Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Źle działające DSC?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    16
    BMW
    750i E38 '97 M-pakiet
    Skąd
    Wałbrzych

    Post Źle działające DSC?

    Witam,

    Mam taki problem... występuje on przy prędkościach rzędu 100-120km/h, szczególnie na płaskich drogach typu autostrada (nie wiem czemu), raz na jakiś czas (co 10km, co 100km), zarzuci dosyć mocno tyłem, odczuwalne jako płynięcie tyłem, niezbyt przyjemne, odruchowo wciska się na hamulec, w zasadzie przy przyspieszaniu jak i hamowaniu, ale czesto po zmianie pasa, np. wjezdzając na autostradę albo z niej zjeżdzając albo po przejechaniu przez jakąś nierówność. I tak z tego co czytałem jest kilka opcji, najprawdopodobniej DSC przychamowuje jednym kołem, albo są jakieś luzy w zawieszeniu i ma to wpływ na DSC albo w samym DSC/ABS coś się dzieje. Jedyna ostatnia, rzeczy jaka mi się przypomina to w okolicach kiedy mi się to zaczęło dziać, obniżyłem nieznacznie tył (około 3-5 cm) za pomocą regulacji na czujniku poziomu przykręconym do stabilizatora. Może to obniżenie mieć jakiś wpływ? Nie zdaża mi się to na tyle często żeby od razu stwierdzić DSC (przez jazdę z i bez DSC). I kolejne wrażenie, problem występuje w dni deszczowe, ale może to zbieg okoliczności bo ostatnio często pada;).

    Czuję, że nie łatwy problem...

    Mam wersje NIVO E38 750i

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar Kyniu94
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    85
    BMW
    e38 99r m62b35TU
    Skąd
    Konin

    Post

    Kolego masz do wymiany tuleje pływające ;) wymień je zrób zbierzność i będzie ok! Jak pada i najedziesz na linie namalowane na asfalcie typu passy podwójna ciągła itp też buja autem ?
    Ostatnio edytowane przez Kyniu94 ; 29-05-2014 o 18:58

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    16
    BMW
    750i E38 '97 M-pakiet
    Skąd
    Wałbrzych
    No możliwe, że buja;) Ale nie w taki sposób (aż tak mocno) jak o tym co pisałem, jutro sprawdzam te tuleje...

  4. #4
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez tdobe Zobacz posta
    Witam,

    Mam taki problem... występuje on przy prędkościach rzędu 100-120km/h, szczególnie na płaskich drogach typu autostrada (nie wiem czemu), raz na jakiś czas (co 10km, co 100km), zarzuci dosyć mocno tyłem, odczuwalne jako płynięcie tyłem, niezbyt przyjemne, odruchowo wciska się na hamulec, w zasadzie przy przyspieszaniu jak i hamowaniu, ale czesto po zmianie pasa, np. wjezdzając na autostradę albo z niej zjeżdzając albo po przejechaniu przez jakąś nierówność. I tak z tego co czytałem jest kilka opcji, najprawdopodobniej DSC przychamowuje jednym kołem, albo są jakieś luzy w zawieszeniu i ma to wpływ na DSC albo w samym DSC/ABS coś się dzieje. Jedyna ostatnia, rzeczy jaka mi się przypomina to w okolicach kiedy mi się to zaczęło dziać, obniżyłem nieznacznie tył (około 3-5 cm) za pomocą regulacji na czujniku poziomu przykręconym do stabilizatora. Może to obniżenie mieć jakiś wpływ? Nie zdaża mi się to na tyle często żeby od razu stwierdzić DSC (przez jazdę z i bez DSC). I kolejne wrażenie, problem występuje w dni deszczowe, ale może to zbieg okoliczności bo ostatnio często pada;).

    Czuję, że nie łatwy problem...

    Mam wersje NIVO E38 750i
    Objawy jakie opisujesz występują przy zużytych tulejach tylnej belki elementy są pracochłonne przy wymianie bez ściągacza pozostaje zrzucenie tylnej belki i mało osób wkłada ręce w te tuleje system dsc nie ma tu nic rzeczy jeżeli w systemie występuje błąd system zostaje wyłoczony w mojej poprzedniej e 38 miałem ten sam problem który wyleczyłem wymianą tuleji

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    352
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    To na bank nie tuleje pływające, gdy owe tuleje są wybite koła z tyłu mają poważny luz w pionie (złap koło na godzinę 6 i poruszaj na podnośniku) ale nie wpływa to na jakość jazdy.
    Broń Masowego Wyprzedzania

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Wybita tuleja plywajaca nie wplywa wg Ciebie na jakosc jazdy? :O
    Wymienilem teraz u siebie na Lemfordera i mam auto nie do poznania w pewnosci prowadzenia.

    Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    352
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Prawdopodobnie dlatego, że mam 20 calowe koła i 275 z tyłu, na 16 raczej bym to odczuł.
    Broń Masowego Wyprzedzania

Podobne wątki

  1. [elektryka] nie działające kierunkowskazy i awaryjne
    Przez AdikE32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-05-2014, 14:52
  2. [elektryka] nie działające elektryczne lusterka
    Przez kal!ber w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 19:49
  3. Nie działające prawe lusterko
    Przez PrzemoS w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-05-2011, 07:37
  4. [ elektronika] nie działające przyciski
    Przez kaczyy2 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-01-2009, 11:13
  5. [ elektronika] Nie działające funkcje
    Przez kaczyy2 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-02-2008, 21:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •