Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: [ pozostale] [E38] Zepsula sie stacyjka

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    63
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Siemianowice Śląskie

    [ pozostale] [E38] Zepsula sie stacyjka

    Witam, pierwszy dzień po zakupie E38 padla mi stacyjka - tj klucz obkręca się dookoła, nie ma wogóle oporu przez co nie da sie uruchomić stacyjki ani też silnika. Kupiłem inna stacyjke z anglika, kluczyk mozna przekrecic w 3 pozycje lecz odpalic sie nie da bo jest inny kod immobilizera, nawet przylozenie starego kluczyka do stacyjki podczas proby odpalenia nowym kluczykiem nie pomaga. Co zrobic? Czy udac sie odrazu do ASO aby oni przeprogramowali immobilizera czy moze jest jakis inny sposob?

  2. #2
    ja rozebrałem kluczyk i wyjąłem cały środek plus pestka i jest git tylko moja 95 rok i kluczyk z trzema guzikami

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    63
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    ja mam tez 95rok tylko, ze kluczyk ktory ma immobilizer jest jakis dorabiany dziwny :P stacyjke kupilem z 98roku klucz jest taki sam tez 3 przyciski.

  4. #4
    no to zmien grot da starego klucza i po sprawie tylko szbko bo po wyjeciu bateri jest 30 sekund bo inaczej rozkoduje się centralny i alarm

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    63
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    jakbyś mógł dokladniej wytlumaczyc jak to zrobic mam takie klucze:

    1. Stary (z uszkodzonej stacyjki) oryginalny, ktorym otwieram zawsze drzwi przez centralny. Ma uszkodzony immobiliser.
    2. Stary (z uszkodzonej stacyjki) jakis dorabiany, tym zawsze odpalam auto.
    3. Nowy (z zamontowanej nowej stacyjki) oryginalny

    czyli ogolnie kluczem nr 1 dalej otwieralbym drzwi poprzez centralny a z kluczu 2giego musze immobiliser przerzucic tylko jak to dokladnie zrobic hmm?

    mam jeszcze cos takiego:
    http://allegro.pl/item504241046_ster..._logo_bmw.html

    i mysle czy by tego czystego kluczyka nie dociac na wzor klucza nr3 i do niego wrzucic ten immobiliser.

  6. #6
    no imobilajzer to taki mały prostokat w kluczyku wcisnięty obok przyciskow jak otworzysz klucz to zobaczysz napewno przełorz tą co otwiera plus pestka do klucza z tej nowej stacyjki pestka z tego klucza co odpalał auto

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    63
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    okazalo sie, ze mam możliwość kupna jeszcze komputerka EWS do tej nowej stacyjki, czy jak podmienie EWS to odrazu mi nowy kluczyk zadziala?

  8. #8
    nie mam pojęcia tego nie zmieniałem

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    63
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    no cóż dzisiaj spróbuje, gosciu ma bardzo tanio czesci do e38, za stacyjke z kluczykiem zaplacilem 150zl, za ta nowsza wersje panelu do klimatronika + wyswietlacz do radia 50zl, dokupie ten EWS i mam nadzieje dzisiaj w koncu naciesze sie nowym zakupem :P (przejechalem az 40km po zakupie rotfl)

  10. #10
    walcz walcz jak nie da rady aws to zrób tak jak ci pisałem daj znać jak odpalisz

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •