Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Jakie jest cienienie w układzie chłodzenia?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    57
    BMW
    E38
    Skąd
    podlaskie

    Post Jakie jest cienienie w układzie chłodzenia?

    Witam wczoraj wysadziło mi w miescie podczas jazdy przewód w chłodnicy ten u góry z obejmą ,to nowe doświadczenie czy tam jest aż takie wysokie ciśnienie? wywaliło wszystek płyn chłodzący, na kilka dni na próbę aby sprawdzić wlałem wodę czy nic sie nie stanie? później oczywiście płyn ,jaki najlepiej?
    pozdrawiam odwiedzających

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    powiem ci na przykładnie kilku silników m60. Miałem pierwszy były twarde węże jeździłem w końcu wywaliło uszczelkę pod głowicą zrobiłem uszczelki, ciśnienie z układu znikło prawie całkowicie , na gorącym silniku jak otwieram korek jest tylko pss jak z puszki piwa :) Wcześniej można było zapomnieć żeby otworzyć korek na gorącym bo wylatywał płyn. Drugi przypadek też w m60 był podobny tylko tam właśnie urwało króciec od chłodnicy założyłem nową chłodnice( nie używaną tylko nową) i ciśnienie spadło prawie do zera, węże miękkie. Na wodzie m73 raczej ciężko jeździć bo to się grzeje bardzo gwałtownie, woda paruje i tworzy ciśnienie, w jakimś małym pierdopędzie tak ale w takich silnikach ciężko.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    57
    BMW
    E38
    Skąd
    podlaskie
    Wiec jak rozumiem trzeba szybko wymienić na płyn ale jaki? jakieś zalecenia? , ciśnienie jak pamiętam było takie ze na gorącym nie można było otwierać korka w zbiorniczku wyrównawczym bo by mogło poparzyć , węże cale tylko obejma nie trzymała i się zsunęła wskaźnik temperatury na płynie i na wodzie pokazuje PION zawsze bardzo szybko się nagrzewa ( czy to normalne? , przez kilka dni sprawdzę czy nie ubywa ,jak już to tylko woda a nie płyn co sadzić o tym? co robić?

  4. #4
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez paris16 Zobacz posta
    Wiec jak rozumiem trzeba szybko wymienić na płyn ale jaki? jakieś zalecenia?
    Co do płynu, to ogólnie na forum polecają Prestone...sam taki ostatnio zalałem...
    Natomiast jeżeli chodzi o to ciśnienie w układzie, to nie pomogę, bo się na tym nie znam...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Markos
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    87
    BMW
    E38 + E34 = :)
    Skąd
    Chorzów

    Post

    Za utrzymywanie ciśnienia w normie odpowiedzialny jest korek na zbiorniczku wyrównawczym. Jeśli ciśnienie jest powyżej dopuszczalnego, upuszcza je aby nie wywaliło węża. Zacznij od wymiany korka na NOWY z ASO, cena około 80zł. Podstawą jest dobre odpowietrzenie układu i sprawny korek. Jeśli dalej są problemy z ciśnieniem to można bawić w dalsze poszukiwanie rozwiązania problemu. Robione było coś ostatnio przy układzie chłodzenia, spuszczany był płyn albo dolewałeś coś?
    Ostatnio edytowane przez Markos ; 18-06-2014 o 11:17

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    57
    BMW
    E38
    Skąd
    podlaskie
    W styczniu wymieniany był płyn w całości jakiś zielony ,na pewno petrygo i po pól roku dolałem ok litra i było ok do wczoraj , korek wydaje sie jest dobry i szczelny mam te auto od 6 mies i powoli usuwam wszelkie usterki Powiedzcie mi jeszcze czy to normalne ,że auto łapie temperaturę po kilku minutach pracy silnika? nawet na wolnych obrotach? ale wskaźnik temp pokazuje PION! czyli OK dotykałem dziś silnika i węży są gorące tak ma być? sprawdziłem dzisiaj stan wody w chłodnicy to po wczorajszej dolewce musiałem ok 2 litrów uzupełnić ale na dniach zmienię na dobry płyn,to tylko tymczasowo jestem chory jak mi cos nie działa w tym przypadku chce doprowadzić auto do perfekcji:)

    Aha! a do jakiej wysokości w zbiorniczku wyrównawczym mam być płynu bo u mnie nie ma spławika ? silnik działa perfekcyjnie bz

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar emilyo
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    153
    BMW
    e38 750i Shadowline
    Skąd
    Warszawa
    Ten silnik szybko łapie temperaturę. W instrukcji masz napisane wprost, żeby zbyt długo nie pozostawiać auta na wolnych obrotach. Silnik na wolnych obrotach jest pozbawiony chłodzenia w postaci strug powierza dostających się do komory silnika.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar biemdablju7
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    394
    BMW
    E65 730D M57TU
    Skąd
    Lubelskie, smakuj życie!
    Wtrące się do tego mam nadzieję że autor się nie pogniewa, ale sprawa związana z sytuacją. Otóż jak poprawnie odpowietrzać V12? Bo będe wymieniał korek spustowy chłodnicy i chyba od razu wymienię płyn

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Markos
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    87
    BMW
    E38 + E34 = :)
    Skąd
    Chorzów
    Cytat Zamieszczone przez paris16 Zobacz posta
    , korek wydaje sie jest dobry i szczelny
    Nie zrozumiałeś o co mi chodzi w poście. Korek to ma być szczelny w Fiacie Punto a w BMW jest układ ciśnieniowy, przy za dużym ciśnieniu korek ma upuścić ciśnienia lub płynu jeśli za duzo i nie doprowadzić do eksplozji węży. Jak sam napisałeś auto masz pół roku i po pół roku od wymiany płynu dolałeś około litra płynu (czyli niedawno), napisałeś też że nie wiesz jaki ma być prawidłowy poziom płynu w zbiorniku. Myślę, że: przelałeś płynu+niesprawny korek+sprzyjające warunki drogowe dla wysokiej temp. płynu = eksplozja węży
    Ostatnio edytowane przez Markos ; 18-06-2014 o 23:02

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    57
    BMW
    E38
    Skąd
    podlaskie

    Post

    Dzisiaj wymienię korek na nowy przyczyną najprawdopodobniej była luźna opaska na wężu u góry chłodnicy,zawsze pilnowałem aby płynu nie przelać ale stało sie .zawsze starałem się dolać płyn do poziomu górnej płytki w zbiorniczku dziękuję za wszystkie posty ,jeśli jest jeszcze cos czego nie napisano a wiedzieć powinienem to bardzo proszę o wszelkie inne informacje dodatkowe

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Jakie jest oznaczenie skrzyni biegów w 730i?
    Przez Kuna w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-03-2013, 14:40
  2. [silnik] Układ chłodzenia - co to za część i jaka jest jej funkcja?
    Przez piter2082 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-01-2013, 14:37
  3. powietrze w układzie chłodzenia
    Przez Kamil w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-07-2011, 09:34
  4. [mechanika] Wymiana płynu w układzie chłodzenia
    Przez rodzinabmw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-07-2010, 12:17
  5. [mechanika] Jakie e38 jest godne polecenia??
    Przez qba325i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 11:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •