Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Awaria skrzyni 5HP24 - pytanie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    317
    BMW
    E36 323i, E38 735i
    Skąd
    Bielsko-Biała

    Post Zamiana automatu 5HP24 na manual

    Cześć,
    wczoraj miałem następującą sytuację.
    Podczas podjeżdżania pod górkę skrzynia zaczęła redukować biegi. Z 5 na 4 bez problemu, ale gdy chciała zrzucić z 4 na 3 był taki objaw jakby po prostu bieg nie wskoczył (silnik wszedł na obroty, auto zaczęło zwalniać). Zaraz po tym skrzynia przerzuciła z powrotem na 4 i wskoczył Trans failsafe programm. Zatrzymałem się i wyłączyłem silnik, po uruchomieniu wszystko OK, ale jak wrzuciłem na D to auto nie chciało jechać. Po podwyższeniu obrotów silnika do około 2000 poczułem silne szarpnięcie, wskoczył znowu Trans failsafe programm i auto ruszyło z 4 biegu. Tak dojechałem sobie do domu. Ogólnie problem jest taki, że skrzynia nie spina biegów do przodu, dopiero po podwyższeniu obrotów do 2000 czuć szarpnięcie i wyskakuje tryb awaryjny.

    Moje pytanie, czy w ciemno obstawiać rozsypany kosz fowardu czy jest szansa, że jest to usterka elektroniki (czujnik obrotów lub elektrozawór)?

    Z góry dzięki za odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez KamilW ; 03-07-2014 o 07:25

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    sprawdź na kompie jakie masz błędy, jak będą błędy elektrozaworów to być może to to jak nie będzie błędów to zapewne kosz

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    kosz F lub często zacierająca się pompa oleju. Dlaczego pompa oleju ? bo na wysokich obrotach dopiero zapina bieg i rusza z szarpnięciem w momencie kiedy silnik ma 2000 obr./min. pompa olejowa "załapuje" a to wszystko jest sterowane hydraulicznie. Wszystkie kosze sprzęgłowe w ASB nie psują się od razu i nagle, taki proces następuje po wielu kilometrach od rozpoczęcia awarii a mianowicie wyłamuje się jeden ząbek na koszu a potem jeden za drugim do momentu kiedy skrzynia nie może zapiąć biegu na dany kosz.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    To jest typowa awaria 5HP24. Usterka mechaniczna skrzyni. Nic z tym nie zrobisz, trzeba rozebrać skrzynię. Jeśli będziesz jeździł w trybie awaryjnym to podwyższysz koszty naprawy ponieważ kolejne elementy w skrzyni ulegną uszkodzeniu. Jest tak na 100% bo już wiele skrzyń naprawiałem z tą usterką.
    Pozdrawiam.
    monster_pl

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar menagerek
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    93
    BMW
    E38 740 iL\ E46 330i touring\E36 325i coupe
    Skąd
    Pleszew
    monster_pl - mam pytanie, jaki jest ewentualny koszt naprawy takiej skrzyni jeśli mówisz że to typowe dla 5hp24 ? Mi się stało identycznie jak koledze z dnia na dzień, zakupiłem inna skrzynię używaną ale skoro mówisz że to typowe więc może niech już leży sobie druga sprawna na zmianę ;) Tak jak piszesz na kompie nie wykazało mi błędów więc raczej jest to uszkodzenie mechaniczne.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    U nas na serwisie dla którego naprawiam skrzynie to jest koszt 4500zł. W tym jest demontaż, montaż, olej, filtr no i naprawa skrzyni. Wymieniane są m.in. tarczki, bo przy tej usterce przypalają się i nadają się do wyrzucenia. Generalnie jeżeli skrzynia wcześniej działała bez problemów to naprawa jest opłacalna i skuteczna na długi czas.
    monster_pl

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar menagerek
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    93
    BMW
    E38 740 iL\ E46 330i touring\E36 325i coupe
    Skąd
    Pleszew
    chyba bym nie zapłacił tyle za remont, na używaną skrzynię którą sprawdziłem przed montażem do swojego auta zapłaciłem 700 pln i do tego własne koszta montażu ( których w przypadku pasji nie liczę) a więc nie opłacalny jest remont starej skrzyni. Pozdrawiam

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Jak chcesz dłużej polatać autem to tylko remont. Nigdy nie wiesz jak ktoś traktował Twoją nową używaną skrzynie.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar _michaś_
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    263
    BMW
    730i
    Skąd
    Ruda Śląska
    ooo i kolega monster_pl się pojawił hehehe szpecjalista od zf'a milo, milo - witaj. Menagerek dziwnie to zabrzmi ale nikt w pd Polsce nie zrobi tak dobrze twojej skrzyni automatycznej jak monster_pl więc dodając dobrą poradę prezE32s'a czyli jak chcesz pojeździć to zrób remont, wiedzę i umiejętności monsterka też bym wybrał remont.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    21
    BMW
    E38 735i, 730d
    Skąd
    Paterek
    Panowie przyłączam się do postu . MIanowicie mam problem z 5hp24 jeździ ona w 3.0 d po lifcie , problem jest taki że całkowicie przez przypadek podłączyłem 24V zeby podładować akusa i pyk getrieb not programm podłączam CDIF 3 elektrozawór eds 2 rozbieram skrzynie wszystkie elektrozawóry działaja na kazdej kostce opór ok 60 ohm gdzie szukać problemu?? sterownik wymieniony i dalej to samo ??

Podobne wątki

  1. Wymiana oleju w skrzyni 5hp24. I po skrzyni!
    Przez Acerbus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 199
    Ostatni post / autor: 01-02-2016, 08:52
  2. [skrzynia] Awaria skrzyni automatycznej 740iL 99r
    Przez Silent w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 17:11
  3. [skrzynia] 730d z końca 99r e38, awaria skrzyni automatycznej.
    Przez lemken1 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-07-2011, 08:46
  4. [mechanika] Awaria skrzyni??
    Przez Derreg w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 07:52
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-02-2010, 10:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •