Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Skromne powitanie :>

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    33
    BMW
    E38 4,40l
    Skąd
    Śląskie

    Post Skromne powitanie :>

    Witam użytkowników zarówno forum, jak i siódemek.

    Póki co w garażu stoi Pug 407, ale powolutku przymierzam się do wymiany na e38 735/740. Wiem, że będzie ciężko coś znaleźć- po sprzedaży puga dam sobie 6 miesięcy na poszukiwania. Interesuje mnie tylko autko, które nie miało wypadku i ma potwierdzony dokumentami i książką serwisową przebieg. Szczerze mówiąc, Polskę podaruję sobie i skupię się na naszych zachodnich sąsiadach.

  2. #2
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Witaj na forum :)

    Zamiast skupiania się na przebiegu w dokumentach i książce serwisowej proponuję sprawdzenie szczegółowych zapisów we wszystkich modułach auta i transponderach ;) Na pewno da to bardziej pewną informację aniżeli książeczka :)
    W dokumentach to można sprawdzić liczbę właścicieli i daty rejestracji oraz ewentualne zastawy na aucie ;) Ewentualnie jakaś historia z ASO, ale nie wszystkie auta mają prowadzoną od A do Z.

    Jakieś wymagania co do wyposażenia?
    Ostatnio edytowane przez ratovnik ; 06-07-2014 o 11:53

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    33
    BMW
    E38 4,40l
    Skąd
    Śląskie

    Post

    Przed zakupem nie wyobrażam sobie nie podjechać z autem do ASO, chociaż nie wiem jak wygląda w BMW raport ze sprawdzenia autka.
    Nie chodzi mi konkretnie o książkę serwisową, mogą być faktury, czy inne dokumenty- ważne żeby na liczniku było tyle, ile powinno, a nie tyle ile janusz motoryzacji skręcił :).
    Z moim pugiem mam komplet papierów, dzięki którym bez problemu można stwierdzić przebieg, a jeśli ktoś ma wątpliwości, można przecież podzwonić do firm, które te dokumenty wystawiały.

    Najlepiej byłoby kupić autko od pierwszego właściciela, ale takie łakome kąski szybko znikają.
    Jeśli chodzi o sam samochód- z tego co się orientuję wszystkie silniki tolerują gaz- bo pierwszym moim zakupem będzie właśnie instalacja LPG (już naprawdę pomijam wszelakie dyskusję na ten temat, bo zdania są skrajnie podzielone).

    A wyposażenie... to zdjęcie niech zastąpi tysiąc słów:



    Tak by wyglądał mój ideał e38 (tyle że ja chcę automat). Szczerze- na wyposażeniu mi tak nie zależy, jak na stanie zachowania. Bardzo mi się podobają te fotele i kierownica. Jasna tapicerka i ciemny lakier być musi. Coś jeszcze?
    Warto rozglądać się za czymś konkretnym, jeśli chodzi o wyposażenie?
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 06-07-2014 o 23:32

  4. #4
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Witam i ja...
    Muszę powiedzieć, że wymagania masz konkretne i dość wysokie moim zdaniem...ale życzę powodzenia w znalezieniu tego wymarzonego egzemplarza 7er...

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    33
    BMW
    E38 4,40l
    Skąd
    Śląskie

    Post

    Zawsze lepiej celować wysoko, zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Póki co jednak trzeba sprzedać Puga, ale bezwypadkowych samochodów z prawdziwym przebiegiem z Polsce raczej mało kto chce.

    Pozdrowienia dla Nowego Sącza! Spędziłem tam kilka ładnych lat życia :)

  6. #6
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Na tym ASO tez na 100% nie ma co polegać. http://www.autokrata.pl/uzywane/kupi...st-ok_a20308/2
    W tej cenie kupisz swoje sprzęty i sprawdzisz to sam, a geometrię z ustawieniem machniesz za stówkę ;)

    Weź po prostu ze sobą osoby znające się na marce, które sprawdzą, podepną i zwrócą uwagę na odpowiednie kwestie ;)

  7. #7
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez powerarmor Zobacz posta
    Zawsze lepiej celować wysoko, zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Póki co jednak trzeba sprzedać Puga, ale bezwypadkowych samochodów z prawdziwym przebiegiem z Polsce raczej mało kto chce.

    Pozdrowienia dla Nowego Sącza! Spędziłem tam kilka ładnych lat życia :)
    Heh...no dzięki..miło mi, że ktoś z moich okolic się na forum pojawił...choć trochę szkoda, że już Cie tu nie ma, bo wciąż jestem "samotnikiem" na tym już coraz większym "zadupiu"...
    Ale pewnie nie żałujesz zmiany otoczenia, więc życzę wszystkiego najlepszego oraz zakupu tego 7er...

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    33
    BMW
    E38 4,40l
    Skąd
    Śląskie

    Post

    Do kogo mogę uderzyć na forum z okolic Katowic/Częstochowy, kto się podepnie pod samochód i sprawdzi co w trawie piszczy? Niestety nie znam nikogo takiego osobiście. Tj. są różne serwisy i warsztaty, ale nie do konkretnej marki/ modelu.

    Chodzi "specjalistę ds. sprawdzenie 740i" :D, w przyszłym tygodniu w któryś dzień.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    452
    BMW
    SZUKAM
    Skąd
    ZAWIERCIE
    a co dokładnie chcesz sprawdzić, co się dzieje z autem?? jakby co to zapraszam do Dąbrowy, ggcars.pl

  10. #10
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Jeśli chodzi o Katowice to mogę zerknąć i podpiąć sprzęta ;)

Podobne wątki

  1. [E32] Powitanie.
    Przez hannibal w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-11-2012, 21:56
  2. Powitanie
    Przez woodcoat w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 14:28
  3. [E65/66] powitanie
    Przez szwanta w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-05-2012, 21:06
  4. Moje skromne CAR AUDIO od podstaw z fotorelacja
    Przez jarimir w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 01:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •