Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [mechanika] Strzały na benzynie?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    367
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław

    [mechanika] Strzały na benzynie?

    witam!


    Przejdę od razu do rzeczy, dzisiaj zdarzyła mi się dziwna rzecz podczas oględzin samochodu, chciałem osłuchać silnik. Od jakiegoś czasu auto nie pracuje idealnie na zimnym silniku szarpie telepie, ogólnie nie chodzi dobrze, dlatego padła decyzja zakupiłem świece, nową odmę i uszczelkę zaworów i uszczelkę pod miskę olejową ,żeby było od razu zmienione + trzeba zajrzeć do pompy oleju (śruby), dzisiaj odpaliłem autko po 18godzinach czyli całkowicie wystudzone, i 3 razy strzeliło na benzynie. Nigdy wcześniej nie było takich objawów. Autko trochę gubi oleju dlatego też chce zrobić od razu w/w operacje plus jeszcze uszczelniacze, dymi na biało normalnie, temperatura jest idealna, zachowanie na ciepłym silniku też. Dlaczego autko mi strzeliło na benzynie, czy to może być coś groźnego?? Potem pojeździłem i nic się nie działo złego.. .

    strzały były delikatne ale jednak tak jakby strzelała prosta instalacja gazowa.

    p.s. auto ma instalacje sekwencyjną ale nie było z nią problemów, są wymienione filtry i jest ustawiona.

    p.s.2 auto miało robioną diagnostykę silnika jakieś 5tys temu i wszystko było idealnie.dolot jest szczelny.
    prosze o pomoc 8

    aha jeszcze jedno strzał miał miejsce po odpaleniu na zimny silniku na postoju na biegu P jeżeli to ma jakieś znaczenie.
    e32 v8 manual

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    367
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    dalej przyglądam się temu zjawisku,

    miska zwalona, pompa oleju dokręcona

    nowe informacje z placu boju autko szarpie tylko na wolnych obrotach i tylko na BENZYNIE, na gazie chodzi idealnie (sekwencja) i teraz pytanie co to może być, to jest taki objaw ,że obroty są za wolne i jakby gubi gar i telepie budą, zegary się przygaszają, na gazie nie występuje ten objaw


    objaw2. jak autko jest zimne i stanę na światłach to mam wrażenie ,że wypluwa paliwa do tyłu nagromadzone i nie spalone i stąd te strzał


    aha autem telepie też na ciepłym silniku, nie wiem czym to może być spowodowane liczę na jakąś pomoc.



    poza tym autko pracuje w pełnym zakresie obtotów


    podejrzewam przepływomierz (nie wiem czy pracuje też na gazie) ew. wtrysk
    benzyny?
    e32 v8 manual

  3. #3
    przyczyn w tym silniku moze byc kilka:
    - odolejacz (separator oleju) + uszczekli pod kolektorem
    - cewki zaplonowe + zalane olejem swiece
    - uszkodzony przeplywomierz
    - za niskie cisnienie paliwa lub zuzyte/uszkodzone wtryskiwacze Pb

    3 pierwsze raczej wykluczam, poniewaz na LPG piszesz ze jest OK, natomiast skupilbym sie na cisnieniu paliwa. Za niskie powoduje wlasnie prychanie pojedynczych cylindrow w kolektor.

    Zbadaj cisnienie paliwa - przy silniku M60 powinno byc okolo 3,5 bara, przy dodaniu gazu 4.0

    Przyczyn za niskiego cisnienia moze byc kilka, ale o tym pozniej - jesli sie okarze ze to paliwo ;)
    Powodzenia

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    367
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    przyczyn w tym silniku moze byc kilka:
    - odolejacz (separator oleju) + uszczekli pod kolektorem
    - cewki zaplonowe + zalane olejem swiece
    - uszkodzony przeplywomierz
    - za niskie cisnienie paliwa lub zuzyte/uszkodzone wtryskiwacze Pb

    3 pierwsze raczej wykluczam, poniewaz na LPG piszesz ze jest OK, natomiast skupilbym sie na cisnieniu paliwa. Za niskie powoduje wlasnie prychanie pojedynczych cylindrow w kolektor.

    Zbadaj cisnienie paliwa - przy silniku M60 powinno byc okolo 3,5 bara, przy dodaniu gazu 4.0

    Przyczyn za niskiego cisnienia moze byc kilka, ale o tym pozniej - jesli sie okarze ze to paliwo ;)
    Powodzenia
    1)separator będę zmieniał na dniach
    2) cewki wizualnie wyglądają ok, świece nowe nie były jakoś specjalnie ufajdane olejem
    3) trzeba sprawdzić spróbuje odpiąć
    4) tym się muszę zająć.

    to wygląda jakby autko nie mogło sobie poradzić z dobraniem mieszanki paliwo powietrze na postuju u się przyduszało i jak już jest krytyczny moment to wraca do wskazówka wraca do góry. silniczek krokowy sprawdzony bo ostatnio go czyściłem..

    dzięki za odpowiedź :)
    e32 v8 manual

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa
    Mat,

    przy okazji - dzieki za wskazowki odnosnie krokowca - tez bede to robil ale sam nie wiem kiedy znajde czas...

    Wyglada na to, ze mamy _identyczny_ problem. Tzn. nie wiem czy problem ale objawy TAK!

    Ja z "eliminowanych" rzeczy zrobilem:
    - diagnostyka by Greg (jeszcze raz dzieki) - brak bledow
    - nowe swiece (~3tys. km temu)
    - odma (jakies 1tys. km temu)
    - reset DME (potem konfiguracja LPG)
    - przeglad (wymiana filtrow i regulacja LPG)
    - przeglad "normalny" z analiza spalin - bylo OK
    - nie czyscilem jeszcze silnika krokowego
    * nie znam stanu katalizatorow (ani tego czy to one czy tylko rury)


    U mnie obserwacja dodatkowa jest jeszcze taka: wolne obroty sa za niskie.
    Mam wrazenie, ze pojawilo sie to po przegladzie LPG (bardzo niedawno) ale moze tez miec zwiazek z wiekszym mrozem... zobaczymy.
    U mnie na cieplym juz silniku (bo na calkiem zimnym sa niestabilne przez jakis czas) schodzi czesto ponizej 600.
    Powinno byc chyba ~650? Ja mam M62 wprawdzie...
    Co ciekawe - jak wlacze klime, oczywiscie obroty wzrastaja i wtedy jest stabilnie, tzn. lekkie odchylki obrotow sa (widoczne tylko na tescie nr7) ale wskazowka stoi w miejscu i plywanie jest nieodczuwalne, telepania nie czuc.
    Jak klime wlacze _zaraz_po_odpaleniu_ calkiem zimnego motoru - nie ma objawow negatywnych... Ot, zagadka....
    Mialem wrazenie, ze przy zatankowaniu auta powyzej 60L objaw telepania na zimnym tez nie wystepuje. Czy ilosc paliwa w baku = wplyw na cisnienie paliwa podawanego?

    Najgorsze jest to, ze kompy nie pokazuja zadnych bledow...
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  6. #6
    czyli koledzy spodziewam sie, ze klopoty sprawia cisnienie paliwa.

    testami sprawdz - Gwozdziu - przy niskim stanie paliwa jak sa napelnione komory. Idealnie jest wtedy, gdy lewa jest pusta, a w prawej jest jeszcze reszta. Test 6-ty wskazuje: lewa polowka/prawa polowka/suma (wartosci w litrach)

    Cisnienie paliwa tylko manometrem

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    367
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    - diagnostyka by Greg (jeszcze raz dzieki) - diagnoza jakies 4000temu idealnie
    - nowe swiece (~3tys. km temu) - tez mam nowe
    - odma (jakies 1tys. km temu) - czekam na wymiane
    - przeglad (wymiana filtrow i regulacja LPG) - zrobione
    - przeglad "normalny" z analiza spalin - bylo OK - tez zrobione ok 4000temu idealnie
    - nie czyscilem jeszcze silnika krokowego- sproboj
    * nie znam stanu katalizatorow (ani tego czy to one czy tylko rury) - ja nie mam Ty chyba musisz bo z tego co wiem masz sondy przed i za katem także sprawdź


    u mnie jest zdecydowanie lepiej po wyczyszczeniu silniczka krokowego więc teraz wymienię odmę przeczyszczę krokowca profilaktycznie po wymianie i myślę ,że będzie po problemie także bierz się za niego
    e32 v8 manual

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •