Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [E38 750] Problem z ekranem 4:3 i komputerem pokładowym

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    57
    BMW
    E38
    Skąd
    podlaskie

    Post [E38 750] Problem z ekranem 4:3 i komputerem pokładowym

    Witam :) mam poważny problem z monitorem 4:3w swojej beci( BMW e38 750iA 5,4 l v12 a mianowicie raz działa a raz nie działa monitor stało się to nagle początkowo miałem auto zabezpieczone kodem był codziennie włączany i wyłączany nagle awaria ,ale udało się go zdjąć a teraz w ogóle nawet nie można go włączyć wyłączyć a jak załapie na chwilę to żadnych operacji nie można wykonać -co może być przyczyną bardzo dziękuje za POMOC

    PS; podczas pracy silnika MONITOR miga na czarno ,jaśniej i ciemniej ,czy może mieć to wpływ na komputer pokładowy czy może zostać uszkodzony a może już jest ?? czy ma to wpływ na prace silnika ,próbowałem resetować system odłączając akumulator spowodowało to nierówną prace silnika przez jakiś czas później wróciło do norny ,bezpieczniki sprawdzałem ,wszystko działa prawidłowo ale monitor nie działa,,na wyświetlaczu LCD po wlaczeniu funkcji BC podaje normalnie parametry ,pomimo ze pixele sa poprzerywane co robic?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    A podpinałeś pod kompa?
    Wina może leżeć po stronie modułu video. Najlepiej byłoby podmienić od kogoś na chwile monitor. Pozwoliłoby to stwierdzić czy winny jest sam ekran.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    57
    BMW
    E38
    Skąd
    podlaskie
    Jeszcze nie podpinałem we czwartek specjalista ma skombinować coś na podmianę i sprawdzić co padło ,ale koszmar jazda bez monitora nic nie można ostawić nawet nie wiem czy wszystko działa prawidłowo,jakies dziwne odgłosy dochodzą od mostu jakby trakcja ,doradźcie co z tym począć? na zegarach BC pokazuje parametry consmp 1,2 time,ale samoczynnie się rozregulowuje z jeżyka ang na nieniecki może reset powtórzyć aku? bo juz raz robiłem kilka dni temu może zewrzeć + i - jak skutecznie zresetować BC? wszystko jakoś dziwnie pracuje w aucie ,przed tą awaria nie było tego wszystkiego smow: POMOCY

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Ale co? Myślisz, że przez wyłączony monitor wszystko Ci w aucie szwankuje? To nie ma nic wspólnego.
    A radio możesz włączyć i słuchać? Ogólnie bez monitora można żyć.
    Nie bardzo rozumiem co nie działa w check control (liczniki). Możesz przełączać manetką pomiędzy różnymi parametrami typu consumpt,arrival,time, date etc.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    151
    BMW
    bmw 745 e65
    Skąd
    Nowa Sól
    to z tego co pamiętam uszkodzony jest albo moduł tv lub radio w bagażniku i wtedy nie działa monitor zresztą monitor też mam ................. jedno i drugie mam jak coś możemy się dogadać na probe lub jakoś tak

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawel'88
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    589
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Biała Podlaska / Warszawa
    Moduł od TV padł najprawdopodobniej. Jakbyś czegoś potrzebował z elektroniki dotyczacej całej Navi/TV to wal do mnie

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    57
    BMW
    E38
    Skąd
    podlaskie
    Hej a jaki moduł masz w jakiej Beci działał? nawigację 4.3 tez masz? chciałbyś to odsprzedać użyczyć? na dniach będę wiedział co padło bo elektryk działa jak coś to napiszę dziękuje za pomoc -Cezary

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa

    Post

    ja mam na odsprzedaż moduł 4:3 po zamianie swojego monitora 4:3 na 16:9 jak by co wal na priv

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    246
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    wawa(L)mokotów
    Przepraszam za offtop, ale mnie jak w sam raz ten monitor irytuje jak nie korzystam z navi lub słucham radia, co praktycznie nie ma miejsca :D Tak to zawsze jak odpalam auto i mam jechać to go wyłączam.

Podobne wątki

  1. Dziwny problem z komputerem lub elektryka
    Przez przemuss1 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-01-2014, 11:39
  2. problem z komputerem pokladowy i navi e38
    Przez robert1980m w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-01-2013, 03:19
  3. Rowery z 'komputerem pokładowym' itp.
    Przez Jakub w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-04-2012, 21:34
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-03-2011, 05:45
  5. problem z komputerem
    Przez pablo_1203 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-09-2009, 00:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •