    a) kable głośnikowe - 0 efektów, mostkowałem nawet
    b) chinch - i tu ciekawostka - jak jest wpięty 1 - jest ok, nie piszczy, ale jak 2,3 lub 4 - piszczy. i to nie ważne który, ani gdzie wpięty. Sprawdzane!
    - ominięcie kostki radia z zasilania - ZERO efektu (ani plus, ani minus, ani jedno i drugie naraz)
    - antena - odpięta była podczas całej operacji
    - seryjne kable głośnikowe plus jakaś chinszczyzna poprzednich właścicieli - wycięte.
    - sprawdzane także inne radio (JVC na 2 chincze) - też zero efektu. :)

    Po kilku dniach nie mam pomysłu ani ja, ani kolega elektryk entuzjasta, ani kolega elektryk po fachu.
    Ostatnio edytowane przez Volv ; 07-07-2014 o 22:09

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    rozumiem ze te 4 chinche (te co piszesz że jak 1 z nich wpięty jest , to jest OK) to są chinche od sygnału audio lecące od radia do wzmaka.

    skoro piszczy kiedy podłączysz więcej niż jeden, to mam przetestuj taką rzecz:

    podłącz jeden , a kolejny podłącz z jednej strony (no niech jest we wzmacniaczu normalnie wsadzony) a z drugiej podłącz tylko gorący przewód (tak aby masy się NIE STYKAŁY)
    Weż kawałek druta i wsadz w chncha w radiu i dotknij potem bolca z kabla.

    no i daj znać...

    poczytaj trochę o szumach i piskach
    http://www.crutchfield.com/S-ia4NsOL...ion_guide.html

    Wychodzi że u ciebie to:

    Are you hearing engine noise?

    Any amp installation can be prone to engine noise. You may hear a whining or clicking sound (its pitch will vary with engine speed). Since most noise problems come from a poor ground, always make sure your ground wire is connected firmly to bare metal in the event of a noise problem. You can also try isolating your amp from the chassis of your vehicle by mounting it on a board or using rubber grommets or feet; using a different brand of patch cables; or, only if all else fails, installing a noise suppressor . The tricky part is figuring out which step or steps to take. Please read the rest of this section and try some of the simple tests.

    Noise in the patch cables

    Noise can be picked up by the RCA patch cables connecting your components. To test this, detach the cables from your amp. (Note: A small number of amplifiers mute themselves when patch cables are removed. To defeat the automatic mute, insert one side (left or right) of a spare patch cable into the amp's left and right input jacks.) Turn on your system and engine. If the noise is gone, reconnect the cables to the amp, and disconnect them from your receiver. If you hear the noise, your patch cables are definitely picking it up. Try re-routing them, taking care to separate them from your power cable by at least 18 inches. Also, newer cars may have a cable that provides power to computers and lights in the rear of the vehicle — make sure that your patch cables aren't too close to this cable.

    Standard patch cable Twisted pair patch cable

    Inexpensive, standard patch cables (left) are more susceptible to noise
    than premium, twisted pair designs (right).


    You should also switch to higher-quality patch cables. The inexpensive RCA cables many people use to connect their components don't have the shielding or conductivity necessary to deflect noise in the metallic, highly-conductive automobile environment. Twisted pair RCA patch cables excel at rejecting noise generated by your vehicle. As a last resort, a ground loop isolator (like PAC's SNI-1) can be installed between the receiver's preamp outputs and your amp to minimize this problem.


    Tropy są dwa wg informacji:
    słaba masa dla wzmacniacza, podwójna masa dla wzmacniacza (kablem i przez obudowę) , słabe kable położone niefortunni blisko jakiegoś kabla gdzie alternator naturalnie szumi...

    pozdr

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Legionowo
    Dzięki, sprawdzę to według instrukcji. Najwcześniej w piątek. bo jutro zostawiam go u elektryka i na spokojnie ma się alternatorem zająć. :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    alternatorem zająć? ale nie chodzi o te piski mam nadzieje... to jest normalne że alternator sieje po instalacji zakłócenia jak zresztą każda szanująca się prądnica trójfazowa :) CHyba że jakiś specjalny filtr masz na myśli...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Legionowo
    pacraf, spokojnie, nie chodzi o piski :D po prostu ładowanie mi się kończy i wolę to zrobić teraz, jak mam w miarę świeże aku niż na jesieni... a przy okazji może kondensatorek założy ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Legionowo
    Alternator wymieniony, dźwięk się tylko zmienił. Altek z kondensatorem dołożonym.
    Dodam, że wzmaka podmieniłem - to samo, więc problem jest na 90% w samochodzie.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    wina culowych kabli chinch

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Legionowo
    jakieś sugestie, jakie kable kupić? Na pewno nie zaszkodzą lepsze ;)
    chociaż uziemienie silnika jak dziś zobaczyłem to mi się aż smutno dziś zrobiło..
    i mniej więcej kwota, jaką można za takie kabelki dać - długość 5m
    Ostatnio edytowane przez Volv ; 14-07-2014 o 18:17

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Legionowo
    Temat możemy uznać za zamknięty, a morał dla potomnych: jak montujesz kable sygnałowe blisko zasilania i chcesz to zrobić jak najprościej, czyli prawym progiem... Kup podwójnie ekranowane kable sygnałowe :) Polecam 4 kanałową "skrętkę" hollywood pro-425. Nie jest zbyt droga, a chyba nie ma na nie bata żeby coś przebijało :D Dzięki jakubmw, miałeś rację. ;) aczkolwiek dałoby radę to obejść puszczając kable inną drogą, ale komu chce się rozbierać pół samochodu...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 18:35
  2. Szprzedam coś "większego"
    Przez Wiktor82 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-12-2012, 22:19
  3. Czy ktoś słyszał o takiej instalacji lpg: "LOVATO"
    Przez marcin85 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-09-2009, 16:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •