Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: po odpaleniu dławi się i gaśnie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    4
    BMW
    e30 m30b35
    Skąd
    Warszawa

    Post po odpaleniu dławi się i gaśnie

    Witam mam mały problem. Posiadam BMW z silnikiem m30b35 i pod odpaleniu silnik pracuję nie równo tak jak bym nie na wszystkich garach trzęsie nim i gaśnie z początku myślałem że to coś z iskrą ale tu wszystko sprawdziłem tj palec kopułka cewka kable wn i świece wszystko sprawne idzie ładna iskra.
    Proszę o pomoc

  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Podłączałeś pod komputer?
    Miałem kiedyś podobny przypadek u jednego kolegi. Po podłączeniu pod kompa wyszło, że to czujnik temperatury dawał zły odczyt.
    Przy każdorazowym kasowaniu błędu w DISie silnik na chwilę wracał do normalnego trybu pracy, ale za chwilę znowu łapał błędny odczyt z czujnika temperatury i zaczynał się dusić i gasł.

  3. #3
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Ooo...no to ja też chyba podepnę się pod temacik, bo u mnie niestety sprawa wygląda podobnie...autko podczas jazdy na zlot zaczęło dość mocno falować obrotami na wolnych...i tak jakby się dusiło...
    Owszem jeździ....moc jest....bo na A2 osiągnąłem 200 płynnie i bez problemu...ale czasami przy hamowaniu i wrzuceniu luzu (skrzynia manual) auto przez te problemy potrafiło zgasnąć...silnik m30b30 bez EML.
    Rozumiem, że komputer trzeba podłączyć, ale dopiero niedawno kupiłem lapka z rs232 i kabel. Mam wgrane do niego programy INPA i DIS...ale jeszcze nie próbowałem, czy ten sprzęt w ogóle działa lecz sytuacja wymaga weryfikacji tego...więc spróbuję się jakoś z autem połączyć.
    Ewentualnie prosiłbym o wskazówki jak i gdzie ewentualne błędy w tym DIsie odczytać...chyba, że interfejs prosty jak np. VAG, to myślę, że dam radę...

  4. #4
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    W DISie po wybraniu modelu auta zrób Quick Test.
    Program przejedzie po wszystkich modułach w aucie i zagada z tymi, z którymi będzie w stanie się skomunikować.
    Po skończonym teście, jakieś 6-7minut, wypluje Ci listę sterowników i te, w których będziesz miał błędy będą oznaczone niebieskim kolorem czcionki.
    Klikasz wtedy w każdy taki sterownik i będziesz miał listę funkcji co zrobić.
    Z reguły funkcja 1 to odczytanie zapisanych błędów, a funkcja 9 to ich kasowanie.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    4
    BMW
    e30 m30b35
    Skąd
    Warszawa
    Jeszcze nie pewnie dopiero jakoś w środę się podłącze bo nie mam jak więc muszę kogoś ściągnąć a też póki co czasu brak dzięki za pomoc i jak coś będę pisał dalej. A czy to może być wina nie wydajnej pompy?

  6. #6
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    No i niestety nie udało mi się połączyć z autkiem...widocznie coś nie gra....
    Próbowałem zmieniać fister na softing i też nic to nie dało...ogólnie, to pojawia się tylko taki komunikat http://pokazywarka.pl/ucy94d/
    Ale na 1 zdjęciu zastanawiają mnie te pustki, bo podczas konfiguracji Disa wszystko było wypełnione...

    EDIT
    ...........................
    Komp ogarnięty, a oto efekt diagnozy...http://pokazywarka.pl/ao8y2z/
    Oczywiście wchodziłem w każdy sterownik zaznaczony na niebiesko i tam były błędy, ale sporo tego, więc nie wiem czy wrzucać wszystko do przeglądu, bo np. xenon czy pdc nie mam, a wywaliło mi to na niebiesko...
    Czy coś konkretnego zapodać...?
    .................................................. ........................................
    Ostatnio edytowane przez moloko5 ; 24-06-2014 o 18:42

Podobne wątki

  1. Dławi się i gaśnie a do zrobienia 300 km
    Przez Mikołaj w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 17-02-2013, 16:55
  2. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 30-12-2011, 20:02
  3. Gaśnie po odpaleniu
    Przez tymon w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 11-08-2011, 18:01
  4. M30 gaśnie po odpaleniu ;-(
    Przez MaciejMRH w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 21:21
  5. gaśnie po odpaleniu!!!! POMOCY
    Przez IVCIO w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-02-2010, 14:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •