Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Zakup e38 V8

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    6
    BMW
    e38
    Skąd
    Szczecin

    Post Zakup e38 V8

    Od zawsze podobało mi się e38 i chciałem je mieć. Teraz przyszedł czas na zakup, liczę ze doradzicie mi i pomożecie w wyborze. Samochód będzie służył do jazdy na co dzień, więc V12 odpada. Wiem, że chcę koniecznie V8 w dobrym stanie. Nie jestem zwolennikiem gazu, ponieważ zależy mi na silniku w dobrym stanie i pełnej przestrzeni w bagażniku. Najchętniej kupiłbym 740 (4,0/4,4) w manualu, ale niestety ciężko taką znaleźć. Dlatego zacząłem brać pod uwagę automat. Wiem ze występowały dwa rodzaje, starszy i nowszy Steptronic (ten drugi odróżnia się możliwością ręcznej zmiany biegów?). Który jest lepszy? Jak z awaryjnością i spalaniem w stosunku do manualu? Jak z dynamiką? Lubię się bawić autem.
    Trzecia opcja to 730 w manualu. Zastanawiam się czy nie jest ten silnik za słaby do tej budy? Jak ze spalaniem w stosunku do 4,0? Z tego co czytałem to 735 nie ma sensu, bo pali jak 740 a jedzie jak 730.
    Rozważam jeszcze Audi A8 D2 4,2 lub S8, ale jednak awaryjność Tiptronicow i wyższe koszty skłaniają mnie do e38, a manual S8 ciężko Znaleźć.
    Będę wdzięczny za wszelkie porady i sugestie.http://olx.pl/oferta/bmw-e38-740-gaz...5-ID6hu1r.html wszystko wydaje się fajnie, tylko gaz. Ale jest napisane że roczny, to może nie jest jeszcze zniszczona gazem?
    http://otomoto.pl/bmw-740-C33671977.html automat
    http://otomoto.pl/bmw-730-piekny-ory...C33690837.html 3,0 w manualu. http://otomoto.pl/bmw-730-raty-zamia...C33735254.html
    Pozdrawiam ;)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    140
    BMW
    E38 735 98'
    Skąd
    Warszawa
    Jeżeli chcesz coś w dobrym stanie to uderzaj w wyższą półkę cenową, sam teraz szukałem i do 15 mogę śmiało powiedzieć, że nic w dobrym stanie nie ma a jak się już zdarzy to schodzi w dosłownie kilka dni.
    Co masz na myśli mówiąc: lubię się bawić autem? 7 to nie auto do wchodzenia na poślizgu w zakręt, nią się jeździ "dostojnie".

    Nie wiem też co masz do gazu?

    Po zdjęciach nic nie widać niepokojącego więc jak jesteś zdecydowany jedź i oglądaj.
    Najlepiej znajdź w swojej okolicy ze 2-3 e38 obojętne w jakiej cenie i zobacz jaki stan mają te auta w zależności od ceny.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    6
    BMW
    e38
    Skąd
    Szczecin
    Co mam do gazu - przede wszystkim szybsze zużycie silnika na gazie plus butla zabierająca miejsce w bagażniku :)
    Lubię bawić się autem czyli okazjonalnie poszaleć, ale nie upalac bokami na lotnisku. ;) Ten manual z gazem wydaje się ciekawy, miałem nadzieję, że może ktoś z forum zna to auto;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dray
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    184
    BMW
    Alpina B10 V8 + X5 4.6is + 320d
    Skąd
    Lodz
    Co się szybciej zużywa w silniku na gazie?
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic5639_1.gif
    B10 V8 #282

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    6
    BMW
    e38
    Skąd
    Szczecin
    Szybsze zużycie gniazd zaworowych, wtryskiwaczy, pompa paliwa (jeżeli ktoś mało na benzynie jeździ). Do tego trudniej wyregulować tak gaz żeby pracował idealnie, a przez to gorsze spalanie i też silnik zużywa się szybciej.
    Ostatnio edytowane przez Radical ; 04-07-2014 o 13:56

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    70
    BMW
    E38 750iL
    Skąd
    Wałbrzych
    Nie zaprzeczam, silnik na pewno bardziej się zużywa na LPG, nie wspominam już o gnijącym tłumiku od gromadzącej się wody ze spalin, czy częstszej wymianie świec, kabli i filtra powietrza. Tyle że to zużycie jest na tyle powolne, że biorąc pod uwagę oszczędność przy jeździe na LPG i tak zostaje Ci duuużo w kieszeni. Sam mam 2 sztuki (730iA i 750iLA) i powiem Ci szczerze, że jeżeli instalacja jest założona DOBRZE i tu specjalnie wytłuszczyłem wyraz dobrze, gdyż duże silniki to naprawdę trochę roboty przy dobraniu wtryskiwaczy, reduktora, czy nawet głupiego przewodu od butli (znam magików, którzy zakładają do V12 6mm i dziwią się że auto nie zachowuje się tak jak powinno na wyższych obrotach), aczkolwiek nie zmienia to faktu, że polecam E38 z LPG, chociaż na Twoim miejscu wolałbym kupić gołą benzynę i sam założyć instalację, gdyż możesz władować się w niezłe bagno po jakimś gazowniku ze stodoły.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    6
    BMW
    e38
    Skąd
    Szczecin
    Mi LPG do szczęścia nie jest potrzebne, chodzi mi czy ten konkretny egzemplarz jest wart uwagi POMIMO gazu.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    140
    BMW
    E38 735 98'
    Skąd
    Warszawa
    zadzwoń zapytaj o vin i stan a dowiesz się więcej niż od nas po 5-6 zdjęciach, które w sumie nic konkretnego nie pokazują.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IMPEX1950
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    665
    BMW
    Rolls Royce Phantom
    Skąd
    RADZIONKÓW
    tak kolega ma racje trzeba by zadzwonić, tylko najlepiej niech twoja zadzwoni bo z kobieta to wiesz może jeszcze wyrwiesz ja za 5 tys jak dobrze zbajeruje.....

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    6
    BMW
    e38
    Skąd
    Szczecin
    Zadzwoniłem, porozmawiałem i zrezygnowałem. Numer VIN Wbags51030bg01680Omvl
    Z informacji przez telefon, auto miało robione jedną głowicę, podobno świeca nie chciała się wykręcić i coś wpadło co uszkodziło zawory na dwóch cylindra. Czyli świeca się teleportowała :) Obecny właściciel kupił uszkodzoną i naprawił z zamiarem sprzedaży. Ponadto maska była lakierowana, z tyłu na klapie i nadkolu ogniska rdzy. No i wg mnie miała jakąś przygodę z tyłu, wnioskując po lampach. Ja temat odpuszczam i szukam dalej, ale jak ktoś ma blisko i się trochę zna to może coś wytarguje.

Podobne wątki

  1. [karoseria] zakup e38
    Przez sebalg w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-11-2012, 08:55
  2. Zakup e38 !
    Przez DeJot4 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 22:13
  3. Zakup e38 2.8i
    Przez harry22 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 11:58
  4. [e38] zakup
    Przez gilu_e32 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 20:24
  5. Zakup E38
    Przez bmw_boy w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-07-2008, 22:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •