Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 64

Wątek: instalacja LPG / wady i zalety

  1. #51
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    Do silnika 286KM wkladacie parowniki o lacznej mocy 480KM a do silnika 193 jeden parownik o mocy 240KM.

    Mi tam osobiscie nie przeszkadza nie ja tym bede jezdzil. Jak pisalem wczesniej, zalozylbym cos co jest podobne do KME Gold czyli przedewszystkim z zapasem mocy a to czy podpisze sie pod tym firma AC czy KME to kwestia upodoban.


    Zastanawiajac sie nad parownikiem za 400 zl o mocy 240KM a za 500 zl o mocy ponad 300KM
    ja wiem co bym wybral ale mozna przeciez te 100 zl wydac na cos innego.

    Pozdrawiam.

  2. #52
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,251
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Sanndman Zobacz posta
    Do silnika 286KM wkladacie parowniki o lacznej mocy 480KM a do silnika 193 jeden parownik o mocy 240KM.

    Mi tam osobiscie nie przeszkadza nie ja tym bede jezdzil. Jak pisalem wczesniej, zalozylbym cos co jest podobne do KME Gold czyli przedewszystkim z zapasem mocy a to czy podpisze sie pod tym firma AC czy KME to kwestia upodoban.


    Zastanawiajac sie nad parownikiem za 400 zl o mocy 240KM a za 500 zl o mocy ponad 300KM
    ja wiem co bym wybral ale mozna przeciez te 100 zl wydac na cos innego.

    Pozdrawiam.
    Moc określana przez producentów reduktorów jest można rzec "umowna" i nie można się nią sugerować. Takie rzeczy po prostu się wie albo się nie wie, a żeby wiedzieć to trzeba się znać. Nie obraź się, ale widzę, że znasz się niewiele.

    Shebi, mam doświadczenie z 1 x Goldem w M60B40 i wcale na niego nie narzekam. Oczywiście podczas tzw. "butowania" ciśnienie tam spada, ale ja auta nie butuję, a nie zdarzyło się jeszcze żeby ten 1 Gold zamarzł w trakcie normalnej eksploatacji. Ciśnienie po regulacji 3 lata temu też trzyma wzorowo. Regulacja przeprowadzana przez Caniggię z lpg-forum, więc robił to ktoś ogarnięty, a nie wąsaty Janusz. No i oczywiście układ dolotowy zrobiony na cacy ;)
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 29-11-2016 o 14:34

  3. #53
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    Twierdzisz ze Gold dobry bo trzyma nastawy 3 lata, lekko nie wyrabia ponad 250KM a ma zapasu do 325KM ale jak proponuje go do jednostki 193 KM to uwazasz pomysl za przesade i proponujesz zalozyc parownik prawie na granicy mocy. To ja teraz juz nic nie rozumiem.

  4. #54
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,251
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Gold jest po prostu droższy od Silvera i stąd moja propozycja.

  5. #55
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    50 zl oszczednosci nie przemawia do mnie.

  6. #56
    Zaawansowany Użytkownik Awatar xedossfm
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    230
    BMW
    ST220, było 735i m62b35 '98
    Skąd
    Zamość
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    Jak nie trzyma ciśnienia, to znaczy że rozjeżdżają się mapy benzyny i gazu (nie chce się wdawać w szczegóły), czyli zaczynają się problemy z odpalaniem na zimnym, w ekstremalnym przypadku check engine, nierówna praca, wypalanie sond lambda
    Takie rzeczy to może 10 lat temu można było opowiadać. Pokaż mi jeden z Polskich sterowników z "ostatnich czasów"
    który nie ma zaszytej korekty od ciśnienia. Gwarantuję Ci, że po wystrojeniu auta możesz sobie kręcić śrubą od ciśnienia,
    w reduktorze i nie będzie to miało wpływu na działanie instalacji.
    Instalacja żeby dobrze działała to musi być z głową zamontowana. Można też dopłacić parę tysi do instalacji
    i późniejszego serwisu i elektroniką nadrobić druciarstwo. Jak kto woli.

  7. #57
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,251
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Sanndman Zobacz posta
    50 zl oszczednosci nie przemawia do mnie.
    Tu 50, tam 50...

  8. #58
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez xedossfm Zobacz posta
    Takie rzeczy to może 10 lat temu można było opowiadać. Pokaż mi jeden z Polskich sterowników z "ostatnich czasów"
    który nie ma zaszytej korekty od ciśnienia. Gwarantuję Ci, że po wystrojeniu auta możesz sobie kręcić śrubą od ciśnienia,
    w reduktorze i nie będzie to miało wpływu na działanie instalacji.
    Instalacja żeby dobrze działała to musi być z głową zamontowana. Można też dopłacić parę tysi do instalacji
    i późniejszego serwisu i elektroniką nadrobić druciarstwo. Jak kto woli.
    Upraszczając z punktu widzenia klienta:

    - kiedyś musiałem regulować instalację co jakiś czas, żeby auto chodziło idealnie (na kompie Landi Omegas, najpierw reduktor Gold lub Gold i IG1 SM, a wcześniej jeszcze KME Diego i Gold), bo się ciśnienie zmieniło? silnik "zużył" (upraszając) albo wtryski? - pewnie wszystko po trochu
    - teraz nie muszę w ogóle nic regulować (Landi Obegas OBS, IG1 SMx2) i to jest to - jakbym nie miał gazu :)

    ...generalnie mi z gazem ot chodzi mi tylko o to żeby był bezawaryjny i idealnie zestrojony - nic więcej. Kiedyś nie miałem tego, teraz mam to (oba sterowniki Landi cały czas w tym samym warsztacie, reszta instalacji z grubsza ta sama).
    Teraz wiem, że mogę nawet i rok nie odwiedzać gazownika i będzie wszystko 101% ok. Ot Co. A że kosztuje więcej - trudno przy koszcie utrzymania tego auta na wysokim poziomie, nie jest to aż tak wieki koszt, a na pewno oszczędza pieniędzy wydanych u innych mechaników. :)

  9. #59
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    Korekte dawki po cisnieniu mozna wlozyc na polke pomiedzy bajki o startreku i xenie.

    Wielowymiarowa mapa benzynowa i dolozona do niej kilkuwymiarowa korekcja sterownika LPG to niezly bajzel.

    Wole wersje z duzym parownikiem i stabilnym cisnieniem

  10. #60
    Zaawansowany Użytkownik Awatar xedossfm
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    230
    BMW
    ST220, było 735i m62b35 '98
    Skąd
    Zamość
    Tak tak, jeszcze napisz, że ciśnienie stoi jak zamurowane. To akurat możesz włożyć sobie między bajki.
    Każdy reduktor ma skoki ciśnienia i musi być to kompensowane programowo.
    Wszystkie sterowniki, nawet Landi, mają zaszyte korekty od wielu czynników, nawet od napięcia.
    Poza tym tak jak wcześniej pisałem, instalację musi zakładać ogarnięty instalator, bo
    druciarzowi nie pomogą nawet cztery wielostopniowe reduktory Landi czy jakiekolwiek inne.
    Ja mam sterownik Tech328, wtryski Barracuda i reduktor Romano który pływa z ciśnieniem
    od 1,7bar do 0,9bar przy ustawieniu 1,5bar, odpalanie od 0st( słownie: zero stopni)
    i jakoś nie mam problemów ani z LPG ani z benzyną.
    Proponuję najpierw choć trochę zgłębić temat LPG a przed tym używać popularnych
    zwrotów typu "moim zdaniem", "wydaje mi się" itd.

Podobne wątki

  1. e38 750 zalety i wady
    Przez Zajefajny w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 29-07-2018, 13:05
  2. instalacja lpg do e 38 750 i
    Przez tomasz w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 14:41
  3. [zawieszenie] DYNAMIC DRIVE - ZALETY i WADY ????
    Przez aretim5 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 15:01
  4. LPG instalacja ROMANO
    Przez btbuk w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-09-2010, 10:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •