Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: [mechanika] Automat w e38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    5

    [mechanika] Automat w e38

    Witam planuje zakup e38 728 , chcialbym wersje z manualna skrzynia bo boje sie ze automat padnie i bede duze koszty naprawy, ale slyszalem rowniez ze automaty ze steptroniciem sa o wiele trwalsze od zwyklych. Na ile to stwierdzenie jest prawdziwe i czy jest sie czego obawiac majac pod reką automat???

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Najpierw proponuje się przedstawić w odpowiednim dziale ;)
    Co do automatu- hmm wszystko zależy od danego egzemplarza, przebiegu, serwisowania.
    Ja miałem manuala , teraz mam automat i nie chce innej skrzyni w E38. Automat chodzi mi super a np w manualu miałem problemy z synchronizatorem 3 biegu.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    156
    Ja na poczatku szukałem e36 w manualu z silnikiem 2,5-2,8 i mowie nigdy automat i wyladowałem w e38 Automat, gdzie w takim aucie wahlowac dzwignią nie pasuje :? Poprostu miodzio chyba ze rajcuje Cie palenie gumy itd
    pozdro ;)
    Deutsche Bank

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    5
    Nie przedstawilem sie, bo poki co nie posiadam 7ki. A co do palenia gumy, to nie za bardzo o to mi chodzi bo samochod ma byc obity w 20'' chromy ew alpiny lub inny ciekawy wzor wiec opony tanie nie bedą, z reszta palenie gumy toleruje tylko w lataniu bokiem :D Wiadomo ze machanie reka w 7ce troszke nie za bardzo wyglada ale,wydawanie kasy na naprawe skrzyni tez jakos specjalnie mi nie lezy.A z tym roznie bywa z tego co wiem bo slyszalem o naprawach rzedu 1000zl, co byloby do przelkniecia ale i 4000zl troche przegiecie. Czekam na odpowiedz odnosnie zywotnosci steptronika.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    5
    felgi za 4500 opony za 2300 (nowe, nie kupowane w Polsce ) i nie chodzi o to ze mi szkoda kasy tylko nie chce za kazdym razem gdy bede wsiadal do amochodu zastanawiac sie czy to dzis padnie automat? Dlatego wole manual, ktory jest raczej mniej awaryjny i tanszy w naprawie.A i mm pytanie odnoscie felg znajomy ma 20'' chromy w e38 730iA i ostatnio padl mu most, skrzynia i wal - mechanik powiedzial ze to dlatego ze mial za ciezkie kola i za slaby silnik zeby to uciagnac? Pradziwa hipoteza?

  6. #6
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Ja bym w zyciu nie zamienil automata na manuala. Moja skrzynia ma juz ponad 300000 km i lata. trzeba tylko skrzynie serwisowac...
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  7. #7
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez tryall
    felgi za 4500 opony za 2300 (nowe, nie kupowane w Polsce ) i nie chodzi o to ze mi szkoda kasy tylko nie chce za kazdym razem gdy bede wsiadal do amochodu zastanawiac sie czy to dzis padnie automat? Dlatego wole manual, ktory jest raczej mniej awaryjny i tanszy w naprawie.A i mm pytanie odnoscie felg znajomy ma 20'' chromy w e38 730iA i ostatnio padl mu most, skrzynia i wal - mechanik powiedzial ze to dlatego ze mial za ciezkie kola i za slaby silnik zeby to uciagnac? Pradziwa hipoteza?
    zawodnik jestes.. ;) w 7 to tylko automat.. nie trzeba chyba tłumaczyc dlaczego w ramach ciekawostki dodam ze w E32 750 nie było dostepnej wersji z manualna skrzynia poprostu nie było na owe czasy takiej która była by w stanie przenosic takie obciazenia a to juz powinno ci dac do myslenia kolego Tryall.

    aa i proponuje znajomemu zmienic mechanika.. :hah:

    pzdr

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    5
    Tak mi sie wydawalo wlasnie ze ten mechanik sie mija z prawda ale nie jestem zbyt obeznany z mechnika wiec nie zabierlem glosu.To mowicie ze automat hmm coz chyba macie racje w koncu uzytkujecie juz te samochody ja dopiero zamierzam.dzieki za rady jakby ktos mial jeszcze cos do dodania to chetnie przeczytam.pozdrawiam i zycze niepadajacych automatow ;)

  9. #9
    7ka
    Gość
    powiem ci ze ciezko jest zepsuc skrzynie steptronik 5HP24 ... tylny most mi sie rozsypal a skrzynia dziala super...
    jesli normalnie bedziesz jezdzic,bez szalenstw typu jazda bokiem,zrywanie,wymiana oleju na wlasciwy olej,wymiana filltra itp...nie bedziesz mial zadnych problemow...duzo zalezy tez od poprzedniego wlasciciela ...ale to jest tak samo jak z manualem..
    wiec tylko automat... ;)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    64
    Cytat Zamieszczone przez tryall
    jakby ktos mial jeszcze cos do dodania to chetnie przeczytam.
    Prawdopodobieństwo nieprzesilonej przeszłości: kupując używany samochód najczęściej nic lub niewiele wiesz o sposobach jazdy poprzedniego właściciela. Nawet, jeżeli to Twój sąsiad. Każdego, kto ma pod nogą tabun około 250 i więcej koni korci by spróbować, jak sprawują się w galopie. Przekręcenie silnika, skrzyni i innych podzespołów jezdnych przy skrzyni manualnej to pestka. Przy automacie (niemal) niemożliwe. Automat daje Ci w takim zestawie większe prawdopodobieństwo spokoju w przeszłości, co zwykle wiąże się z trwałością na przyszłość.

    Jeszcze jeden aspekt. By dobrze jeździć manualem, musisz czuć i słyszeć auto. Konkretnie: silnik, jego odgłos, pracujący w tle wszystkiego, co Cię otacza podczas jazdy. Właściwa zmiana biegów jest nierozerwalnie związana z właściwymi obrotami, a te wyłapujesz głównie uchem. W dobrze pracującej siódemce silnika w tle w ogóle nie słyszysz. Chyba że prostujesz prawą nogę, chcąc posłuchać pięknego mruczenia. Normalnie chcąc go usłyszeć, musisz kierować uwagę na ten odgłos. I zamiast napawać się radochą z pokonywania przestrzeni, istotny kawałek myślenia przeznaczasz na szukanie odgłosu silnika w tle szumów otoczenia. Automat, zwłaszcza steptronic, załatwia to wszystko za Ciebie. Wprawdzie z lekkim namysłem, tiptronic to nie rajdówka, ale na taki luksus możesz mu pozwolić.

    Pozdrówka

    P.S. Zlot zaczął się godzinę temu, a ja tu (q!!!) siedzę!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •