Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: klosze lamp przeciwmgłowych. wymieniał ktoś?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    251
    BMW
    e38 740iL 98'
    Skąd
    Raszyn

    Post klosze lamp przeciwmgłowych. wymieniał ktoś?

    Witam
    Pękł mi klosz lampy przeciwmgłowej. Chciałem go wymienić jednak nie znalazłem możliwości kupna samego klosza w ASO. Są za to różne zamienniki na allegro. Ktoś miał z nimi do czynienia? Chodzi mi np. O coś takiego:
    http://m.allegro.pl/bmw-e38-szklo-kl...356884032.html
    Używał ktoś tego? Pasują one?
    Z góry dzięki za pomoc.
    pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar malpa_tg
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    142
    BMW
    740i
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Rowniez podpinam sie pod pytanie

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    251
    BMW
    e38 740iL 98'
    Skąd
    Raszyn
    Widzę że nikt nic nie wie. W takim razie ja przetre szlaki. Klosze zamówione. Jak wymienię to dam znać.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Ja, jak puknąłem lisa i prawy klosz miałem do wymiany, kupiłem na allegro używkę (całą lampę) w idealnym stanie. Koszt podobny do samej szybki zamiennika.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...

    Post

    wymieniałem klosze, ale krótkie, ogólnie żeby wydłubać stare i oczyścić rowki pod klosz to niezła mordęga, szkło jest cholernie twarde i strasznie się kruszy, łatwo się zranić, a pozbycie się ori kleju graniczy z cudem, drapałem szorowałem i tak do końca nie wyczyściłem.

    Te klosze z allegro średnio pasują, ja np musiałem obcinać czarna plastikową wkładkę bo się nie mieściła w kloszu, sam klosz średnio pasuje w oprawkę lampy lub wcale. Klaiłem czarnym silikonem, dałem go tak dużo że zakleiłem wszelkie nierówności wynikające z niedposowania klosza, jak już silikon zastygł i założyłem lampę to wygląda OK, nie widać tego że to druciarstwo :P

    Ogólnie z info jakie uzyskałem polecam przeciwmgłowe DEPO (całe) wyglądaja lepiej niż oryginalne i tylko napis depo zdradza że to nie oem

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    251
    BMW
    e38 740iL 98'
    Skąd
    Raszyn
    Nie pocieszasz :p ale z moim zapleczem narzedziowym i maszynowym nie będzie żadnego problemu :) zdam relacje jak zrobię :)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar Jareknes
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    69
    BMW
    E32 iA M60b30
    Skąd
    DZG xxTL Zgorzelec

    Post

    Ja kupilem klosz na allegro
    http://allegro.pl/bmw-7-e38-94-01-be...139389235.html wszystko z nim bylo w porzadku dopuki nie wydlubalem mojego pobitego , okazalo sie ze za cholere klosz nie pasuje do orgnialnej obudowy halogenu za plytki , do tego krzywy , (nie mam pretensji do sprzedawcy klosze robione hurtem w Chrl ) efekt koncowy taki ze kupilem u Rawala uzywke ori :) mialem wczesniej takie same doswiadczenie z kloszami do halogenow w e32 mam te klosze do dzis :) jakos nie wyciagnelem wnioskow :P Przychylam sie do przedmowcy DEPO wygladaja calkiem przyzwoicie
    Ostatnio edytowane przez Jareknes ; 03-07-2014 o 09:00
    Noblesse oblige

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    101
    BMW
    Było 3 x 7 e 32 730m60 e38 730d m57 e65 735 n62
    Skąd
    Olkusz
    Blog
    3
    Ja dorabiałem klosz u szklarza do 730d (wąskie halogeny)żeby była odpowiednia grubość i szerokość pózniej zostało to przyklejone na ciemnym silikonie efekt końcowy był naprawdę dobry ....i to wszystko za 35pln gdzie używane halogeny Carello chądzą po 200-250pln za szt.,a nowe jak kiedyś sprawdzałem 450pln

  9. #9
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Rok temu kupiłem same klosze, po 10zł sztuka i założyłem z miejsce starych ori. Dłubania dużo, można się pokaleczyć, ale efekt końcowy zadowalający. Trzeba trochę podpiłować plastik po rozbiciu starego szkła, aby ładnie spasowało. Do tego silikon i gotowe.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    jak kleicie silikonem to polecam nałożyć więcej, ścisnąć czymś klosz do oprawki (ja okręciłem taśmą) i pozostawić parę dni do wyschnięcia. Czarny silikon zleje się z ciemnym tłem i nie będzie widać że coś nie pasuje.

Podobne wątki

  1. E65 i ciemne klosze lamp...
    Przez Jakub w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-08-2013, 22:07
  2. [ blacharka] klosze lamp przednich e38
    Przez JACEKK. w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 03-11-2009, 17:06
  3. klosze lamp e38 wewnętrzne
    Przez stachu0505 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-10-2009, 13:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •