Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Road Speed Sensor błąd w DISie / M60B30

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    32
    BMW
    E32 M60B30 94r
    Skąd
    Legionowo

    Post Road Speed Sensor błąd w DISie / M60B30

    Potrzebuję pomocy, od dwóch miesięcy walczę z M60B30 w automacie. Miałem sporo błędów w DME począwszy od przepływki, sondy, czujników stuków itp. Poradziłem sobie ze wszystkim, ale dalej auto muli, zalewa, czuć benzynę i gaz jak jeżdżę na gazie. Chodzi o błąd w DISie "Road Speed Sensor". Szukałem dużo na różnych forach i nigdzie konkretów nie znalazłem. O ile prędkościomierz pokazuje poprawnie prędkość (więc zakładam, że czujnik w moście jest sprawny) o tyle sterownik DME widocznie z licznika nie otrzymuje poprawnych wartości i głupieje ... co skutkuje przeciąganiem biegów w automacie, delikatne puknięcia przy zmianie biegu z 2 na 3 (podpora i łącznik wału wymienione), oraz opóźnioną reakcję na gaz podczas ruszania (wciskam pedał i mija chwila zanim ruszy i rusza tak nienaturalnie).
    Gdzie mam szukać problemu, znalazłem jakieś szczątkowe informacje że chodzi o połączenie licznika z DME (42 pin w kostce) tylko, że większość tematów dotyczyła swapów a u mnie żadnego swapu nie było (poprzedni właściciel wymieniał tylko skrzynię bo poprzednia straciła wsteczny). Oczywiście jak zrobię pełny reset kompa to przez chwilę jest wszystko dobrze, potem znowu wyskakuje błąd. W weekend będę mieć czas aby wyjąć zegary i sprawdzić kostki oraz sprawdzę czy dochodzi napięcie do wiązki w DME pod tym pinem który za to odpowiada. W DISie w Instrument Cluster znalazłem też aktywację Speedo Signal ale jej nie robiłem bo nie wiem jak do tego podejść i z drugiej strony nie wiadomo czy to jest właśnie to.
    Przerabiał ktoś taki problem? Może coś źle szukam... pomocy.
    Ostatnio edytowane przez kamal ; 12-06-2014 o 10:47

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jagdtiger
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    211
    BMW
    brak
    Skąd
    Łódź
    Czytalem kiedys na stronie Johan & Sean E32 Page o wymianie skrzyni i jak facet rozbierał starą skrzynie o rozłączał wszystko to w środku był speed sensor. Moze to ten w skrzyni nawalił albo ma przerwe na kablach?
    http://bmwe32.masscom.net/johan/gear...rbox_swap.html
    Zdjecie nr 18 i 19.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    32
    BMW
    E32 M60B30 94r
    Skąd
    Legionowo
    Sprawdzę czy wszystko jest podpięte, choć w DISie żadnych błędów w skrzyni nie mam. Raz mi weszła w tryb awaryjny ale winna była rozwalona przepływka i nie podpięta jedna sonda, po wymianie przepływki i podpięciu sondy ani razu nie miałem błędu skrzyni.
    Obecnie wywali mi jeszcze błąd sondy, ale jest to spowodowane złą kalibracją gazu, bo jak jeżdżę tylko na benzynie to błędu nie ma, przełączam na gaz, zrobię parę kilometrów i później błąd jest - ale na 100% jest to błąd źle wyregulowanego gazu. Zostaje tylko ten cholerny błąd Road Sensor..... Najgorsze jest to, że żadnym manualu nawet w bentleyu nic nie można znaleźć. DIS każe mi sprawdzić połączenie między zegarami a kompem, mam nadzieje że tam znajdę winowajcę w postaci uszkodzonego połączenia. OBC dobrze w teście pokazuje mi prędkość, choć czasem ma dziwne akcje bo potrafi nagle pokazać inną niz realna prędkość poczym pokazuje dobrze. Może to świadczyć o jakimś delikatnym błędnym wskazaniu czujnika w dyfrze, umyje go dla spokojności, może on niedomaga.

Podobne wątki

  1. [silnik] klopfsensor 4 sensor signal
    Przez michal84 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-01-2014, 14:11
  2. Błąd - Thermal sensor oillevel defect
    Przez jareczek256 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-08-2013, 15:38
  3. [elektronika] błąd 101 output stage m60b30
    Przez kal!ber w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-07-2012, 00:36
  4. Błąd INPA Signal AGS
    Przez coboss w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 10:35
  5. Kino drogi / Road movies
    Przez michal_5000 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-01-2009, 13:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •