Witam,

Nie mam już sił i pomysłów co może być nie tak z moją Beemką. Otóż zmagam się z problemem pulsowania hamulca. Pulsowanie zaczyna się przy niższych prędkościach okolo 50 km/h i w dół (przy wiekszych prędkościach wszystko jest okej). Przez pulsowanie na pewno obniża się stopień hamowania, jest to bardzo irytujące. Dodatkowo raz na jakiś czas (nie zawsze - raz po przejechanych 3km raz po 300km) zapalają się razem kontrolki : ABS i kontroli trakcji - gdy te błędy się pojawią - automatycznie problem znika - brak pulsowania pedału hamulca.

To co nas udało się z mechanikiem zrobić - zdjął wszystkie osie, czyścić pierścienie magnetyczne, wymieniliśmy sterownik ABSu razem z całą pompą itd i mimo to dalej to samo (nie mam w sumie pewności czy ten 2 sterownik był sprawny, ale jest duże prawdopodobieństwo że tak). To co mi jeszcze przychodzi do głowy - mam wrażenie że przednie lewe łożysko jest do wymiany (coś huczy przy prędkościach 60km/h +) - początkowo myśleliśmy że to opona, ale jest duże prawdopodobieństwo, że będzie to zużyte łożysko - czy może być ono przyczyną tego pulsowania i wywalania blędu ABS i kontroli trakcji? Co prawda nie sprawdziliśmy jeszcze wszystkich czujników ABS - czy one też mogą być przyczyną usterki?

To już ostatnia rzecz mechaniczna która pozostała mi do zrobienia, ale co najgorsze już od dłuższego czasu nie możemy znaleźć, dlatego proszę użytkowników forum o pomoc.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

P.S. Starałem się poszukać takiego tematu, ale wszystkie które znalazłem były tylko trochę pokrewne, więc zdecydowałem się na nowego posta.