Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: [mechanika] Automat w e38

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    79
    BMW
    e38 728iA 2001
    Skąd
    Siedlce
    ja mam steptronica w 728, przebiegu jest już 376000 km i nic się nie dzieje

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    101
    Doskonale rozumiem twoje obawy,poniewaz mialem przeboje z poprzedniem autem(w gownianej lagunie zapalila mi sie aut skrzynia biegow,w polowie Niemiec 24 grudnia o 3 rano,rozumiesz jaki szok)i byla to moja jedyna obiekcja jak kupowalem moja e38.Ale to jest inna klasa samochodow,jakosc materialow ,jakosc wykonania. Nie kupuj bryczki od 'rzeznika',serwisuj a juz wiecej nie bedziesz chcial manuala.

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    175
    BMW
    E36 325, ex 2xE30, E32
    Skąd
    Żory
    jak dobrze zmienia to i dobrze zmieniac będzie, pod warunkiem prawidłowej eksploatacji...

    Skrzynie autmatyczne głównie chyba padają ze wzgledu na nieznajomośc w ich eksploatowaniu, a nie dlatego, że sa bardziej delkatniejsze.

    Zawsze jeździłem manualami w BMW uwielbiałem machać lewarkiem, teraz nie twierdze że automat jest THE BEST, ale nie mam nic do niego, jeździ się przyjemnie, bezproblemowo jak chce się pobawic to nawet w mojej starej skrzyni mam tryb manualny i zabawa też jest.

    pozdrawiam

  4. #14
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez raven
    Cytat Zamieszczone przez tryall
    jakby ktos mial jeszcze cos do dodania to chetnie przeczytam.
    Prawdopodobieństwo nieprzesilonej przeszłości: kupując używany samochód najczęściej nic lub niewiele wiesz o sposobach jazdy poprzedniego właściciela. Nawet, jeżeli to Twój sąsiad. Każdego, kto ma pod nogą tabun około 250 i więcej koni korci by spróbować, jak sprawują się w galopie. Przekręcenie silnika, skrzyni i innych podzespołów jezdnych przy skrzyni manualnej to pestka. Przy automacie (niemal) niemożliwe. Automat daje Ci w takim zestawie większe prawdopodobieństwo spokoju w przeszłości, co zwykle wiąże się z trwałością na przyszłość.

    Jeszcze jeden aspekt. By dobrze jeździć manualem, musisz czuć i słyszeć auto. Konkretnie: silnik, jego odgłos, pracujący w tle wszystkiego, co Cię otacza podczas jazdy. Właściwa zmiana biegów jest nierozerwalnie związana z właściwymi obrotami, a te wyłapujesz głównie uchem. W dobrze pracującej siódemce silnika w tle w ogóle nie słyszysz. Chyba że prostujesz prawą nogę, chcąc posłuchać pięknego mruczenia. Normalnie chcąc go usłyszeć, musisz kierować uwagę na ten odgłos. I zamiast napawać się radochą z pokonywania przestrzeni, istotny kawałek myślenia przeznaczasz na szukanie odgłosu silnika w tle szumów otoczenia. Automat, zwłaszcza steptronic, załatwia to wszystko za Ciebie. Wprawdzie z lekkim namysłem, tiptronic to nie rajdówka, ale na taki luksus możesz mu pozwolić.

    Pozdrówka

    P.S. Zlot zaczął się godzinę temu, a ja tu (q!!!) siedzę!

    Widze ze nalezy sie male sprostowanie- manual w E38 to nie skrzynka w fiacie 126 ;D niewiadomo co nie zrobisz a silnika nie przekrecisz- po prostu nie da rady wrzucic 1ki jadac np. 200km/h - przypominam ze jest BEEMA :P a nie jakis fiat, nawet pchajac z calej sily bieg nie wejdzie az auto nie zwolni do predkosci wlasciwej danemu biegowi- wkoncu nie za darmo BMW jest najlepsza fura ;) (mysle ze z tym sie wszyscy forumowicze zgodza).

    Jesli chodzi o naprawe skrzyni to naprawa manuala wcale nie jest prosta i jak znam zycie na bank kosztowalaby wiecej jak automata- jednak skrzynie manualne w BMW wlasciwie uzytkowane sa nie do zajechania, niestety ale automatom sie to zdarza (dosc czesto w PL skrzynie siadaja po wymianie oleju bo pan "kazik z warsztatu" zalal olej na ktorym byl napis ATF myslac ze to obojetne jaki olej sie zalewa- wazne ze ATF, z drugiej strony rzadko ktore auto w PL ma rzeczywisty przebieg ponizej 500tkm - niestety ale nie ma sily skrzynia tez sie ma prawo wtedy zepsuc).

    Ja osobiscie wole manuala - auto jest duzo bardziej zwawe, mniejsze zuzycie paliwa, hamulcow, usterka rozrusznika nie unieruchamia ci auta, w zimie kierowca czujacy auto duzo lepiej sobie radzi na sliskiej nawierzchni, wieksze obciazenia (holowanie innego pojazdu, ciagniecie przyczepy itp.) nie maja wplywu na skrzynie (automaty pod obciazeniem lubia sie przegrzewac- konczy sie to naprawa skrzyni)

    P.S: 728i na 20tkach bedzie sie meczyc (malo mocy) takze jesli juz takie kapcie to optuj w za wersja w okolicach 4L (minimum 735)



    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    2
    dzien dobry! posiadam BMW 730i w automacie rocznik 91. gdy jest rozgrzana skrzynia nie dziala wsteczny. moze moglby mi ktos napisac czemu tak sie dzieje???
    pozdrawiam!

  6. #16
    7ka
    Gość
    hmmm

    a moze masz za malo oleju jakies inne objawy..czy np. nie szarpie przy wlaczeniu na "D" lub przy zmianie biegow??...lub..moze to sterownik..znajduje sie chyba na zewnatrz skrzyni..

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    2
    kiedy jest rozgrzana skrzynia nie wlancza wsteczny ale przy do dodaniu gazu potrafi silnie szarpnac i ruszyc. olej byl sprawdzany na zimnym po uruchomieniu i stan byl w normie natomiast jak jest goracy to jest kilka stanow. nie wiecie gdzie mozna kupic tarczki do skrzyni biegow e32??? jestem z woj. mazowieckiego

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar royal
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    208
    BMW
    BYLO e39 540i E38 740i E46 330Ci JEST E65 745i
    Skąd
    Skocżów
    Cytat Zamieszczone przez MiBhell
    Cytat Zamieszczone przez tryall
    felgi za 4500 opony za 2300 (nowe, nie kupowane w Polsce ) i nie chodzi o to ze mi szkoda kasy tylko nie chce za kazdym razem gdy bede wsiadal do amochodu zastanawiac sie czy to dzis padnie automat? Dlatego wole manual, ktory jest raczej mniej awaryjny i tanszy w naprawie.A i mm pytanie odnoscie felg znajomy ma 20'' chromy w e38 730iA i ostatnio padl mu most, skrzynia i wal - mechanik powiedzial ze to dlatego ze mial za ciezkie kola i za slaby silnik zeby to uciagnac? Pradziwa hipoteza?
    zawodnik jestes.. ;) w 7 to tylko automat.. nie trzeba chyba tłumaczyc dlaczego w ramach ciekawostki dodam ze w E32 750 nie było dostepnej wersji z manualna skrzynia poprostu nie było na owe czasy takiej która była by w stanie przenosic takie obciazenia a to juz powinno ci dac do myslenia kolego Tryall.

    aa i proponuje znajomemu zmienic mechanika.. :hah:
    pzdr
    a ja chcialem dodac ze w czasach e38 bylo 850i manual .....wiec 740manual to jak najbardziej idealne auto steptronici sa poprostu woooooooooooooooooolneeeeeeeee

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •