Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 41

W±tek: [mechanika] e38 / 750i / jaki olej do silnika?

  1. #1
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Do³±czy³
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Sk±d
    Poznañ

    [mechanika] e38 / 750i / jaki olej do silnika?

    witam auto z 1994 roku przebieg 260tys km , jak je zakupi³em by³o po wymianie oleju na castrol edge 10-60 jak sie okaza³o ten olej jest mocno nie polecany do tego silnika wiec obrazu go wymieni³em ale pytanie na jaki... po d³ugich dywagacjach pad³o na 10w40 ( serwisy aso proponowa³y ka¿dy serwis inny olej... ¿enada!!! ) teraz jak jest zimno po odpaleniu auta przez pierwsze 4sekundy s³ychaæ zawory i a potem cichn±... ale to jest dopuszczalne... na tym oleju przejecha³em ju¿ 8tys km a co 10tys wymieniam olej wiec po wyje¼dzie w góry bêdzie pora na wymianê ... i tu pytanie jaki koledzy macie zalany olej do silnika m73 ? przy przebiegu podobnym do mojego.... dodam ze silnik jest suchy jedynie gdzie sie delikatnie poci to z pod pokryw zaworowych przy koñcu silnika jest wilgotne od oleju ....

    pozdrawiam i bêdê wdziêczny za porady


    pozdrawiam Piotr

  2. #2
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Sk±d
    Bielsk Podlaski
    5w40 shell helix ultra, castrol 5w40 obojetnie magnatec czy edge, 5w40 elf LDX, valvoline 5w40 long life, takie oleje zalewalem do aut i pracowaly bardzo ladnie, niepolecam mobila bo na innych forach pisano ze cos glosno silniki pracuj± BMW wlasnie na mobilu, pozdro,

    aha temat oleju juz byl poruszany, poszukaj

  3. #3
    Vip Vip
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Sk±d
    ZS
    Ja wla³em w³a¶nie Mobil 10/40 i nie dostrzegam ¿adnej ró¿nicy... zrobi³em ju¿ na nim 40ty¶. nie wiem co Hans wcze¶niej wlewa³ dla tego pad³o na Mobil......

  4. #4

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Sk±d
    Poznañ
    przerabia³em ostatnio ten temat i powiem tak ogólnie zalecany jest longlife04 nie wiem na ile to jest potrzebne by laæ ten olej z takim zaleceniem ale bmw takie leje 5w/30 oczywi¶cie mowa o full syntetyku mêczy³ mnie problem w³a¶nie tej decyzji czy ma byæ z dopiskiem LL-04 i do teraz nie wiem aczkolwiek dosta³em odpowiedz od jednego kolegi z forum którego uwa¿am za poinformowanego i znaj±cego siê w temacie bmw i stwierdzi³ ¿e bez problemu mo¿na nalaæ 5w/40 i nie musi byæ LL-04 to bardziej wymagane do nowych silników jak np. n62 itp.
    ostatnio na aledrogo widzia³em w dobrej cenie castrol edge 5w/30 z LL04 koszt ca³kowity oleju 240z³. 8Litrów i to jest do¶æ dobra cena mia³em w³a¶nie kupowaæ castrola magnateca 5/40 w podobnej cenie a tak leje EDGE

    czy kto¶ mo¿e mi wyt³umaczyæ co daje ten LongLife-04 czy to tylko to ¿e mo¿na d³u¿ej na nim je¼dziæ od wymiany do wymiany

  6. #6
    [quote="nicolas"]przerabia³em ostatnio ten temat i powiem tak ogólnie zalecany jest longlife04 nie wiem na ile to jest potrzebne by laæ ten olej z takim zaleceniem ale bmw takie leje 5w/30 oczywi¶cie mowa o full syntetyku mêczy³ mnie problem w³a¶nie tej decyzji

    - po pierwsze do silnika v12 pe³ny syntetyk
    - po drugie moze byc KAZDY olej markowy shell,castrol,mobil , a nawet nasz orlen platinum - najwazniejsze aby by³ z PEWNEGO ¿ród³a a nie podróba czyli minera³ w opakowaniu sysntetyka :)
    - bmw zaleca 5w30 ale ja leje castola magnateca 5w40 zgodnego ze specyfikacj± bmw 98
    na castrolku chodza moje dwie 750 - tki i od wymiany do wymiany nie bierze absolutnie nic,a silniczek pracuje b.³adnie
    - kiedys zalawa³em shella tez 5w40 ale wydaje mi sie - moze sugestia ze na castolu magnatecu silnik chodzi jakby bardziej aksamitnie
    - pozatym oryginalny olej bmw to castrol/bp

    pozdrawiam

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Sk±d
    Poznañ
    czyli nie patrzysz na specyfikacje LL-04 ?? bo takie jest zalecane przez bmw do tych silników
    ja na ksi±¿ce serwisowej mam wpisy z ASO ¿e taki by³ lany long life-04 nazyw firmy brak ale pewnie to castrol

    castrol magnatec nie ma LL-04 natomiast edge ju¿ tak

  8. #8
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Do³±czy³
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Sk±d
    Poznañ
    hmm widzicie jak pomagacie:) czyli po powrocie z gór wymieniam na 5w40 i zobaczymy co to bêdzie... :) chyba jak zmieniê z pó³ na pe³en syntetyk powinno byæ ok... :)

    dziêkuje za wypowiedzi ale nie zamykam dyskusji ka¿da opinia jest cenna :)

    pozdrawiam

  9. #9
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Sk±d
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez nicolas
    czyli nie patrzysz na specyfikacje LL-04 ?? bo takie jest zalecane przez bmw do tych silników
    ja na ksi±¿ce serwisowej mam wpisy z ASO ¿e taki by³ lany long life-04 nazyw firmy brak ale pewnie to castrol

    castrol magnatec nie ma LL-04 natomiast edge ju¿ tak
    LL-04 jest to oznaczenie stosowane BMW, odpowiednik Elf Excellium LSX, Castrol SLX, Mobil 1 ESP, ORLEN Platinum Max Energy Euro 4, w wiekszosci oleje maja lepkosc 5W30 a co to daje mozecie odczytac z oznaczenia ORLEN'u , oraz dodatkowo norma ta musi byc przestrzegana w !autach w filtrem czastek stalych! i praktycznie tylko dlatego , osobiscie leje 5w40 bo tanszy i nadaje sie do tego naszych aut jak najbardziej, niewiem jak to porownac do innych plynow w aucie, przykladowo VW leje plych chlodniczy z oznaczenie G12 ale identycznie sprawdza sie przykladowo borygo czy inny plyn, chodzi tu tylko o przegl±dy a raczej okresy miedzy przegladami, wydaje mi sie ze inspekcja olejowa w naszych autach nieliczy tylko ilosc km a czas pracy silnika, czas od wymiany itp itp, ja zmieniam olej co 15tys, czasem jak inspekcja sie zaswieci, bez przesady, wazne aby byl i byl odpowiedniej lepkosci i specyfikacji A3/B3 lub inaczej API SL/CF

  10. #10
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Do³±czy³
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Sk±d
    Poznañ
    po zglebieniu tematu w ksi±¿ce obs³ugi mam naklejkê 0w30 zastanawiam sie czy ten 5w40 nie jest za zadki do starej generacji pompy oleju z takim przebiegiem... jak mam czyli 260tys, kurka jest zasada jak nie posmarujesz nie pojedziesz... ale jak posmarujesz tak sie ¶lizgniesz :P

    wiec mówicie ze zalaæ ¶mia³o ... mam nadzieje ze nie zacznie sie gdzie¶ silnik pociæ... na tym full syntetyku.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •