Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: e38 Wyciek płynu na silnik -mokra skrzynia ?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arktissilber
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    263
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    34

    Post e38 Wyciek płynu na silnik -mokra skrzynia ?

    hej :)
    Otóż ma ten problem co kolega z linku od nas z forum
    http://7er.pl/showthread.php/22658-w...2odniczego-e38
    silnik m60b40 ...4 litry bez Vanosa 95 rok
    Te same objawy ucieka mi płyn ok 1 litra na 2 tygodnie.
    Nie przepala płynu -tylko mokry silnik.Ostatnio wymieniłem pompę wody / nowy płyn / wyczyściłem nową chłodnice./ Wisko nowe/ pompa wody NOWa tak samo.
    Z obserwacji wszystkie zapinki dobrze zakręcone.
    Ale jak ciśnienie wzrośnie to widać pełno kropek na 2 wężach powrót z pompy do zbiornika.
    Ale przede wszystkim jak robiłem ostatnio rozrusznik ( regeneracja tuleje ) to mam całą zażyganą płynem czerwonym skrzynie od spodu.kapie i skrapla się.
    Myślę jak kolega z linku że jest to ta rura co idziie w silniku pod kolektorem.Bo jak patrzę na pompę wody to idą 2 rury do pompy i jak się zajrzy na blok do środka to jest to całe mokre.i spływa po silniku po bloku ..
    Jak to ogarnąc.?? Zdjąć kolektor i wymienić te uszczelki tych rur?? Jak to kupić ??? tzn jak to się nazywa w bloku ?? Bo nie wiem jak szukać ..a więc pomocy
    proszę tylko o nakierowanie co to ?? te uszczelki czy całe rure ??

    Ps..znalazłem czy to te uszczelki?
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...46&hg=11&fg=35

    jeżeli leje sie z silnika to 5 i 7
    A jak mokro na skrzyni to czy 2 też padła ??
    Ostatnio edytowane przez Arktissilber ; 01-06-2014 o 22:07

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar bruner75
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    96
    BMW
    E38 1996r. 730iA LPG Prins VSI
    Skąd
    Biała Podlaska
    Tak to uszczelki 5 i 7, po obu stronach. Ja uszczelek nr. 2 nie wymieniałem, a resztę zrobiłem tak
    http://7er.pl/showthread.php/12217-m...rzyni-korbowej
    Rur nie musisz kupować a uszczelki kosztują jakieś grosze. Gorzej z rozebraniem wszystkiego, bo jest trochę zabawy.

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    90
    BMW
    BMW E38 740 IL
    Skąd
    Chorzów/Końskie
    Witam ja obstawiam na 70% że to spod płaszcza wodnego ci cieknie jak robiłeś pompę trzeba było odpowietrzyć układ i coś nie wytrzymało tak czy siak musisz rozebrać zdjęć wtryski i kolektor dolotowy wtedy będziesz widział co się dzieje proponuje zdemontować najpierw kolektor bez ściągania pompy wody i węży jak go ściągniesz dolej płynu na maksa zobaczysz gdzie jest nie szczelność taka dobra rada

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    213
    BMW
    Jest 740iL 1995 r. Ex: e38 730i, e38 735i, E39 523i,E36 320i cabrio
    Skąd
    Warszawa
    Tutaj masz odpowiedź skąd leci z tyłu
    Załączone miniatury Załączone miniatury image.jpg  
    xxxxxxxxxxx (MOD edit) dysponuję blokadami rozrządu M60, M62, M62TU

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar duzy6666
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    347
    BMW
    m62b44tu/m51d25
    Skąd
    Darłowo
    hej , mozliwe że leci Ci jeszcze z pod opasek uciskowych lub trojnika ktory jest za kolektorem ssacym - mi lecialo z 2 miejsc z pod opaski ( przetarła się guma przy niej ) i z trójnika na węże (byl pęknięty ze starości ) po zdjęciu kolektora zobaczysz na pewno przeciek
    Nie liczy się model, nie liczy się moc... liczy się marka.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arktissilber
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    263
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    34
    Heloo
    Że tak powiem rozebrałem pół silnika powkładałem nowe uszczelki magistrali wodnej .uszczelki rur magistrali do pompy.Uszczelka pompy wody Poskładałem odpowietrzyłem i dalej się sączy.
    Więc chyba na 99% gdzieś Cieknie na wannie Tej Misce .
    http://bmwfans.info/parts-catalog/E3...mounting_parts

    Numer 1 Z pod tej mi się dalej leje,
    Jeżeli chodzi i magistrale wodną z Tyłu chłopaki sucha jest...To coś mi przelewa się przez przód bo wyciek mam non stop na przodzie bloku silnika.tzn tak mi się wydaje bo s kąd za Pompą wody PŁYN ?? Blok mokry i spływa na wał itd
    Później wkleje foty z pracy
    Ostatnio edytowane przez Arktissilber ; 20-06-2014 o 18:08

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar duzy6666
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    347
    BMW
    m62b44tu/m51d25
    Skąd
    Darłowo
    jak za pompa wody to może uszczelka jej nie trzyma ? , jak rozebrałeś cały silnik hehe żę tak mówisz to jak składałeś tam gdzie jest ta miseczka nr 1 na schemacie , miałeś ja ori nową czy jka ? ja miałem nowke i dodałem jeszcze lekko sylikonu na to .
    Nie liczy się model, nie liczy się moc... liczy się marka.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arktissilber
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    263
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    34
    Wiesz co tej uszczelki numer 1 z miski ( wanny )nie dotykałem bo byłem przekonany że to z RUR .
    A ta wanne nie dotykałem.
    On nas z ASO BMW zamawiałem za każdym razem uszczelki pompy wody+ Silikon Reinza ten czarny .Więc nie ma Bata nie leci
    Przed chwilą latałem ze Swoją ekipą na mieście- czyli noccna jazda we Wrocku bez celu troszkę w palnik dałem .I widzę jak bym miska była sucha tzn ten element za pompą,
    Ale za to widzę że wszystkie paski w płynie/ wiatrak / i pełno zarzygane najbardziej jak zwykle na 2 rurach gumowych rurach po lewej do pompy.Tak się zastanawiam że może któryś waż sączy a nie wanna?Albo uczelka termostatu
    Skąd ta sugestia.?? hmmm myślę że jeżeli wywala ze zbiornika albo z węża albo z uszczelki pod termostatem to łopatki wiatrem rozgonią po lewej stronie silnika.
    lekko załamuje ręce znów rozkręcać tyle. uszczelka pompy wody odpada bo płyn nie zaciekał by do góry ???prawda.
    Chłopaki jak mam domowym sposobem zrobić podciśnienie by zobaczyć gdzie bąbęlki lecą płyn ??? Jak wpompować troszkę powietrza w układ - zalać go ponad stan na kurek i na odpalonym czuwać i patrzeć gdzie się sączy ??? wcześniej umyć wszystko na cacy ??

    PS..a czy korek wlewu do chłodnicy ma jakieś znaczenie ?? mój u spodu jest pęknięty lekko ?
    Czy jak wywali mi na płyn na zbiornik to też rozgoni wiatrak po silniku ..Ewidentnie lewa strona
    Ostatnio edytowane przez Arktissilber ; 20-06-2014 o 22:02

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar duzy6666
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    347
    BMW
    m62b44tu/m51d25
    Skąd
    Darłowo
    ciekawy przypadek juz sam nie wiem , zrob tak jak pisaleś , umyj wszystko dokładnie odtłuść i potem zagotuj silnik i musisz bacznie obserwować , możliwe że leci po wężach na tych szybkozłączkach beemowskich , czyli rozumiem że z tyłu tam gdzie jest odma masz sucho i nic Ci nie leci ? u mnie leciało na tyle po opaskach i skrzynia była mokra , ale to już naprawiłeś i teraz leci Ci tylko z przodu tak ?
    Nie liczy się model, nie liczy się moc... liczy się marka.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arktissilber
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    263
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    34
    Tak tak tył suchy..Wsadzam jakoś nawet ręce i opaski / magistrala sucha/ odma sucha/
    Dziś umyje odtłucze zaleje płyn i na podwórku bedzie silnik chodził do oporu az sie zagotuje i któraś opaska pusci i będę stał i PACZAŁ ;D
    BO dziwi mnie dlaczego tylko z lewej jest mokro na nie z prawej tez.

Podobne wątki

  1. wyciek płynu chłodniczego e38
    Przez Darek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-10-2015, 10:45
  2. [chłodzenie] e38 M60B30 wyciek płynu
    Przez Pepis w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 15:50
  3. [silnik] Wyciek zielonego płynu
    Przez KR222 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 11:32
  4. Dziwny wyciek płynu
    Przez DannyV8 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-11-2012, 07:42
  5. [silnik] Podejrzany wyciek płynu chłodzącego
    Przez Przemo e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-02-2012, 14:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •