Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: TDS zasłabł ehhh :/ obroty

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    34

    TDS zasłabł ehhh :/ obroty

    Witam pod dłuższej przerwie(bo od kilku miesięcy nic sie nie zepsuło:P:P )Problem polega ze od czasu do czasu pojawia sie problem z obrotami silnika.Można to porownać do tego ze jakby chciał sam zgasnąc ale nie może.Ostatniego razu też podczas jazdy po mieście silnik poprostu mi zgasł.Nie mam pojecia co to może być yłem u dwóch mechaników jeden mówi ze wtryski drugi ze cisnienie na jakiejś pompie trzeba ustawić.Dlatego też zwracam sie do was o pomoc gdyż nie chce jezdzic od mechanika do mechanika i wymieniać wszystko po kolei.Dodam też ze samochód odpala bardzo dobrze na zimnym jak i na ciepłym silniku nie mam z tym problemu..filtr paliwa i powietrza również jest wymieniony.Wlałem też ostatnio jakiś srodek Castrola jako dodatek do ropy czyszczący wstryski.pompe itp. ale problem dalej sie ciągnie

  2. #2
    Usterka, o której piszesz może pochodzić od nastawnika pompy wtryskowej. Jeśli auto dobrze odpala na ciepło jak i na zimno, to tu szukałbym przyczyny. W tds-ach w e38 był montowany nastawnik indukcyjny, który daje się rozebrać i wyczyścić, więc może od tego powinieneś zacząć. Od razu uprzedzę, że nie jest to operacja banalna (nawet jedna ze śrub od nastawnika ma nietypowy łeb).

    Jeśli masz skrzynię manualną, to dość częstą bolączką jest wysypujące się koło dwumasowe (charakterystyczne telepanie na wolnych obrotach).

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Kiedyś miałem TDS-a i co mogę powiedzieć, to takie objawy rzeczywiście mogą wskazywać na nastawnik z tym, że przy nastawniku na ciepłym właśnie często ma opory przy zapalaniu. W każdym razie wtrysków bym tu nie podejrzewał.... Stawiam raczej na nastawnik lub (co gorsza niestety) pompę wtryskową - może być konieczna jej regulacja.

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez fm
    Kiedyś miałem TDS-a i co mogę powiedzieć, to takie objawy rzeczywiście mogą wskazywać na nastawnik z tym, że przy nastawniku na ciepłym właśnie często ma opory przy zapalaniu. W każdym razie wtrysków bym tu nie podejrzewał.... Stawiam raczej na nastawnik lub (co gorsza niestety) pompę wtryskową - może być konieczna jej regulacja.
    Objaw cięższego odpalania to przede wszystkim spadek ciśnienia na pompie. Dlatego najczęstszym sposobem "naprawy" jest ominięcie czujnika temperatury, aby wymusić podgrzewanie świec żarowych. Kolega napisał, że na ciepło i na zimno samochód odpala bez problemu.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    (...) Kolega napisał, że na ciepło i na zimno samochód odpala bez problemu.
    Wiem co napisał, dlatego też napisałem, że to niekoniecznie musi być nastawnik, gdyż przy padniętym nastawniku dzieje się z reguły tak jak wspomniałem. Nie znaczy to jednak, że Kolega nie ma racji. Objawy wcale tego nie wykluczają. Chciałem tylko zasygnalizować inne możliwe przyczyny problemu

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    34
    Skrzynie mam automatyczną.Dziś mi znowu zgasł i cięzko wtedy było go odpalić dopiero odpaqliłem za trzeciem razem,ale jak dziś jeżdziłem zrobiłem okolo 150km ani razu nie wskakiwał na lewe obroty.nie wiem nie wiem co to jest jutro pojade do mechanika i mu podpowiem o tym nastawniku.A pali jak pisałem normalnie na ciepłym jak i na zimnym nie odczuwam różnicy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •