Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 29

W±tek: nierowna praca silnika, bardzo slaby M60B40

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar zelfix
    Do³±czy³
    Oct 2011
    Posty
    55
    BMW
    E38 740iL M60B40
    Sk±d
    Strzegom

    nierowna praca silnika, bardzo slaby M60B40

    Koledzy mam cholerny problem i potrzebuje podpowiedzi w kilku kwestiach. Moja babeczka to E38 M60B40 '95 r. z LPG. przebieg ok. 300 ty¶.
    Od jakiegos czasu (3 miesiace) auto jest slabe i nie ciagnie jak trzeba, bez znaczenia czy to gaz czy benzyna, a do tego od trzech dni co rano zanim uzyska ok 40 stopni nie da rady nim jechac. Na wolnych chodzi nie rowno, a jak chce dodac gazu to dlawi sie i potrafi zgasnac. Po uzyskaniu temp powyzej 40 stopni jest lepiej i mozna jechac, ale w dalszym ciagu jest slaby i nie rowno chodzi. W przeciagu ostatniego miesiaca zrobilem w nim:

    - wymienilem swiece i gumowe fajki
    - nowa odma i uszczelki pod kolektorem
    - czujnik polozenia walka rozrzadu (nowy ASO)
    - wymienilem olej i wszystkie filtry.

    Dodatkowo komputer wykazal jedynie sondy, dodam ze nie mam katalizatorow i nigdy nie mialem czyli to nie powinna byc przyczyna.
    podpowiedzcie cos bo oszaleje. Auto mam od ponad roku zrobilem nim w tym czasie 60 tys km z czego 55 tys na gazie bo kupilem bez LPG.
    Mechanik ma sprawdzic kompresje to napisze pozniej jak wyszlo.
    Ostatnio edytowane przez zelfix ; 06-02-2013 o 15:57
    ...robi± "Aaa.." i "Uuu.." kiedy wysiadam z BMW...

  2. #2
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Sk±d
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    sondy mimo, ¿e nie masz katów moga byæ winne sprawdzi³bym tak¿e cewki i przep³ywkê

  3. #3
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar arturo193
    Do³±czy³
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Sk±d
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez zelfix Zobacz posta
    komputer wykazal jedynie sondy, dodam ze nie mam katalizatorow i nigdy nie mialem czyli to nie powinna byc przyczyna.
    A w³a¶nie,¿e mo¿e byæ to przyczyn±...jak sam napisa³e¶ katów nie masz ale sondy ci±gle s± i pracuj±...zatem tutaj szuka³bym przyczyny...Ja w swoim M60B40 te¿ od wielu lat walczê z nierówn± prac± na wolnych ale auto rusza bez problemu i nie d³awi siê i ma moc...my¶lê,¿e u mnie przyczyn± jest ta rurka od odmy id±ca pod kolektorem ss±cym...podobno siê rozszczelniaj±.Pozdrawiam.Edit...ale dlaczego napisa³e¶ 2 identyczne posty pod innym tytu³em w±tków?
    Ostatnio edytowane przez arturo193 ; 06-02-2013 o 17:52
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  4. #4
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Sk±d
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    arturo zajrzyj do cewek wiem, ¿e to spory koszt ale one czêsto na zimnym nie wyrabiaj± albo mo¿e ktos ma sprawne na podmiankê

  5. #5
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Sk±d
    Warszawa
    rzeczywi¶cie wiêkszo¶æ potencjalnych problemów ju¿ ogarnales

    s±dy s± zamienniki bosch uniwersalne - katalog www powie ci które 1/2 ceny ni¿ z wtyczka, wymiana koniecznie wszystkie 4, ale mo¿na je sprawdziæ w zale¿no¶ci jak wygl±da wykres sinusoidy mówi to jaki stan s±dy (patrz katalog s±d bosch), brak grzania na zimnym te¿ zobaczysz na testerze diagnostycznym/obd(jak masz) - wskazania s±dy nie bêd± lataæ . b³êdy s±d mog± byæ efektem problemów z mieszank± gdzie indziej. ale problemy na zimnym mog± wskazywaæ na problem z grzaniem s±d (potem jak s± ciep³e chodz± ok), dobry elektryk powinien temat ogarn±æ

    przeplywka te¿ mo¿e byæ (z tego co pamiêtam by³ podobny objaw jak czujniki po³o¿enia walka rozrz±du)

    no i nieszczelno¶ci dolotu te¿ (to ³atwo sprawdziæ) - mo¿e czego¶ jeszcze tam nie wymieniles ( uszczelki przepustnicy, oringi, rurki) - czasem te¿ powoduje problemy na zimnym (najlepiej popsikac rozposzczalnikiem i patrzyæ jak siê zmieniaj± korekty STFT)

    z³e wyregulowanie gazu te¿ mo¿e byæ problemem (skasuj adaptacjê i poje¼dzij ze 150km na samej benzynie)

    obstawialbym grzanie s±d :-), daj znaæ w tym w±tku jak postêpy napraw
    Ostatnio edytowane przez shebi ; 06-02-2013 o 18:23

  6. #6
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Sk±d
    bi³goraj
    Cewki akurat sa bardzo tanie bo pasuja od m50 cena po 20z³ a jak dobrze pogadasz to i za 100z³ komplet kupisz.
    Pierwsze co zrob to zmierz kompresje wyeliminuje ci to silnik a zostanie osprzet,nastepnie sady i tak i tak do wymiany,sproboj odpiac wtyczke od przep³ywomierza ale pamietaj ze jak nastepnym razem pod³aczysz komp to ci to wybije. Jak nie pomoze to pisz pomyslimy. Zastanawia mnie takrze czujnik na wale. Wielu mechanikow nie potrafi dobrze odczytac informacji z kompa. Czujmik wa³ka wybi³o ci czy wymieni³es ot tak?

  7. #7
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Sk±d
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez laki7 Zobacz posta
    Cewki akurat sa bardzo tanie bo pasuja od m50 cena po 20z³ a jak dobrze pogadasz to i za 100z³ komplet kupisz.
    Pierwsze co zrob to zmierz kompresje wyeliminuje ci to silnik a zostanie osprzet,nastepnie sady i tak i tak do wymiany,sproboj odpiac wtyczke od przep³ywomierza ale pamietaj ze jak nastepnym razem pod³aczysz komp to ci to wybije. Jak nie pomoze to pisz pomyslimy. Zastanawia mnie takrze czujnik na wale. Wielu mechanikow nie potrafi dobrze odczytac informacji z kompa. Czujmik wa³ka wybi³o ci czy wymieni³es ot tak?
    z tego co pamiêtam ¿ywotno¶æ s±d to oko³o 120kkm - te¿ jest w katalogu boscha ...ja wymieni³em po 180kkm? i spalanie siê te¿ poprawi³o, wiêc i tak warto, bo siê zwraca
    Ostatnio edytowane przez shebi ; 06-02-2013 o 21:44

  8. #8
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar arturo193
    Do³±czy³
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Sk±d
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    arturo zajrzyj do cewek
    Ju¿ podmienia³em cewki...to samo...co zrobi³em od pocz±tku...nowe sondy,odma sprawdzona,nowe swiece,przep³ywka zamieniona,cewki podmieniane,szczelno¶c kolektora sprawdzona...pozostaje tylko ta rurka...no chyba,¿e ta odma pomimo,¿e nie jest pêkniêta membrana to ma jak±¶ nieszczelno¶æ.Dodam,¿e pracuje na wszystkie cylindry tylko przebiera...odpina³em kostki z cewek na pracuj±cym silniku i przy ka¿dej jest ró¿nica tzn jak odepnê to telepie silnikiem bardziej...
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  9. #9
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Sk±d
    bi³goraj
    co z tymi czujnikami wa³ka wa³u? d³aczego zmienia³es gorny? wybi³o na kompie?

  10. #10
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar zelfix
    Do³±czy³
    Oct 2011
    Posty
    55
    BMW
    E38 740iL M60B40
    Sk±d
    Strzegom
    Cytat Zamieszczone przez arturo193 Zobacz posta
    A w³a¶nie,¿e mo¿e byæ to przyczyn±...jak sam napisa³e¶ katów nie masz ale sondy ci±gle s± i pracuj±...zatem tutaj szuka³bym przyczyny...Ja w swoim M60B40 te¿ od wielu lat walczê z nierówn± prac± na wolnych ale auto rusza bez problemu i nie d³awi siê i ma moc...my¶lê,¿e u mnie przyczyn± jest ta rurka od odmy id±ca pod kolektorem ss±cym...podobno siê rozszczelniaj±.Pozdrawiam.Edit...ale dlaczego napisa³e¶ 2 identyczne posty pod innym tytu³em w±tków?
    ta rurke rowniez wymienilem bo tam sa uszczelki i samych uszczelek niedostaniesz wiec trzeba cala rurke. a watek jest jeden tylko ze edytowalem i tak sie jakos porobilo.

    Cytat Zamieszczone przez laki7 Zobacz posta
    Cewki akurat sa bardzo tanie bo pasuja od m50 cena po 20z³ a jak dobrze pogadasz to i za 100z³ komplet kupisz.
    Pierwsze co zrob to zmierz kompresje wyeliminuje ci to silnik a zostanie osprzet,nastepnie sady i tak i tak do wymiany,sproboj odpiac wtyczke od przep³ywomierza ale pamietaj ze jak nastepnym razem pod³aczysz komp to ci to wybije. Jak nie pomoze to pisz pomyslimy. Zastanawia mnie takrze czujnik na wale. Wielu mechanikow nie potrafi dobrze odczytac informacji z kompa. Czujmik wa³ka wybi³o ci czy wymieni³es ot tak?
    komputer mi pokazal ten czujnik. patent z odpieciem przepustki rowniez sprawdzony.

    Cytat Zamieszczone przez laki7 Zobacz posta
    co z tymi czujnikami wa³ka wa³u? d³aczego zmienia³es gorny? wybi³o na kompie?
    tak komputer pokazal ten czujnik.

    chyba jest sprawca, szesc z osmiu cylindrow ma kompresje na poziomie 10 bar a pozostale dwa to 8 bar i 9 bar.
    myslicie ze zla komprecha wywoluje cale zamieszanie?


    Edytuj posty !
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 06-02-2013 o 19:10
    ...robi± "Aaa.." i "Uuu.." kiedy wysiadam z BMW...

Podobne w±tki

  1. syczenie silnika nierowna praca 728i
    Przez hubert22 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-08-2012, 01:44
  2. [silnik] nierowna praca silnika
    Przez Maciekmk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-05-2012, 20:19
  3. bardzo nierowna praca...m62b44
    Przez badstuff w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-07-2011, 20:05
  4. nierowna praca silnika na benzynie i LPG
    Przez michu740 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 19:31
  5. [mechanika] Dziwna nierowna praca silnika.
    Przez Pepe_E32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-03-2009, 14:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •