Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: padł licznik

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    90
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    woj. opolskie

    padł licznik

    Mam pytanko czy dopasuje jakiś licznik do e38 730d 193km bo znalezienie licznika konkretnie z mojego modelu graniczy z cudem. Proszę o pomoc. A tak na marginesie to może ktoś wie ile taki licznik kosztuje nowy .
    Risorius ;-)

  2. #2
    Może być dowolny do diesla (coby zgadzała się skala) albo przy odrobinie zabawy w przekładanie elementów - dowolny. Będzie potem konieczne dokodowanie licznika do Twojego auta.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    71
    BMW
    e34 540i/e30cabrio
    Skąd
    MD/ KRK
    nowy okolo 2000zł:) podejrzewam ze w e38 jest to samo co i w e39 wiec jak sobie kolego wsadzisz licznik to bedzie Ci wyskakiwał zły program.

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez cartonik
    nowy okolo 2000zł:) podejrzewam ze w e38 jest to samo co i w e39 wiec jak sobie kolego wsadzisz licznik to bedzie Ci wyskakiwał zły program.
    Cena nowego nie jest aż taka straszna, przekracza nieznaczenie 1200 zł. Do tego dochodzi operacja kodowania pod konkretny model - usługa płatna wg stawek ASO. Jeśli zakodujesz używany licznik, to nie ma mowy o żadnym "złym programie"

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    26

    dobra rada

    Walczylem z zegarami klijenta w e38 i wyglodalo to tak

    uzywany wkodowany zmieniony nr seryjny samochodu na wlasciwy i przy kilometrach wyswietlala sie kropka niezgodnosci okazalo sie ze nie tylko licznik trzeba kodowac ale rowniez tak zwane plecki i wtedy myslalem ze bedzie ok wyniknol nastempny problem o czym informoje ta sama kontrolka to znaczy roznica wynikajaca z kilometrow to samo czerwona lampka ciagle swiecila

    rozwiazanie problemu zakup licznika za okolo 1200 zl kodowanie 300 i miodzik zadnych problemow z czym kolwiek no i rok gwarancji

    Jesli zamiezasz miec samochodzik dluzej to nowka

    Jeszce jedna dobra rada naprawa na zasadzie zmiany poszcegolnych elementow hmmm wiele do zyczenia bo bylo kilkanascie roznych modeli ruzniacych sie np.kosciami pamieci

    Pozdrawiam
    LOS BANDITOS BMW TEAM

  6. #6

    Re: dobra rada

    Cytat Zamieszczone przez hasmi
    ... okazalo sie ze nie tylko licznik trzeba kodowac ale rowniez tak zwane plecki ....
    Możesz rozwinąć tą myśl??

    Cytat Zamieszczone przez hasmi
    Jeszce jedna dobra rada naprawa na zasadzie zmiany poszcegolnych elementow hmmm wiele do zyczenia bo bylo kilkanascie roznych modeli rózniacych sie np.kosciami pamieci

    Pozdrawiam
    Pisząc o zmianie elementów miałem na myśli elementy mechaniczne (a w szczególności tarcze). Możesz kupić liczniki od wersji angielskiej i przełożyć tarcze z licznika, który źle działa. Dokodowujesz i masz sprawny licznik. Oczywiście wymagana jest przy takiej operacji odrobina zręczności i wprawy w rozbieraniu licznika, ale efekt murowany.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    71
    BMW
    e34 540i/e30cabrio
    Skąd
    MD/ KRK
    no to ok ja mam uzywany licznik ile kosztuje taka operacja w ASO aby mi przekodowali go bo pisze (zly program)? i czy napewno mi to zrobia mniej wiecej ile to czasu zajmuje? (licznik jest do E39 97 rok ale to chyba nie robi różnicy)?

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez cartonik
    no to ok ja mam uzywany licznik ile kosztuje taka operacja w ASO aby mi przekodowali go bo pisze (zly program)? i czy napewno mi to zrobia mniej wiecej ile to czasu zajmuje? (licznik jest do E39 97 rok ale to chyba nie robi różnicy)?
    Jak brzmi w oryginale ten komunikat?

    ASO może ponownie przekodować licznik, ale jeśli jest uszkodzony wsad EEPROMU, to taka operacja nic nie da. Operacja kodowania nie powiedzie się także, jeśli licznik był wcześniej zakodowany do innego samochodu.

    Samo kodowanie trwa dość krótko, cała procedura w ASO powinna zająć mniej niż godzinę.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań

    Re: padł licznik

    Cytat Zamieszczone przez Risorius
    Mam pytanko czy dopasuje jakiś licznik do e38 730d 193km bo znalezienie licznika konkretnie z mojego modelu graniczy z cudem. Proszę o pomoc. A tak na marginesie to może ktoś wie ile taki licznik kosztuje nowy .
    możesz wyjaśnic jak padł co się konkretnie stało i nie działa ??

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    71
    BMW
    e34 540i/e30cabrio
    Skąd
    MD/ KRK
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez cartonik
    no to ok ja mam uzywany licznik ile kosztuje taka operacja w ASO aby mi przekodowali go bo pisze (zly program)? i czy napewno mi to zrobia mniej wiecej ile to czasu zajmuje? (licznik jest do E39 97 rok ale to chyba nie robi różnicy)?
    Jak brzmi w oryginale ten komunikat?

    ASO może ponownie przekodować licznik, ale jeśli jest uszkodzony wsad EEPROMU, to taka operacja nic nie da. Operacja kodowania nie powiedzie się także, jeśli licznik był wcześniej zakodowany do innego samochodu.

    Samo kodowanie trwa dość krótko, cała procedura w ASO powinna zająć mniej niż godzinę.
    komunikat brzmi np po niemiecku falsze program czyli zly program licznik jest z komputerem
    ale chyba to jest ligiczne ze jak sie zmienia licznik to trzeba do niego wgrać vin czyli wyposażenie samochodu prawda?licznik dziala normalnie po przekreceniu kluczyka w pozycje "zapłon" tylko przez 3sekundy pozniej wyskakuje własnie ten zly program.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •