Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 39

W±tek: S³aby xenon? Nic nie widaæ podczas deszczu? REGENERACJA ODB£Y¦NIKÓW! Czytaj

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Nastêpny post Nastêpny post
  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar Kyniu94
    Do³±czy³
    Jun 2013
    Posty
    85
    BMW
    e38 99r m62b35TU
    Sk±d
    Konin

    Post S³aby xenon? Nic nie widaæ podczas deszczu? REGENERACJA ODB£Y¦NIKÓW! Czytaj

    Witam! W wiêkszo¶ci naszych 7er xenon ¶wieci bardzo s³abo, w deszczu nic nie widaæ, a barwa ¶wiat³a du¿o ró¿ni siê od tych nowszych aut. Jest na to sposób. W Polsce jest kilka warsztatów które zajmuj± siê regeneracj± odb³y¶ników, nak³adaj± oni now± pow³okê drobinek aluminium na odb³y¶nik, nie jest to niklowanie.
    Przejd¼my do rzeczy! Zabieg jest bardzo prosty i tani, mo¿na to zrobiæ samemu nie trzeba nigdzie wysy³aæ odb³y¶ników. W Naszych autka odb³y¶niki od xenonu, s± aluminiowe!!! Co za tym idzie? Mo¿na je bardzo ³atwo szybko w domu spolerowaæ! Co za tym idzie? Gdy znowu od ¿arnika xenonu zapyl± nam siê ca³e odb³y¶niki wystarczy wyj±æ i przelecieæ np Aluchromem! Zrobi³em ten zabieg u siebie i mogê powiedzieæ, ¿e ró¿nica jest niesamowita!!!
    Pamiêtajcie ¿e mówiê tutaj o odb³y¶nikach od xenonu czyli ¶wiate³ mijania. Jest on aluminiowy, natomiast odb³y¶nik od ¶wiate³ drogowych jest plastikowy pokryty specjaln± pow³ok±, podczas czyszczenia ca³ej lampy trzeba byæ bardzo delikatnym. Sam odb³y¶nik ¶wiate³ drogowych najlepiej przemyæ denaturatem i mikrofibr±(wszystko inne rysuje), nie dociskaæ! Trzeba robiæ to bardzo delikatnie ¿eby nie zerwaæ pow³oki! Je¿eli mamy brudne klosze lamp od wewn±trz tak samo u¿ywamy mikrofibry!!! W innym razie po z³o¿eniu i za¶wieceniu ¶wiate³ ca³y klosz od wewn±trz bêdzie mia³ minimalne ryski co daje nie ciekawy efekt wizualny... Mam nadzieje ¿e pomog³em, znalaz³em film na Youtube który powinien pomóc wam w rozbiórce lampy ;) Pozdrawiam ! http://www.youtube.com/watch?v=xPBSAJdCwg0

  2. #2
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Sk±d
    Mlava
    W³a¶nie szukam w mojej okolicy kogo¶ kto zajmuje sie metalizacj± pró¿niow± ale niestety ma³o takich zak³adów . Jedynie wysy³ka, np do go¶cia z tego filmu.

    Wys³ane z mojego IdeaTab A2107A-H przy u¿yciu Tapatalka
    B M W

    Staram siê pisaæ poprawnie po polsku.

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2009
    Posty
    409
    BMW
    g11 740d xdrive
    Sk±d
    Elbl±g.Cork
    Ja wysy³a³em do tej firmy http://www.xenon-serwis.pl/ na regeneracje plus do tego nowe org ¿arniki efekt naprawdê super.

  4. #4
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Supermen
    Do³±czy³
    Nov 2008
    Posty
    2,104
    BMW
    e38 750iL
    Sk±d
    Chojnice
    Wystarczy wymieniæ ¿arniki i efekt bêdzie ju¿ zadowalaj±cy :)
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza siê do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  5. #5
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jun 2014
    Posty
    4
    BMW
    E38 740i
    Sk±d
    Kraków
    zawsze by³em pewien, ¿e przy xenonach nie wypalaj± siê odb³y¶niki, czy jestem w b³êdzie?

  6. #6
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Sk±d
    Racibórz(¦l±sk)
    Jak najbardziej wypalaj± siê. W BMW nie jest to tak dotkliwe jak w innych markach(np. Toyota Avensis drugiej generacji).

    Jak odb³y¶nik jest mocno wypalony, to nawet nowy markowy palnik niewiele nie da
    Celem wykszta³cenia nie jest nape³nienie umys³u cz³owieka faktami; zadaniem jest nauczyæ go, jak ma u¿ywaæ umys³u do.. my¶lenia. A czêsto zdarza siê, ¿e cz³owiek lepiej umie my¶leæ, nie bêd±c krêpowany wiedz± przesz³o¶ci.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz co¶, jest pw, mail, gg, w ostateczno¶ci sms

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Byczus
    Do³±czy³
    Aug 2013
    Posty
    495
    BMW
    E39 530dAT, E32 730i V8 manual
    Sk±d
    Poznañ
    ja co prawda w E39, nawet po kompleksowej regeneracji lamp xenonowych uwa¿am, ¿e nadal jest do¶æ s³abo, a w deszcz to ju¿ w ogóle kiszka, nie wiem kiedy ostatnio ¿arniki by³y wymieniane, ale barwê maj± ok :/
    Jest BMW E39 530dA Touring 2001r.


    Jest BMW E32 730i V8 manual 1992r.



    By³o BMW E34 525i manual 1991r.

  8. #8
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Markos
    Do³±czy³
    Jan 2013
    Posty
    87
    BMW
    E38 + E34 = :)
    Sk±d
    Chorzów
    Mam e38 przedliftow±. Wymieni³em wypiaskowane szybki reflektorów na nówki plus wymiana xenonów na nowe oczywi¶cie barwa 4300 i efekt niesamowity. Widoczno¶æ w nocy jest super a wizualnie jak lampy maj± nowe szybki auto odm³odnia³o. Odb³y¶niki wystarczy tylko przetrzeæ tak jak ju¿ wy¿ej napisane.

  9. #9
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar chytrusek
    Do³±czy³
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Sk±d
    Krasnystaw
    Zapytam tutaj, ¿eby nie zak³adaæ nowego tematu. Czy warto zamiast czy¶ciæ, wyrzuciæ z reflektora szybki ? Reflektor ³adniej wygl±da, ale jak ¶wieci ?
    Czy te szybki nie s± przypadkiem odpowiedzialne za rozpraszanie ¶wiat³a w taki sposób, aby o¶wietlaæ i umo¿liwiaæ czytanie znaków drogowych ?
    Co panowie w niebieskim mundurkach mówi± o tak zmodyfikowanych ¶wiat³ach ?

  10. #10
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Markos
    Do³±czy³
    Jan 2013
    Posty
    87
    BMW
    E38 + E34 = :)
    Sk±d
    Chorzów
    Cytat Zamieszczone przez chytrusek Zobacz posta
    Zapytam tutaj, ¿eby nie zak³adaæ nowego tematu. Czy warto zamiast czy¶ciæ, wyrzuciæ z reflektora szybki ? Reflektor ³adniej wygl±da, ale jak ¶wieci ?
    Czy te szybki nie s± przypadkiem odpowiedzialne za rozpraszanie ¶wiat³a w taki sposób, aby o¶wietlaæ i umo¿liwiaæ czytanie znaków drogowych ?
    Co panowie w niebieskim mundurkach mówi± o tak zmodyfikowanych ¶wiat³ach ?
    Bêdziesz wszystkich o¶lepia³ a sam nic nie bêdziesz widzia³, zepsujesz ¶wiat³a w ten sposób

Podobne w±tki

  1. Nowe elektrozawory nic nie pomogly, co moze byc przyczyna??
    Przez motocross125 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 21:42
  2. [audio/video] nie ma obrazu nic nie wy¶wietla radio tv proszê o pomoc
    Przez Mariuszbmw w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-03-2013, 19:42
  3. Stuki w zawieszeniu, szarpaki nic nie wykryly.
    Przez Wiktor82 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 16:45
  4. Xenon ga¶nie podczas jazdy
    Przez MastaKleszcz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 05-02-2010, 21:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •