Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: M60 Czujniki stukowe 2 i 3 piny

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    3
    BMW
    730i
    Skąd
    Kielce

    Post M60 Czujniki stukowe 2 i 3 piny

    Witajcie. Chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnica miedzy tymi czujnikami. Posiadam dwa silniki jeden ma czujniki trzy pinowe a drugi dwu pinowe( ale w zlej kondycji ktoś je za mocno dokrecil i polamal obudowy...) oraz dwie wiązki jedna z nich w samochodzie (2 piny) a druga od manuala(3 piny) ale pocięta. maja te same kable brązowy oraz czarny lecz ta trzy pinowa ma jeszcze dodatkowo żółty.

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski

    Post

    odgrzewam

    tez jestem tego ciekawy

  3. #3
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Było nie raz, trzeci pin to tylko ekran. Czujniki są wymienne, jeżeli się je odpowiednio podłączy.
    pozdrawiam Bartek

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    nie moge znalesc.... jak je odpowiednio podłaczyć?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Florens
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    132
    BMW
    e32 V8
    Skąd
    Radomsko
    różnią się datą produkcji silnika
    https://www.*****************/pl/kata...5280/0/0/0/0/0
    nr. 7

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ogarniety temat samodzielnie, , aby PRAWIDLOWO podłaczyc 3 pinowe czujniki to 2 pinowej wiazki, to, czarny z wiazki do żółtego z czujnika, czarny z czujnika do masy z DME (koniecznie tak, trzeba dołozyc dodatkowy kabel), brazowy z czujnika do ekranu z wiazki silnika.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    6
    BMW
    E38 730
    Skąd
    Białystok
    Odgrzewam panowie pomocy mam m60b40 czujniki stukowe na 2 piny w silniku ale w wiązce wyjscia na 3 pinowe :( czy mogę podłączyć te 2 pinowe do wiązki 3 pinowej ? jeżeli tak proszę o dokładny opis jak to zrobić.Czy np wystarczy z wyjścia wiązki odłaczyć 1 przewód wyjscia na czujnik stukowy?
    Ostatnio edytowane przez Germaniec ; 13-01-2020 o 16:26

  8. #8
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Germaniec Zobacz posta
    Odgrzewam panowie pomocy mam m60b40 czujniki stukowe na 2 piny w silniku ale w wiązce wyjscia na 3 pinowe :( czy mogę podłączyć te 2 pinowe do wiązki 3 pinowej ? jeżeli tak proszę o dokładny opis jak to zrobić.Czy np wystarczy z wyjścia wiązki odłaczyć 1 przewód wyjscia na czujnik stukowy?
    Przecież masz dokładny opis co i jak tylko w drugą stronę, więc to dziecinnie proste O_o

    Cytat Zamieszczone przez krzywy191 Zobacz posta
    ogarniety temat samodzielnie, , aby PRAWIDLOWO podłaczyc 3 pinowe czujniki to 2 pinowej wiazki, to, czarny z wiazki do żółtego z czujnika, czarny z czujnika do masy z DME (koniecznie tak, trzeba dołozyc dodatkowy kabel), brazowy z czujnika do ekranu z wiazki silnika.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    6
    BMW
    E38 730
    Skąd
    Białystok
    no jak? mam dołożyć do czujnika 1 przewód ? ja nie jestem elektrykiem i temu prosiłem o opis jak zrobić i czy np wystarczy uciąć j przewód z wtyczki wiazki na czujnik jeżeli tak to który?. Przecież nie rozetnę przewodu do czujnika stukowego.Przecież jest wtyczka jakby zintegrowana z przewodem i z kąt mam wiedzieć który pin jest nr1nr2 lub czarny albo brązowy.
    Ostatnio edytowane przez Germaniec ; 14-01-2020 o 15:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •