Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: padł licznik

  1. #11
    Cytat Zamieszczone przez cartonik
    ......
    ale chyba to jest ligiczne ze jak sie zmienia licznik to trzeba do niego wgrać vin czyli wyposażenie samochodu prawda?.......
    Mniej więcej o to chodzi..... VIN to jedno a wyposażenie w sterowniki to drugie. Tak czy inaczej, obie informacje muszą się zgodzić, a wprowadza się je kodując sterownik pod konkretne auto.

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    90
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    woj. opolskie
    Sprawa wyglada tak nie świecą wszystkie piksele na wyświetlaczu ale to nie największy problem. Problem pojawia się jak pogoda zmienia sie na wilgotną wtedy pojawia sie na wyswietlaczu info reifenkontrol inakt. na wyświetlaczu przestaje działać prętkościomierz, ekonomizer i kierownica zaczyna cieżko chodzić, a po podłączeniu auta do kompa pokazuje wew. błąd licznika, ktory za wiele nie mowi. Wydaje mi sie ze musi być w tym liczniku jakieś zwarcie i dlatego tak sie dzieje. Zmieniali mi juz oprogramowanie licznika i tak wszysto pojawia sie znowu jak na dworze mokro. Co o tym myslicie?
    Risorius ;-)

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    90
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    woj. opolskie
    Dadam tylko ze DSC funkcjonuje normalnie i nie ma zadnego błedu ABS-u
    Risorius ;-)

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    90
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    woj. opolskie
    Dadam tylko ze DSC funkcjonuje normalnie i nie ma zadnego błedu ABS-u
    Risorius ;-)

  5. #15
    Cytat Zamieszczone przez Risorius
    Sprawa wyglada tak nie świecą wszystkie piksele na wyświetlaczu ale to nie największy problem. Problem pojawia się jak pogoda zmienia sie na wilgotną wtedy pojawia sie na wyswietlaczu info reifenkontrol inakt. na wyświetlaczu przestaje działać prętkościomierz, ekonomizer i kierownica zaczyna cieżko chodzić, a po podłączeniu auta do kompa pokazuje wew. błąd licznika, ktory za wiele nie mowi. Wydaje mi sie ze musi być w tym liczniku jakieś zwarcie i dlatego tak sie dzieje. Zmieniali mi juz oprogramowanie licznika i tak wszysto pojawia sie znowu jak na dworze mokro. Co o tym myslicie?
    Błąd wewnętrzny może oznaczać np. uszkodzoną zawartość kości EEPROM lub też faktyczne uszkodzenie tego elementu. Reifenkontrol dotyczy kontroli ogumienia (ciśnienie) - czy Twój samochód posiada system pomiaru ciśnienia (RDC)?

    Uwzględniając, że masz zepsute piksele, warto chyba poszukać jakiegoś sprawnego licznika do diesla i wykonać adaptację do Twojego auta.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    90
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    woj. opolskie
    Moje cholerne autko ma system kontroli ciśnienia w oponach ale to i tak nie dodaje mu uroku, bo mam bardzo awaryjny egzemplarz. Z tym licznikiem to nie taka prosta sprawa bo np. na allegro nie znalazłem żadnego do diesla a na nowy to nie chce mi się wydawać 1500 bo jestem świeżo po wymianie wahaczy z przodu komplet i z tyły te bananki , założyłem wszystko z TRW wiec myślę że po hula.
    Risorius ;-)

  7. #17
    No to bierz od benzyny i zmieniaj tarcze na te od Twojego. Po kodowaniu wszystko będzie działać dobrze.

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    71
    BMW
    e34 540i/e30cabrio
    Skąd
    MD/ KRK
    ja mam pytanie czy ktoś z forum orientuje sie dobrze w sprawach licznika?

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    71
    BMW
    e34 540i/e30cabrio
    Skąd
    MD/ KRK
    ja mam pytanie czy ktoś z forum orientuje sie dobrze w sprawach licznika? chodzi dokladnie o bmw e39. Moze zaczne od razu. padł mi wyswietlacz lcd te pixele nieszczesne. wiec tak kupiłem licznik ale bez takiej drugiej czesci czyli Pamieci bo nowe liczniki maja pamiec wbudowana a moj licznik jest stary. ale do rzeczy bylem u elektyka i wlozył dane samochodu i kicha powiedzial z gory ze to raczej nie bedzie chodzic ale sprobowalem. Faktycznie nie chodzi. no ale ok próbowałem w starym liczniku podkladać te gumki ale urwałem dwie wskazówki od predkosci i paliwa reszte wszystkie dobre. Mam pytanie bo tam jak sie wyjmuje wskazówke sa takie sprężynki i to własnie je urwałem i to własnie juz do specjalisty od liczników da sie to przelutować od tego licznika który nie chodzi mam na mysli caly mechanizm wzkazówki? Bardzo prosze o pomoc bo naprawde jest to wkurzające:(

  10. #20
    Mechanicznie wszystkie elementy da się przełożyć (silniczki wskazówek są wciskane i przykręcane do płytki drukowanej. Aby zrobić to skutecznie potrzeba trochę wprawy i odpowiednich narzędzi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •