Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Witam kolegów mam pytanie : Jak sprawdzić czy działa nivo?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    57
    BMW
    E38
    Skąd
    podlaskie

    Smile Witam kolegów mam pytanie : Jak sprawdzić czy działa nivo?

    Zmieniłem felgi z 16" 235x60x16 ( org styling15 ) na 18' opony 245x45x18 styling 32 i problem jest taki ze czasami na większych wybojach jadąc we 4 -ro ( razem 299kg) dobija na wybojach i mam wrażenie ze kola obcierają o nadkola? czy to możliwe? czy nie powinno działać nivo? i poziomować wg obciążenia? ? Jak to jest jak to sprawdzić ? Wizualnie wszystko wygląda ok odstępy nieobciążonego auta to ok 10 cm? po równej nawierzchni nie mam takich objawów; czy cos padlo? własnie auto jest w warsztacie,czy coś powinni sprawdzić bo robią tylne zawieszenie za które mam zapłacić 1tys ... hmmm?

  2. #2
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Z rana załaduj do bagażnika ze 150 kg lub 3 osoby na tylną kanape na równym podłożu odpal wysiądź z auta i obserwuj czy idzie do góry dróga opcja przy dyferencjale jest regulator na nim jest blaszka którą regulujesz wysokość przestaw i obserwuj czy pompuje czuć na niej przepływ oleju

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    57
    BMW
    E38
    Skąd
    podlaskie

    Post

    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    Z rana załaduj do bagażnika ze 150 kg lub 3 osoby na tylną kanape na równym podłożu odpal wysiądź z auta i obserwuj czy idzie do góry dróga opcja przy dyferencjale jest regulator na nim jest blaszka którą regulujesz wysokość przestaw i obserwuj czy pompuje czuć na niej przepływ oleju
    tak zrobiłem i nic się nie dzieje? co robić dalej?

  4. #4
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez paris16 Zobacz posta
    tak zrobiłem i nic się nie dzieje? co robić dalej?
    a którą opcją sprawdzałeś

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Cytat Zamieszczone przez paris16 Zobacz posta
    tak zrobiłem i nic się nie dzieje? co robić dalej?
    No to zepsute. Wjedź na kanał albo jakiś najazd i poruszaj tym regulatorem. Jeżeli nie będzie zmiany wysokości zawieszenia, to sprawa skomplikuje się.
    monster_pl

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Sprawne NIVO nie ma prawa opaść przez noc, ani przez rok. Jeżeli tak się dzieje to znaczy, że regulator wysokości puszcza ciśnienie powrotem do zbiornika wyrównawczego. Jeżeli auto opada i podnosi się po zapaleniu auta, jest dokładnie jak napisałem. To nie układ citroena, który pompowała pompa na bieżąco, a bufor ciśnienia trzymała jedna grucha na oś, która z czasem traciła ciśnienie.

    Może kolega ma akurat sprawne i dlatego mu się nie podniosło po tym teście jaki opisaliście.

    Jeżeli masz koła 18 i nic nie robiłeś z zawiasem z tyłu, a NIVO jest miękkie z natury, to uważam, że takie dobijanie jest możliwe, może już sprężyny są zmęczone. Ale o tym niech się koledzy wypowiedzą z e38. Sam napisałeś, że na 16 było ok.

    Tak jak kolega monster powiedział, wejdź na kanał i zobacz czy auto reaguje na regulator.
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Może kolega ma akurat sprawne i dlatego mu się nie podniosło po tym teście jaki opisaliście.


    Szczerze mówiąc to nie wiem co napisałeś nivo po zapakowaniu bagażnika lub tylnej kanapy i odpaleniu ma pięknie wrócić do poziomu przed załadunkiem z tego co się orientuje to układ nivo w e38 jest na licencji citroena no ale cóż jestę tylko człowiekiem i mogę się mylić

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5

    Post

    paris16

    sprawdzenie nivo powinno być proste, bawiłem się nim po demontażu nivo 2 tygodnie temu na kanale, aby sprawdzić czy zaślepione wyloty ze zbiorniczków wyrównawczych są szczelne. Nivo to system mechaniczny, niema go w kompie itd, reaguje tylko poprzez czujnik, który masz pod tylnymi nadkolami, 2 blaszki połączone śruba, podobne do czujnika ksenonów, rozkręć je i popchnij blaszkę symulując obciążenie auta, powinieneś zacząć słyszeć syk płynącego płynu pod ciśnieniem do amorów, jak blaszkę podpuścisz syk ustaje, w ten sposób powinieneś to sprawdzić.

    Dobijanie może jak przedmówca pisze oznaczać zmęczone sprężyny, zapewne siedzą tam od nowości.
    Moje obecne BMW E38 750il -> http://7er.pl/showthread.php/37092-N...50il-%28v12%29

    Sztuką jest zrobić stare auto tak, aby wyglądało lepiej niż nowe...


  9. #9
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez BenyMnemonik Zobacz posta

    Dobijanie może jak przedmówca pisze oznaczać zmęczone sprężyny, zapewne siedzą tam od nowości.
    i od tego jest właśnie blaszka na regulatorze na którym ustawiasz sobie pożądaną wysokość auta

  10. #10
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    Może kolega ma akurat sprawne i dlatego mu się nie podniosło po tym teście jaki opisaliście.


    Szczerze mówiąc to nie wiem co napisałeś nivo po zapakowaniu bagażnika lub tylnej kanapy i odpaleniu ma pięknie wrócić do poziomu przed załadunkiem z tego co się orientuje to układ nivo w e38 jest na licencji citroena no ale cóż jestę tylko człowiekiem i mogę się mylić
    Jest jednak tak ja napisałem. Ale nie pisałem o załadowaniu auta na postoju i odpalaniu auta, tylko z tego co zrozumiałem z Waszych wypowiedzi, miało się podnosić po postoju, bez dodatkowego załadunku, czyli samo z siebie podczas wyłączenia auto opada.

    Widocznie się niezrozumieliśmy.

    NIVO w e38 jest takie same jak w e32 i e23, pisząc oczywiście o specyfikacji. Układ oczywiście ma wspólną zasadę działania jak w Citroenie, ale czy to jest licencja, tego nie wiem. Różne marki miały NIVO, różniły się tylko pompą, czy była napędzana z paska osprzętu, czy elektryczna.

    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    i od tego jest właśnie blaszka na regulatorze na którym ustawiasz sobie pożądaną wysokość auta
    Idąc tym tropem rozumowania, sprężyny są niepotrzebne, wystarczyłoby dobijać ciśnienie w amorkach. Wysokość to jedno, a amplituda pracy to drugie.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 26-06-2014 o 12:15
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. Termostat M62 jak sprawdzić czy działa?
    Przez Piotr_R w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 28-08-2012, 16:13
  2. Dynamic Drive - jak sprawdzić czy działa ?
    Przez north w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-03-2011, 21:42
  3. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 01-01-2010, 17:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •