Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Alternator chłodzony cieczą 745i, regeneracja.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    15
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Niemcy

    Post Alternator chłodzony cieczą 745i, regeneracja.

    Witam.

    Ostatnio zaczęło mi strasznie grzechotać w silniku n62 bmw 745i, okazało się że winowajcą jest prawdopodobnie łożysko alternatora. Jestem na etapie wyciągania go i na drodze stanęła mi rolka paska która przysłania jedna ze śrub alternatora wiem ze śruba od niej jest z tyłu, niestety nie mam kanału a pod autem jest osłona komory silnika, moje pytanie brzmi:

    1. czy można tą rolkę jakoś odkręcić od strony maski, czy trzeba podnosić auto i robić to od spodu?
    2. czytałem gdzieś tu na forum, że jak padnie łożysko to potrzebne jest coś jeszcze i gumowy o ring, czy można to kupić gdzieś poza aso?
    Ostatnio edytowane przez bert ; 05-07-2014 o 20:40

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Przy tej klasie samochodu to raczej słabo to pod domem robić. A płyn chłodzący będziesz spuszczał na parking?

    Kup w Polsce alternator regenerowany, a stary potem im odeślesz.

    W Łodzi mogę firmę polecić, jak chcesz dam Ci namiary na priva.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    tfu tfu ale z ciekawości ile regeneracja ?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    15
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Niemcy
    Tylko po co inwestować w regenerowany, jak ten działa bez zarzutu tylko siedzi w nim łożysko, a cena regenerowanych to ok. 2000zł. Na pewno wymiana samego łożyska będzie dużo tańsza.
    P.S. ttrol nie robię tego na parkingu tylko na mojej posesji w garażu, a skoro tej klasy auto powinno się naprawiać tylko w serwisie, to po co jest to forum ???

    Ponawiam moje pytania.

    Dzwoniłem dziś do ASO i u nich dostępny jest tylko ten duży o ring, lub cały alternator, skąd w takim razie wziąć resztę rzeczy potrzebnych do wymiany łożyska?
    Ostatnio edytowane przez bert ; 07-07-2014 o 08:49

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pietrek.
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    164
    BMW
    ex.e32,e34,e39. Obecnie E38 750iL+ E65 745i
    Skąd
    Szczecin
    Polecam udać się do sklepu z częściami do rozruszników i alternatorów. Ja zaopatruje się tutaj http://www.alternatoryrozruszniki.pl/

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pietrek.
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    164
    BMW
    ex.e32,e34,e39. Obecnie E38 750iL+ E65 745i
    Skąd
    Szczecin
    Co do ceny regeneracji koło 1700 zł, posiadam fakturę od poprzedniego własciciela z regeneracji w warszawie.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    15
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Niemcy
    Tak jak przypuszczałem winowajcą było uszkodzone łożysko alternatora. Dźwięk jaki wydawało raczej wskazywał na coś zupełnie innego, coś z rozrządem bądź vanosem, było to naprawdę bardzo głośne grzechotanie.
    Z racji tego że jest to alternator chłodzony cieczą, wyciągnięcie go nie jest prostą sprawą. W ASO Wrocław za wymianę zażyczyli sobie 950 zł, a za sam alternator 4700 zł, ponieważ stwierdzili że nie naprawiają alternatorów. Tak wiec z racji tego że ceny kosmiczne, postanowiłem zrobić to na własną rękę. Jeśli wiemy jak się do tego zabrać, demontaż i montaż nie powinien nikomu sprawić problemu, ja niestety nie wiedziałem, ale postanowiłem spróbować.

    Tak wiec zaczynamy:
    1. demontujemy dolną osłonę silnika i górną osłonę chłodnicy
    2. demontujemy visko " lewy gwint odkręcamy tak jak byśmy zakręcali"
    3. demontujemy osłonę wentylatora chłodnicy "visko"
    4. ściągamy pasek alternatora
    5. spuszczamy płyn chłodniczy
    6. odpinamy chłodniczkę oleju
    7. odkręcamy rolkę napinacza
    8. odkręcamy rolkę koło alternatora " dwie śruby z tyłu i bardzo ciężki dostęp, ja żeby je odkręcić musiałem odkręcić mocowanie stabilizatora "
    9. odpinamy węże i przewody od alternatora
    10. odkręcamy alternator od jego obudowy "8 śrub" i wyciągamy go z obudowy

    Montujemy w odwrotnej kolejności, pamiętając ze potrzebny będzie nowy o ring uszczelniający połączenie alternatora z jego obudową "możemy też użyć starego o ringu smarując go cienką warstwą wysokotemperaturowego silikonu"
    Następnie zalewamy płyn chłodniczy i tyle, układ odpowietrza się sam, nic nie trzeba robić.

    Regeneracja alternatora kosztowała 460 zł "wymiana łożysk, regulatora i wirnika"
    Nowy o ring z ASO 57 zł
    Tak więc nieporównywalnie mniej :)))

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bert Zobacz posta
    Tak jak przypuszczałem winowajcą było uszkodzone łożysko alternatora. Dźwięk jaki wydawało raczej wskazywał na coś zupełnie innego, coś z rozrządem bądź vanosem, było to naprawdę bardzo głośne grzechotanie.
    Z racji tego że jest to alternator chłodzony cieczą, wyciągnięcie go nie jest prostą sprawą. W ASO Wrocław za wymianę zażyczyli sobie 950 zł, a za sam alternator 4700 zł, ponieważ stwierdzili że nie naprawiają alternatorów. Tak wiec z racji tego że ceny kosmiczne, postanowiłem zrobić to na własną rękę. Jeśli wiemy jak się do tego zabrać, demontaż i montaż nie powinien nikomu sprawić problemu, ja niestety nie wiedziałem, ale postanowiłem spróbować.

    Tak wiec zaczynamy:
    1. demontujemy dolną osłonę silnika i górną osłonę chłodnicy
    2. demontujemy visko " lewy gwint odkręcamy tak jak byśmy zakręcali"
    3. demontujemy osłonę wentylatora chłodnicy "visko"
    4. ściągamy pasek alternatora
    5. spuszczamy płyn chłodniczy
    6. odpinamy chłodniczkę oleju
    7. odkręcamy rolkę napinacza
    8. odkręcamy rolkę koło alternatora " dwie śruby z tyłu i bardzo ciężki dostęp, ja żeby je odkręcić musiałem odkręcić mocowanie stabilizatora "
    9. odpinamy węże i przewody od alternatora
    10. odkręcamy alternator od jego obudowy "8 śrub" i wyciągamy go z obudowy

    Montujemy w odwrotnej kolejności, pamiętając ze potrzebny będzie nowy o ring uszczelniający połączenie alternatora z jego obudową "możemy też użyć starego o ringu smarując go cienką warstwą wysokotemperaturowego silikonu"
    Następnie zalewamy płyn chłodniczy i tyle, układ odpowietrza się sam, nic nie trzeba robić.

    Regeneracja alternatora kosztowała 460 zł "wymiana łożysk, regulatora i wirnika"
    Nowy o ring z ASO 57 zł
    Tak więc nieporównywalnie mniej :)))
    Jeżeli z wymianą regulatora I wirnika koszt części to 460 PLN, to ja na Twoim miejscu bym się nie cieszył. Masz założony w tej chwili chiński wirnik, który długo nie pociągnie. Dlaczego wymieniałeś stary, skoro wystarczy założyć nowy pierścień ślizgowy za 20 PLN? Napisałeś, że tylko łożysko było niesprawne. Regulator Bosch albo Hella to koszt około 100 PLN.

    A wirnik z Bosha około 800 PLN.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 24-07-2014 o 15:14
    pozdrawiam Bartek

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    15
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Niemcy
    Regeneracją alternatora zajęła się firma którą tylko tym się zajmuje, robi to od lat, na masową skalę, nie wiem czy to na pewno był wirnik bo jak patrzyłem na tą część bardziej wyglądała mi na stojan "taka tuleja ze zwojami z otworem w środku o sr ok 8cm" Dostałem na to fakturę i gwarancję.

    P.S. Robiłem już u nich alternator do innego auta jakieś 7 lat temu i do dziś działa idealnie (na alternatorze zrobiłem już jakieś 150 tys. km)
    A jak będzie tym razem to czas pokaże :)))

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar voshon
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    99
    BMW
    e65 745i 2003
    Skąd
    Bytom
    Ja po dwukrotnej awarii alternatora kupiłem regenerowany od tego użytkownika allegro

    http://allegro.pl/sklep/21479753_swiatregeneracji

    Pierwsza awaria była identyczna jak u Ciebie - niemiłosierne grzechotanie dochodzące spod maski. Auto trafiło do warsztatu BMCars i tam zdjęli alternator, zdiagnozowali łożyska i oddali do regeneracji. Po 5 tys km na trasie alternator odmówił posłuszeństwa - spalił się dokumentnie - oczywiście moje uwagi, że powodem mogła być niefachowa regeneracja, nie spotkały się ze zrozumieniem...
    Kupiłem regenerowany, od założenia minęły już prawie 2 lata i mam spokój.
    Może akurat miałem pecha, ale w wypadku jakichś kłopotów z alternatorem, sugeruję nie bawić się w częściową regenerację tylko od razu kompletny alternator zmieniać - niekoniecznie na nowy, jak widać dobrze zregenerowany (ale kompleksowo) też daje radę
    Locha pali:

Podobne wątki

  1. Padnięty Alternator chłodzony cieczą
    Przez MastaKleszcz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 17-08-2019, 08:03
  2. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-08-2012, 13:44
  3. Alternator chłodzony płynem
    Przez dctbmw w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-01-2011, 20:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •