Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Nagłośnienie / Głośniki / Bmw e38 professional

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5

    Post Nagłośnienie / Głośniki / Bmw e38 professional

    Cześć.
    Akurat mam rozebraną tylna półkę w bmw e38 i zastanawiam się nad modyfikacją audio. Mam w specyfikacji info iż mam bmw professional nagłośnienie, po jednym głośniku w drzwiach i 4 na tylnej półce. Półkę mam zdemontowaną, głośniki mają po 13cm średnicy. Jak kręcę manetką głośności to idzie głośno, chciałbym uzyskać lepsze może brzmienie i załatwić tą tylną półkę przy okazji, ze jest zdemontowana. Myślałem w niedalekiej przyszłości nad dołożeniem wzmacniacza i wofera może w bagażnik i wymianie teraz głośników. z 8 głośnikami najmilej było by polecieć na fabrycznym sprzęcie i fabrycznych otworach bez ingerencji z flexami itp, tak aby wszystko działało kompatybilnie. Mam kilka pytań:
    1. Czy zmieniał ktoś te 8 głośników na lepsze i może coś konkretnego, kompatybilnego polecić.
    2. Czy w 13cm średnicy można dostać w ogóle dobre głośniki, czy nie ma sensu wymieniać, a jak już to trza większe.
    3. Czy wymiana samych głośników ma sens i zamontowany oryginalnie wzmacniacz je obsłuży. Czy jest tam zapas mocy.
    4. Co polecicie zamiast zmieniarki Cd, dobrze by było tam wrzucić dvd lub jakiś czytnik kart, ale z tyłu w bagażniku, nie w kabinie aby nie zmieniać wyglądy wnętrza.
    Moje obecne BMW E38 750il -> http://7er.pl/showthread.php/37092-N...50il-%28v12%29

    Sztuką jest zrobić stare auto tak, aby wyglądało lepiej niż nowe...


  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    jak masz dsp z tego co piszesz to w sumie jest 14 głośników, po 3 w drzwiach przednich , po 2 w drzwiach tylnych i 4 w półce. wszystkim steruje wzmacniacz w bagażniku z lewej strony czarny z trzema wtyczkami.
    730

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa

    Post

    W odpowiedzi :
    ad.1. Zmieniałem głośniki we wszystkich BMW jakie posiadałem :) Polecam Hertz,Focal ew.JBL
    ad.2.Można dostać dobrej jakości głośniki 13 cm ale lepiej wymienić na 16 cm i jest to możliwe bez kątówki,pilnika itd.. są adaptery MDF dostępne
    Tylna półka wymaga nieco przeróbki i można zapakować coś większego - suby 13 cm to porażka nawet jakby zapakować 10 szt niewiele pomoże :)
    ad.3.Seryjne audio w E38 i E39 jest do bani (każde) i nawet najlepsze głośniki nie powalają na kolana - można troszkę poprawić dokładając dobrej klasy wzmak
    ad.4.Przeważnie wywalałem całe audio montując dobrą stację medialną ale trzeba się pogodzić z brakiem obsługi BC. Zamiast zmieniarki można zamontować "emulator" z czytnikiem kart i innych bzdetów - nawet to gra możliwie.Można też dołożyć Bluetooth i przy okazji wywalić archaiczny telefon

  4. #4

Podobne wątki

  1. [audio/video] Nagłośnienie Logic7 L7 głośniki ilość oraz rozpoznanie audio.
    Przez Elbich w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 21:27
  2. BMW e38-professional rds.
    Przez Jakub w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2013, 16:23
  3. [audio/video] podłączenie radia BMW Professional RDS pod wyświetlacz BC z E38/E39
    Przez Kafarek w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-05-2012, 17:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •