Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Problem z kodowaniem pilota bmw e38. Nawet po wymianie wzmacniacza i sterownika.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    8
    BMW
    bmw e32 i e38
    Skąd
    Kraków

    Post Problem z kodowaniem pilota bmw e38. Nawet po wymianie wzmacniacza i sterownika.

    Witam !
    Wiem ,że było o tym milion razy ale nie mogę dojść co jest nie tak u mnie. Samochód to e38 730i 94r. Nagle przestało działać otwieranie i zamykanie z pilota. Wymieniłem baterie w obu kluczykach (potem kodowanie według instrukcji z forum i nic ) Poczytałem trochę forum i postanowiłem podmienić od kolegi wzmacniacz antenowy ( ten na lewym słupku) potem reset komputera i dalej nic. Dzisiaj podmieniłem wzmacniacz i sterownik zdalnego sterowania ( ten za tylną kanapą po lewej) reset komputera i dalej nic.

    Jak otwieram grotem wszystko działa włącznie z domykaniem szyb. Z konsoli centralny też działa. Części podmieniłem z auta w którym wszystko działa (tez 94rok)
    Dodam jeszcze ,że wszystkie bezpieczniki są ok. Natomiast moje piloty komunikują się z tym drugim autem.

    Czy jest coś jeszcze co odpowiada za komunikacje pilota ?
    Czy jest możliwe ,że nie mam jakiegoś bezpiecznika który odpowiada za kodowanie? ( auto mam 5 lat ale nigdy kluczyka nie kodowałem -zawsze działał bez zarzutu.)
    Może macie jakieś pomysły ,bo mi już zaczyna oko latać ;)

    Z góry dziękuje za odpowiedzi.

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Moduł komfortu pod schowkiem pasażera. Miałem przypadki że się uszkadzały w ten sposób. Zobacz jeszcze czy masz stałe zasilanie wzmacniacza na słupku.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar _michaś_
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    263
    BMW
    730i
    Skąd
    Ruda Śląska
    Cytat Zamieszczone przez Snake Zobacz posta
    Witam !
    Wiem ,że było o tym milion razy ale nie mogę dojść co jest nie tak u mnie. Samochód to e38 730i 94r. Nagle przestało działać otwieranie i zamykanie z pilota. Wymieniłem baterie w obu kluczykach (potem kodowanie według instrukcji z forum i nic ) Poczytałem trochę forum i postanowiłem podmienić od kolegi wzmacniacz antenowy ( ten na lewym słupku) potem reset komputera i dalej nic. Dzisiaj podmieniłem wzmacniacz i sterownik zdalnego sterowania ( ten za tylną kanapą po lewej) reset komputera i dalej nic.

    Jak otwieram grotem wszystko działa włącznie z domykaniem szyb. Z konsoli centralny też działa. Części podmieniłem z auta w którym wszystko działa (tez 94rok)
    Dodam jeszcze ,że wszystkie bezpieczniki są ok. Natomiast moje piloty komunikują się z tym drugim autem.

    Czy jest coś jeszcze co odpowiada za komunikacje pilota ?
    Czy jest możliwe ,że nie mam jakiegoś bezpiecznika który odpowiada za kodowanie? ( auto mam 5 lat ale nigdy kluczyka nie kodowałem -zawsze działał bez zarzutu.)
    Może macie jakieś pomysły ,bo mi już zaczyna oko latać ;)

    Z góry dziękuje za odpowiedzi.
    kolego masz do katowic - szopienic z krakowa maks 50min a tam jest koleś w selgrosie co robi wszystko z kluczami wkladkami i stacyjkami!!! tu masz namiary na niego - http://www.kluczesamochodowe.com.pl/...gramowanie.htm

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    38
    BMW
    BMW E60 530i, ex E38 728i, ex E87 118d, ex E39 520i
    Skąd
    Gliwice
    Potwierdzam, szybko, niedrogo i solidnie. Dorabiałem u kolesia klucz do Alfy Romeo, coś koło 200 szelestów....

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    8
    BMW
    bmw e32 i e38
    Skąd
    Kraków
    Dziękuje Panowie za informacje. Jeszcze zanim zgłoszę się do tego faceta sprawdzę napięcie na wzmacniaczu. Jeżeli tam będzie ok to muszę poczytać o tym module komfortu. Bo nie wiem czy można tak po prostu go podmienić.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar _michaś_
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    263
    BMW
    730i
    Skąd
    Ruda Śląska
    jak chodzi ci ten moduł komfortu tylko tych kluczy nie umiesz zakodowć to olej to zamiast kopać pół auta, podjedziesz do kolesia on ci wyciągnie ews na stół i zakoduje klucze. Masz tel zadzwoń i powiedz o co chodzi i on od razu ci powie co i jak i za ile. ja już mam złe doświadczenia z podmienianiem modułów i różnych innych takich. Co fabryka to fabryka.

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    EWS nic nie ma do pilotów.
    To są dwa niezależne systemy.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar _michaś_
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    263
    BMW
    730i
    Skąd
    Ruda Śląska
    no tak ale gościowi jest potrzebny, tyle że może i racja, że chodzi o transpondery a nie o piloty

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    8
    BMW
    bmw e32 i e38
    Skąd
    Kraków
    Tylko czy ja mam ews ? ( z góry przepraszam jak wale jakąś gafę ) ale ja mam auto z 94r I chyba nie mam imo. Piloty mam te stare , nie diamenty.

  10. #10
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Nie ma u Ciebie ews.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Podobne wątki

  1. [audio/video] Zmiana ori wzmacniacza audio na alternatywne, wyciagniecie sygnalu z ASK w BMW e65.
    Przez Sebek w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-06-2016, 07:15
  2. [silnik] błąd sONdy, po wymianie dalej wyskakuje, bmw e38 m60b40
    Przez hektorek106 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-05-2015, 09:37
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-02-2012, 15:04
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-04-2011, 12:07
  5. [ wnetrze] Problem po wymianie foteli w E38
    Przez GRABS w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 28-02-2010, 19:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •