Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: PROBLEM Z OLEJEM DO 728iA

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    27

    PROBLEM Z OLEJEM DO 728iA

    witam! Drodzy koledzy szukałem informacji na temat oleju jaki najlepiej wlać do silnika 2.8 ale nie mogę nigdzie znaleźć. Jutro wstępnie umówiłem się na wymiane, ale nie mam bladego pojęcia czym by najkorzystniej zalać ten motorek. Auto to 728iA z 1998r i wiem że oryginalny przebieg to 141tys, zastanawiam sie nad półsyntetykiem Castrola a może spróbować zalać go pełnym syntetykiem ????? Z góry dzieki za podpowiedź.

  2. #2
    A wiesz jaki był wlany wcześniej?
    Ja u siebie w 2.8 mam półsyntetyk ale to dlatego że taki był wczeniej wlany :) Jeśli ten przebieg co masz jest faktycznie orginalny to chyba syntetyk możesz lać spokojnie.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    27
    no wlaśnie że nie mam pojęcia jaki wcześniej był olej, ale chyba bezpieczniej było by go zalać półsyntetykiem niż pełnym syntetykiem ??? co mowisz kolego ??

  4. #4
    140tyś to jeszcze dość mały przebieg i powinien dawać radę jeszcze na oleju takim jaki jest lany orginalnie czyli jak się nie mylę 5w. Ale z drugiej strony jeśli nie wiesz co było zalane to faktycznie bezpieczniej zalać 10w40. Jeśli wcześniej był syntetyk a teraz zalejesz półsyntetyk to się nic nie stanie. Gorzej jest chyba zrobić w drugą stronę :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    27
    a powiedz mi jeszcze kolego ile litrów oleju wchodzi wogóle do tego silnika ??? i mniej więcej jakie są koszty wymiany łącznie z filtrem oleju i powietrza ???

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    bardzo roznie, !!!!!! ceny filtrow http://ekatalog.intercars.com.pl/ ilosc oleju www.castrol.pl a ceny oleju np allegro.pl dajcie sposob z tymi pytaniami ile kosztuje wymiana oleju, a ile kosztuje piwo u ciebie w sklepie? ;)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    27
    nie wiem bo nie kupuje piwa w sklepie, pracuje w browarze ;) dzieki za podpowiedz pozdrawiam

  8. #8
    Krzywy - nie pytaj w ten sposob, bo jeszcze Ci misiuone powie ze nie kupuje papierosow bo pracuje w fabryce fajek i nie kupuje chleba bo pracuje w piekarni :hah: :hah:

    Pozdrawiam Was :papa:

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    27
    sylwek7 tak pracuje w browarze, drugi etat ciągne w fabryce fajek a jak już wszyscy idą spać to zasuwam do piekarni żebyście mieli co jesć. Pytanie skąd tak wiele o mnie wiesz ;) pozdrawiam i milej nocy

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    140tyś to jeszcze dość mały przebieg i powinien dawać radę jeszcze na oleju takim jaki jest lany orginalnie
    chyba żartujesz troszkę dawać radę?? :razz: taki przebieg to nie przebieg to jak dobrze dotarte autko jak najbardziej full syntetyk i wątpię by poprzedniemu właścicielowi do głowy przyszło zalać go innym skoro tak mało km. kulał bo niby po co bo taniej?? w 7er wątpię
    a jak zalał minerałem to podziękował bym za takie auto :(

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •