Cześć.
Akurat mam rozebraną tylna półkę w bmw e38 i zastanawiam się nad modyfikacją audio. Mam w specyfikacji info iż mam bmw professional nagłośnienie, po jednym głośniku w drzwiach i 4 na tylnej półce. Półkę mam zdemontowaną, głośniki mają po 13cm średnicy. Jak kręcę manetką głośności to idzie głośno, chciałbym uzyskać lepsze może brzmienie i załatwić tą tylną półkę przy okazji, ze jest zdemontowana. Myślałem w niedalekiej przyszłości nad dołożeniem wzmacniacza i wofera może w bagażnik i wymianie teraz głośników. z 8 głośnikami najmilej było by polecieć na fabrycznym sprzęcie i fabrycznych otworach bez ingerencji z flexami itp, tak aby wszystko działało kompatybilnie. Mam kilka pytań:
  1. Czy zmieniał ktoś te 8 głośników na lepsze i może coś konkretnego, kompatybilnego polecić.
  2. Czy w 13cm średnicy można dostać w ogóle dobre głośniki, czy nie ma sensu wymieniać, a jak już to trza większe.
  3. Czy wymiana samych głośników ma sens i zamontowany oryginalnie wzmacniacz je obsłuży. Czy jest tam zapas mocy.
  4. Co polecicie zamiast zmieniarki Cd, dobrze by było tam wrzucić dvd lub jakiś czytnik kart, ale z tyłu w bagażniku, nie w kabinie aby nie zmieniać wyglądy wnętrza.