Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: e65 730d problem z klimatyzacja

  1. #21
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    O ciśnieniu pisałem wcześniej. Jak dla mnie to , zanim coś się rozsadzi to zapewne inny czujnik albo zaworek odetnie klimę albo upuści za duże ciśnienie. Z tego co wiem trzeba ostro używać klimy aby załączyła wyższy bieg went., a podczas jazdy praktycznie jest nie potrzebny bo chłodzenie masz od pędu powietrza + visco. Jesteś w extremalnym korku w 40' upale dajesz klime na min i po kłopocie ;)
    Ostatnio edytowane przez Jakub ; 11-07-2014 o 20:12

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    28
    BMW
    F01 730D
    Skąd
    PO

    Post

    U mnie po wymianie kola pasowego poprosiłem o wymianę pasków na nowe. Wszystko było ok, klimatyzacja działała, ale po przejechaniu 1km strzelił pasek od klimatyzacji. Mechanik twierdzi, że to przez niedziałający wentylator klimatyzacji i za duże ciśnienie w układzie. Czy faktycznie mogłoby to zerwać pasek? Wentylator faktycznie jest zepsuty ale przez około miesiąca nie miało to więszkego wpływu na pracę klimatyzacji (trochę później zaczynało lecieć zimne powietrze)
    Według mnie mechanik sie pomylił i założył ciut za duży pasek i może przez to pękł... drugą rzecz, którą podejrzewam to kolo/sprzegło klimy, może zepsute koło pasowe je rozwaliło i ono zerwało pasek.

  3. #23
    Elbich
    Gość
    Problem z wentylatorem jest dosyć powszechny... Człowiek który zajmuje się ich regeneracją wspominał o tym, że już ponad 30 sztuk w tym sezonie naprawiał. W moim pęknięty był pierścień z którego czujnik czytał ilość obrotów. Klejenie nic nie pomogło dlatego zakupiłem drugi silnik z którym nie mam żadnych problemów. Dla Waszej informacji dodam, że identyczny (jedynie trzeba przerobić kostkę) silnik jest montowany jedynie w X5 model E53. Co do braku wiatraka klimy u niektórych to owszem, w dużych benzynach w przypadku X5 i 7era jest jeden mocny elektryczny wiatrak silnika.
    Ostatnio edytowane przez Elbich ; 02-08-2014 o 14:55

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    161
    BMW
    e65 n62b44
    Skąd
    Płock
    Co by nie zakładać kolejnego tematu, myslę, że ten nie będzie jakimś mocnym kotletem.

    Chyba mam podobny problem. Nieraz leci mi taka lodówa, nawet na postoju w dość ciepły dzień, a nieraz nawet przy 16-17 stopniach na dworze leci mi takie letnie/lekko ciepłe powietrze. Nie wiem co może być przyczyną, jadę dziś wymienić jeszcze czynnik, może jest go zbyt mało i nie daje rady, ale dziwne, bo czasem chłodzi fest. Nie ma na to reguły kiedy jak dmucha. Macie jakieś pomysły czy raczej wiatrak od klimy się kończy?

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    5
    BMW
    E65
    Skąd
    Koziegłowy
    Witam
    Może ktoś wymieniał wentylator klimy w wersji poliftowej i ma stary uszkodzony - potrzebuję samą obudowę - bez wentylatora.

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    82
    BMW
    E66 735 Li
    Skąd
    Niemcy
    Witam

    Koledzy polećcie jakiś zakład do naprawy sprężarki klimatyzacji.
    Z góry dziękuję za pomoc.

  7. #27
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Kupuj nową , około 1000zł DENSO.

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    82
    BMW
    E66 735 Li
    Skąd
    Niemcy
    Kupiłem nową Hella, pochodziła 2 dni w aucie i głośno pracowała. Mechanik stwierdził, że wina fabryczna sprężarki. Kupiłem druga a ta oddałem na gwarancję. Przyszedł zwrot z gwarancji, że za słabo opisana wymiana sprężarki przez mechanika i tyle, nic więcej. Więc może uda się naprawić w rozsądnych pieniądzach albo zostawić dla siebie na przyszłość.

  9. #29
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    DENSO szła przy pierwszym montażu, różnica w cenie chyba 350 zł. Jak są wyczyszczone przewody i nowy osuszacz(nie jest drogi) to musi działać.

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    82
    BMW
    E66 735 Li
    Skąd
    Niemcy
    Przewody wyczyszczone , osuszacz nowy plus zawór rozprężny wymieniony... Czytałem gdzieś wczesniej, że łożysko może być fabrycznie zepsute, szkoda wyrzucić "nowa" sprężarkę.

Podobne wątki

  1. [elektryka] Problem z alternatorem w e65 730D (Generator gestört).
    Przez solarisbus w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-01-2019, 16:24
  2. [skrzynia] BMW e65 730D dziwny problem ? i pytanko
    Przez Pankracy666 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 19-01-2015, 21:07
  3. [silnik] BMW E65 730D - nowy problem ... zaczynać już płakać ??? :/
    Przez Pankracy666 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-12-2012, 09:22
  4. [elektryka] Problem z klimatyzacja
    Przez uzi w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 01:04
  5. [silnik] Problem ze skrzynia lub turbo w e65 730d, prosze o pomoc.
    Przez lover11 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-08-2011, 20:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •