Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 11 do 20 z 44

W±tek: Wymiana automatu 5HP24 na manual

  1. #11
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Sk±d
    Barlinek
    Chlopaki fachowa naprawa automatu z pelnym serwisem i wymiana wszystkie co trzeba plus gwarancja to ok 4tys zl jezdzilem na takich skrzyniach i nigdy nie rozleciala sie ponownie. Dla mnie manual odpada. Niemniej jednak jestem pelen podziwu dla Kolegi ktory dokonal takiej wymiany na manual...
    Pzdr

  2. #12
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2012
    Posty
    103
    BMW
    e38
    Sk±d
    Koszalin
    Blog
    2
    Powiem ze pokusa w³o¿enia 6 biegowego manula jest wielka hehe mo¿e by³bym pierwszym posiadaczem e38 3.0d w manualu na forum :D

  3. #13
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2011
    Posty
    317
    BMW
    E36 323i, E38 735i
    Sk±d
    Bielsko-Bia³a
    Ja wa³u nie docina³em, s± owszem firmy co siê tym zajmuj± i robi± od razu wywa¿anie, ¿eby nie by³o w³a¶nie telepania ca³± bud± podczas jazdy. Koszt takiego czego¶ w Bielsku to 550 z³ netto.
    Mi uda³o siê kupiæ oryginalny wa³, wiêc problem odpad³ ca³kowicie.
    Co do dyskusji nt. napraw automatów albo wymian na manual to nie zamierzam w ni± wchodziæ bo to temat rzeka o wy¿szo¶ci ¶wi±t Bo¿ego Narodzenia nad Wielkanoc±.
    Ja wymieni³em i jestem zadowolony.
    Z 3.0d by³o by chyba o wiele pro¶ciej nawet bo wersji BMW z tym silnikiem i skrzyni± manualn± by³o ca³e multum i ³atwo kupiæ tak± skrzyniê w dobrej cenie. To z plusów. Minusem jest natomiast fakt, ¿e E38 nie wystêpowa³o z tym silnikiem i skrzyni± manualn±, istnieje wiêc du¿e prawdopodobieñstwo, ¿e pewnych elementów potrzebnych do swapu nie uda siê po prostu kupiæ albo dobraæ tylko bêdzie je trzeba zrobiæ samemu lub zleciæ komu¶ wykonanie, przyk³adem mo¿e byæ mechanizm zmiany biegów, wa³ napêdowy, podpora skrzyni. Mo¿na oczywi¶cie spróbowaæ dobraæ ww. elementy z innych wersji silnikowych ale nie ma 100% pewno¶ci, ¿e bêd± pasowa³y.
    Trzeba te¿ mieæ na uwadze, ¿e elektryka równie¿ wymaga pewnych zmian, a sterowniki ponownego kodowania bo inaczej czê¶æ wyposa¿enia nie bêdzie dzia³aæ.
    Kolejna rzecz to pó¼niejsza odsprzeda¿, potencjalny klient chc±cy kupiæ pe³en orygina³ takiego samochodu nie kupi, a wiêkszo¶æ trochê wtajemniczonych bêdzie krêci³a nosem, ¿e to "rze¼ba".

  4. #14
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar YBSA
    Do³±czy³
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Sk±d
    WPZ
    Cytat Zamieszczone przez pokolacji Zobacz posta
    Chlopaki fachowa naprawa automatu z pelnym serwisem i wymiana wszystkie co trzeba plus gwarancja
    Nie istnieje co¶ takiego w tym kraju. Tutaj "mechanicy" nie maj± pojêcia jak PRAWID£OWO naprawiæ automat. Wystarczy prze¶ledziæ fora internetowe i wszystko staje siê jasne.

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klêkaj±?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  5. #15
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Sk±d
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez YBSA Zobacz posta
    Nie istnieje co¶ takiego w tym kraju. Tutaj "mechanicy" nie maj± pojêcia jak PRAWID£OWO naprawiæ automat. Wystarczy prze¶ledziæ fora internetowe i wszystko staje siê jasne.
    Mylisz sie. Robilem 4 skrzynie w swoich bmkach 3x e38 i1x e65. W e38 skrzynie chodzily idealnie. Puzniej robilem tylko wymiane oleju i wszystko gralo.
    Ten sam mechanik robil mi skrzynie w manie i renowce z takim samym efektem.
    Wiem ze 90% fachowcow od skrzyn to partacze ale sa takze profesjonalisci...
    Pzdr.

  6. #16
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar YBSA
    Do³±czy³
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Sk±d
    WPZ
    Ile przejecha³e¶ po remoncie na tych skrzyniach?

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klêkaj±?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  7. #17
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2012
    Posty
    103
    BMW
    e38
    Sk±d
    Koszalin
    Blog
    2
    Ogólnie nie mam warunków i takiej wiedzy ¿eby takiej wymiany dokonaæ kontaktowa³ em siê z firm± "klinika bmw " w Opocznie na forum uchodz± za porz±dn± firmê oni dokonaliby tej wymiany, dodam ¿e nie zamierzam sprzedawaæ auta za du¿o do tej pory w³o¿y³em w ni± ¿eby j± teraz oddaæ ;) wiec mam zamiar lataæ ni± d³ugi czas :)

  8. #18
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Sk±d
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez YBSA Zobacz posta
    Ile przejecha³e¶ po remoncie na tych skrzyniach?
    W 730 zrobilem 70tys sprzedalem i Kolega dalej jezdzi i ze skrzynia nic sie nie dzieje.
    w pozostalych nie pamietam dokladnie ale tez sporo nakrecilem bo jezdze duzo.
    W manie mamy nalot 800tys a przy 630tys robiona skrzynia byla.
    W renowce jest ponad banka i po remoncie jakies 150tys.
    pzdr

  9. #19
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar YBSA
    Do³±czy³
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Sk±d
    WPZ
    W takim razie wydaje siê, ¿e skrzynie zrobione OK. Zostaw jaki¶ namiar na magika, tak dla potomnych. Czasami warto zlawetowaæ auto nawet i te 300km aby mieæ dobrze zrobion± us³ugê. Ja swoj± e38 mia³em zamiar lawetowaæ do Dortmundu do ZF w razie fuck-up'a.

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klêkaj±?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  10. #20
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2011
    Posty
    317
    BMW
    E36 323i, E38 735i
    Sk±d
    Bielsko-Bia³a
    Dla mnie bod¼cem do wymiany skrzyni na manualn± by³ sposób w jaki nast±pi³a awaria skrzyni automatycznej.
    Po prostu jadê sobie normalnie, nagle jest taki objaw jakby pu¶ci³ bieg, tryb awaryjny i auto zwalnia.
    Bez jakichkolwiek wcze¶niejszych objawów zbli¿aj±cej siê awarii.
    Przy demonta¿u skrzyni okaza³o siê, ¿e musia³a byæ ju¿ chocia¿ raz naprawiana.
    Niestety pewne detale ¶wiadczy³y o tym, ¿e przez partaczy:
    - zerwana jedna ¶ruba skrzyni
    - zerwane gwinty w rozruszniku, ¶ruby wkrêcone na kleju.
    - brak tulejki centruj±cej ko³a zamachowego
    To tak na pierwszy rzut oka. Tak po prawdzie prawie nikt nie ma mo¿liwo¶ci zweryfikowania czy po naprawie nie ma takich kwiatków jak u mnie, dopiero przy demonta¿u takie rzeczy wychodz±. Ja sobie wszystkie te rzeczy powyprowadza³em przy okazji prac. Jak bêdê mia³ trochê czasu to rozbiorê te¿ skrzyniê, zobaczê co w niej siedzi. A co do cen, to tak na szybko sprawdza³em ile by mnie kosztowa³a naprawa automatu we w³asnym zakresie:
    - kosz foward - ok. 1100 z³
    - zestaw uszczelek - ok. 700 z³
    - konwenter - ok. 1300 z³
    - olej z filtrem - ok. 400 z³
    Pewnie do tego by dosz³o jeszcze z 1000 z³ innych kosztów, bo przy okazji kosza trzeba by te¿ tarczki wymieniæ, od razu na zapas zrobiæ te¿ t³ok wstecznego, ¿eby za jaki¶ czas nie mieæ i z tym problemów. A i tak nie by³o by wiadomo czy siê to dobrze zrobi, czy zadzia³a i jak d³ugo bêdzie dzia³aæ.
    Alternatyw± jest oddaæ to komu¶ do zrobienia, ale tak jak piszecie, znale¼æ dobrego fachowca to loteria.

Podobne w±tki

  1. zmiana z automatu na manual elektryka BMW E32 750 problem
    Przez kudlatye32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-04-2013, 23:55
  2. [skrzynia] Wymiana oleju w ZF 5HP24.
    Przez matraks w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-12-2011, 12:14
  3. [mechanika] Z automatu na manual
    Przez kmieciu1 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-05-2010, 06:54
  4. Zamiana automatu na manual e39 530D 2001 .
    Przez Anatol w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 02:06
  5. automat wymiana 5hp24
    Przez Gregor w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-02-2008, 18:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •