Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Jaki rozmiar tarcz do E38 750iL ???

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Angry Jaki rozmiar tarcz do E38 750iL ???

    Hej, jestem troszeczkę confused... Jaki powinien być prawidłowy rozmiar tarcz dla e38 750 ??

    Wydawało mi się że 740 i 750 mają ten sam wymiar ale widzę z Bozarto dla 740 324mm, Zimmermann ma różne: 328 i 334mm ....

    http://www.iparts.pl/producenci/tarc...-549-3815.html

    http://www.bozarto.pl/pl,d,577,0,0,2_7-iii-e38.html


    RealOem podaje ori 334mm...

    A ja chciałem te Bozarto zamówić :)


    O co chodzi? Czy można zakładać "troszkę" mniejsze tarcze? Faktycznie moje ori z przodu mają lekki próg po zewnętrznej (jakieś 3-4mm)

    Wytłumaczcie mi proszę o co chodzi z tymi rozmiarami bo nie mam pojęcia... I najlepiej które byście wybrali :)

  2. #2
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,125
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    Hej, jestem troszeczkę confused... Jaki powinien być prawidłowy rozmiar tarcz dla e38 750 ??

    Wydawało mi się że 740 i 750 mają ten sam wymiar ale widzę z Bozarto dla 740 324mm, Zimmermann ma różne: 328 i 334mm ....

    http://www.iparts.pl/producenci/tarc...-549-3815.html

    http://www.bozarto.pl/pl,d,577,0,0,2_7-iii-e38.html


    RealOem podaje ori 334mm...

    A ja chciałem te Bozarto zamówić :)


    O co chodzi? Czy można zakładać "troszkę" mniejsze tarcze? Faktycznie moje ori z przodu mają lekki próg po zewnętrznej (jakieś 3-4mm)

    Wytłumaczcie mi proszę o co chodzi z tymi rozmiarami bo nie mam pojęcia... I najlepiej które byście wybrali :)
    Real podaje dobrze 334mm to odpowiednie tarcze do 750
    Ten "lekki prog" z zewnetrznej o ktorym piszesz to juz 3 razy przekroczona minimalna grubosc tarczy! Tam moze byc max 1-1,5mm!!!

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    BOSS miałem na myśli szerokość tego progu a nie jego głębokość - wnioskowałem z tego że te 8-10mm średnicy jest "niewykorzystywane" ;)

    Co się stanie jak założę 324??

  4. #4
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,125
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    Co się stanie jak założę 324??
    Najpierw otrzymasz tytul "mega druta" na 7er, a potem sie prawdopodobnie zabijesz i co najgorsze mozesz przy tym zrobic krzywde innym uzytkownikom drogi.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    A może odrobinę mniej arogancko?

    tutaj i na innych forach chłopaki zakładali te tarcze do 750ek a Bozarto nie robi większych....

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,125
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    A może odrobinę mniej arogancko?

    tutaj i na innych forach chłopaki zakładali te tarcze do 750ek a Bozarto nie robi większych....
    Normalnie rece opadaja... jesli tak koniecznie chcesz to zamontuj, wkoncu to Twoje auto, tylko nie wyjezdzaj z tym drutem na drogi publiczne.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Druta to mi sprzedales 6 lat temu. Spusc z siebie troche powietrza kolego bo nikomu nie pomagasz taką retoryką, jak ktoś nie wie - to pyta i chce zrozumieć dlaczego. A moze nie wiedzieć bo nie każdy siedzi po łokcie w smarze do 40-ki.

    Do tego służy forum o czym niektórzy "królowie szos" tutaj zapominają.


    Ktoś się poważnie wypowie?

    Czemu Zimermann proponuje 2 różne rozmiary do tego samego modelu?
    Ostatnio edytowane przez Michal750 ; 20-06-2014 o 21:54

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie

    Post

    wieksze tarcze w 750 sa po to, bo taka 750 z założenia ma lepsze osiągi które mogą prowokować do agresywniejszej jazdy. A wiadomo że jakoś trzeba to zatrzymać. Poza tym model v12 jest modelem topowym, wiec wiele elementow jest ulepszonych juz na etapie planowania. Dochodzi tutaj na pewno większa masa auta, czesto lepsze wyposażenie ktore rowniez troche waży. Może również mieć znaczenie tutaj lepsze odprowadzanie ciepła. Jak założysz inne tarcze to oczywiście świat sie nie zawali.

    Jak chłopaki nie mają v12 to sobie chociaż założą jakieś zimermany dziurkowane czy inne tego typu badziwie i moze czują sie lepiej. Ty masz konkretną furę chłopie, nie rób dziada, nie ruszaj orginalnych tarcz.
    Ostatnio bylem w jednym z warsztatow i wsrod pracownikow na chwilę poruszenie sie zrobilo jakie mam wielkie tarcze, bo jeszcze takich wielkich nie widzieli, co to musi byc za potwór :)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    bmw doceniam tą opinię ale jest nie poparta niczym - to tylko opinia ;)

    Zimermann robi bardzo dobre tarcze, a Bozarto to Polska firma i również ma same pozytywne recenzje. Rzecz w tym, że ori tarcze nie są dość dobrze wentylowane do agresywnej jazdy i po prostu je przegrzewam :/

    Kwestia wyłącznie tego wymiaru, nie mam auta pod ręką żeby zajrzeć. Myślę że kolega BOSS przypuszczał że zrobi się próg na klocku i strzeli w którymś momencie, no tylko skoro tak to skąd takie różne wymiary i na ile one są "elastyczne" w doborze...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    do 750 wychodził tylko jeden rozmiar tarcz 334 p i 328 t, obie wentylowane ,przy mniejszej tarczy jest mniejsze odprowadzanie ciepła szybciej tracą skuteczność hamowania , wydłuża się droga hamowania 750 waży chyba najwięcej z 7, a jak ci się wydłuży droga hamowania i braknie ci kiedyś 0.5 m to wtedy będziesz oszczędzał na kosztach , zmieniać hamulce ale z mniejszych na większe(leprze) twoje zdrowie i życie tylko pomyśl o innych. Ja zmieniłem na tarcze z m5 e60 374 p i 370 t. i teraz mam dopiero hamowanie wcześniej to było zwalnianie. powodzenia w modyfikacjach.
    730

Podobne wątki

  1. jaki rozmiar opon...
    Przez Kosa w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 09:30
  2. Rozmiar ET jaki dystans?
    Przez charzun w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 15-09-2013, 06:36
  3. Jaki to rozmiar kół?
    Przez Piter30 w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-11-2012, 10:04
  4. [16] Jaki rozmiar opon zimowych do e38 ?
    Przez Bartez w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-11-2009, 18:53
  5. Jaki rozmiar opon...
    Przez artas270 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-08-2009, 19:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •