Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: firma sciagająca "zanizone" ubezpieczenie

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun

    Post firma sciagająca "zanizone" ubezpieczenie

    WITAM!
    Panowie i PAnie zaczalem batalie z firma MTU :) dziadek zrobil mi szkode w aucie (DAIMLER DOUBLE SIX 1997 stan idealny nie bity ze wszystkim co wsadzali w tamtych latach .. czyt lepszy jaguar XJ 12 x300 6.0 V12 ) ktore to auto firma wycenila na UWAGA 10300zl... no kpina:) nie bite nie rysowane nie malowane dtrewniane stoliki kiera itd ( film z furka https://www.youtube.com/watch?v=AoYZldR9k-c ) ogolnie KPINA:) ja za auto dalem 20 kola ponad dokupilem nowe opony za 2tys oplacilem itd a oni mi wala 10300...:)


    PYTANIE:) kto walczyl z jakas firma i czy zna ktos dorba firme zajmujaca sie przejmowaniem takich spraw?:)

    + moze wie ktos gdzie mozna sprawdzic wartosc rynkowa autka?:)
    Ostatnio edytowane przez JointoVicz ; 23-06-2014 o 09:34

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawel'88
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    589
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Biała Podlaska / Warszawa
    MTU to największa patologia. Walcz z nimi do końca. Mi koleszka w Audi S3 wjechał jakiś rok temu - przyjechał rzeczoznawca z MTU i policzył mi wszystko jako Audi A3 S-line, jednak Audi A3 a S3 to różnica. Musiałem wszystko później na centrali odkręcać, że złe auto dobrał do opisu frajer. W dodatku kasy wypłacili tyle, że ledwo zrobiłem za to samochód. Hajs wziąłem bo nie miałem czasu na zabawę z nimi, teraz jednak siedziałbym nad tym żeby ich udupić w każdy możliwy sposób. Także powodzenia życzę

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar hajper
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    106
    BMW
    e-38 740i
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Pawel'88 Zobacz posta
    W dodatku kasy wypłacili tyle, że ledwo zrobiłem za to samochód.
    A chciałeś jeszcze zrobić coś więcej?
    oklejanie samochodów Warszawa

  4. #4
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    WITAM!
    Panowie i PAnie zaczalem batalie z firma MTU :) dziadek zrobil mi szkode w aucie (DAIMLER DOUBLE SIX 1997 stan idealny nie bity ze wszystkim co wsadzali w tamtych latach .. czyt lepszy jaguar XJ 12 x300 6.0 V12 ) ktore to auto firma wycenila na UWAGA 10300zl... no kpina:) nie bite nie rysowane nie malowane dtrewniane stoliki kiera itd ( film z furka https://www.youtube.com/watch?v=AoYZldR9k-c ) ogolnie KPINA:) ja za auto dalem 20 kola ponad dokupilem nowe opony za 2tys oplacilem itd a oni mi wala 10300...:)


    PYTANIE:) kto walczyl z jakas firma i czy zna ktos dorba firme zajmujaca sie przejmowaniem takich spraw?:)

    + moze wie ktos gdzie mozna sprawdzic wartosc rynkowa autka?:)

    Nie rozumiem co ma wspólnego wycena auta z wyceną szkody , w moją byłą e32 wjechała na parkingu młódka starym peugotem ,u mnie zerwana listwa z tylnych drzwi i wgniot blachy ,przyjechał szpec z MTU porobił zdjęcia ,zrobił wycenę szkody na ....2,700 z możliwością korekty jeśli podczas naprawy wyjdą uszkodzenia ukryte (elektryka szyb, centralny itp.) Wyceniał szkodę a nie auto ,no chyba że masz szkodę całkowitą ,czyli auto do kasacji
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  5. #5
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Ja walczyłem z Wartą i dużo nie ugrałem. W 2012 roku, wycena e32 750 88 rok, auto możecie obejrzeć w moim profilu, to kwota 3000 tyś PLN plus 600 PLN za nowe wówczas opony, z których jedna była prawie tyle warta. Sprawa skończyła się w sądzie, ale z wyceną już nic nie zrobiłem, tylko nie chcieli wypłacić odszkodowania.

    Koledze w tym roku w Link4, śliczne e34 M5 z 93 roku, kwota 5.900 PLN.

    Rocznik to rocznik niestety.
    pozdrawiam Bartek

  6. #6
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    nic nowego , stara metoda oszustwa , przy zawieraniu ubezpieczenia w e32 wycenili auto na ( już nie pamiętam dokładnie ) 4800 zł , jak gość mi zrobił szkodę ( klapa tylna , błotnik , lampa i zderzak ) wycenili szkodę na 2500 zł i uznali szkodę całkowitą bo wg. nich auto było warte ( nagle po pół roku i sporym wkładzie ) 3100 zł czyli o 1700 zł spadła wartość samochodu po pół roku , dobrze że sprzedałem potem to auto bo teraz pewnie z ich wyceny to musiałbym jeszcze dopłacić do tej szkody sprawcy i ubezpieczalni ....

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ulv
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    154
    BMW
    ex E38 750i
    Skąd
    Chorzów
    Byłoby świetnie, gdyby sądy zaczęły przyznawać odszkodowania związane z faktyczną wartością rynkową pojazdu, bo na razie jest to kolejna forma dymania ludzi w cieniu pały państwa. Jeśli ubezpieczyciel uważa, że rozbite BMW E32 w idealnym stanie przed szkodą było warte 3 tys., to niech takie znajdzie za 3 tys.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP
    Ogólnie każda sprawa jest do wygrania jeżeli uważasz, że za mało wypłacili to można walczyć, tylko czy warto tracić czas ? Jeżeli nie gra to roli dla ciebie to podejdź do pierwszej lepszej kancelarii odszkodowawczej - takich spraw mają na pęczki tam. Ale też za darmo Ci nie pomogą :D jakbyś miał kogoś - jakiegoś znajomego co działa w ubezpieczeniach to łatwiej masz bo tacy ludzie mają znajomości w takich kancelariach odszkodowawczych. Ogólnie najprawdopodobniej dojdzie koszt rzeczoznawcy. Ubezpieczalnia najprawdopodobniej wzięła pod uwagę Jaguara x300 - zwykłego tj. 3.2l - 4.0l, ale tutaj też rzeczoznawca musi pomóc :D.

    Zobacz też na jaki samochód masz polisę wystawioną - zdarza się dość często, że są pomyłki.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    wycena naprawy 36 tys zl bez dodatkowych zleconych ogledzin:) a narazie wpisane tlyko torcvhe blach i zderzak z przodu:) dojda chlodnice druga lampa jakies wezyki itd to epwnie 50 sie skonczy...

    w serwiwie maska 7 tys:) listwy na zderzak 1200 dluga i 900(x2) krota... ogolnie ze im sie nie oplaca samochodu robic co mnie to interesyuje:) dalem za samochod 2x tyle co oni napisali:) wstawilem nowe kapcie(nowe opony 2 tys zl w styczniu zakladane a on mi 50% przod i 60 tyl zuzycie wpisal...:) no jaja sobie robia:) samochodow w europie jest kilka takich a on mi wali ze kiera drewniana 12 zl... tylne siedzenia regulowane elektrycznie grzane itd - 28zl... przednie fotele reg w 12 plaszcyzznach z pamiecia 16 zl... no zwaleczka:) to ma ktos taka firme ktora sie tym zjamuje ? ktos mial z taka do czynienia? moze ktos od znajomego slyszal?:) hmm? bo samemu to ja nic nie ygram:) a isc do peirwszej lkepszej firmy tez dupa:) teraz zaluje z enie mam ubezpieczenia w DAS :)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP
    Hehe, takie wyceny to śmiech na sali... Podobnie wyceniają rzeczoznawcy np. Getin Banku :D Na ich aukcjach są samochody gdzie np. za elektryczny fotel skórzany w e38 pamiętam była dopłata około 90 zł :D

    Ogólnie uważam, że po tym incydencie rozsądnym byłoby zarejestrować Jaguara na żółte tablice i zrobić profesjonalną wycenę, pamiętam jak na innym forum z BMW pewien gość miał wycenione e32 4.0 V8 na kwotę około 11 tys. euro i posiadał na to dokument - a przynajmniej tak mówił.

    Idę się dowiedzieć czy jest jakaś konkretna firma, która by pomogła w tym coś i napiszę gdy coś więcej się dowiem.

Podobne wątki

  1. [felgi] 20" MK MOTORSPORT ALLOYS , 20 x 9" et15 front and 10.5" et22 rear
    Przez FuBu w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 03-02-2014, 10:38
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 18:35
  3. Ubezpieczenie szyb w aucie-jaki koszt ? firma?
    Przez Jakub w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-07-2010, 08:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •