Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: Słaby xenon? Nic nie widać podczas deszczu? REGENERACJA ODBŁYŚNIKÓW! Czytaj

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Kyniu94
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    85
    BMW
    e38 99r m62b35TU
    Skąd
    Konin

    Post Słaby xenon? Nic nie widać podczas deszczu? REGENERACJA ODBŁYŚNIKÓW! Czytaj

    Witam! W większości naszych 7er xenon świeci bardzo słabo, w deszczu nic nie widać, a barwa światła dużo różni się od tych nowszych aut. Jest na to sposób. W Polsce jest kilka warsztatów które zajmują się regeneracją odbłyśników, nakładają oni nową powłokę drobinek aluminium na odbłyśnik, nie jest to niklowanie.
    Przejdźmy do rzeczy! Zabieg jest bardzo prosty i tani, można to zrobić samemu nie trzeba nigdzie wysyłać odbłyśników. W Naszych autka odbłyśniki od xenonu, są aluminiowe!!! Co za tym idzie? Można je bardzo łatwo szybko w domu spolerować! Co za tym idzie? Gdy znowu od żarnika xenonu zapylą nam się całe odbłyśniki wystarczy wyjąć i przelecieć np Aluchromem! Zrobiłem ten zabieg u siebie i mogę powiedzieć, że różnica jest niesamowita!!!
    Pamiętajcie że mówię tutaj o odbłyśnikach od xenonu czyli świateł mijania. Jest on aluminiowy, natomiast odbłyśnik od świateł drogowych jest plastikowy pokryty specjalną powłoką, podczas czyszczenia całej lampy trzeba być bardzo delikatnym. Sam odbłyśnik świateł drogowych najlepiej przemyć denaturatem i mikrofibrą(wszystko inne rysuje), nie dociskać! Trzeba robić to bardzo delikatnie żeby nie zerwać powłoki! Jeżeli mamy brudne klosze lamp od wewnątrz tak samo używamy mikrofibry!!! W innym razie po złożeniu i zaświeceniu świateł cały klosz od wewnątrz będzie miał minimalne ryski co daje nie ciekawy efekt wizualny... Mam nadzieje że pomogłem, znalazłem film na Youtube który powinien pomóc wam w rozbiórce lampy ;) Pozdrawiam ! http://www.youtube.com/watch?v=xPBSAJdCwg0

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    Właśnie szukam w mojej okolicy kogoś kto zajmuje sie metalizacją próżniową ale niestety mało takich zakładów . Jedynie wysyłka, np do gościa z tego filmu.

    Wysłane z mojego IdeaTab A2107A-H przy użyciu Tapatalka
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    409
    BMW
    g11 740d xdrive
    Skąd
    Elbląg.Cork
    Ja wysyłałem do tej firmy http://www.xenon-serwis.pl/ na regeneracje plus do tego nowe org żarniki efekt naprawdę super.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Wystarczy wymienić żarniki i efekt będzie już zadowalający :)
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    4
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Kraków
    zawsze byłem pewien, że przy xenonach nie wypalają się odbłyśniki, czy jestem w błędzie?

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jak najbardziej wypalają się. W BMW nie jest to tak dotkliwe jak w innych markach(np. Toyota Avensis drugiej generacji).

    Jak odbłyśnik jest mocno wypalony, to nawet nowy markowy palnik niewiele nie da
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Byczus
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    495
    BMW
    E39 530dAT, E32 730i V8 manual
    Skąd
    Poznań
    ja co prawda w E39, nawet po kompleksowej regeneracji lamp xenonowych uważam, że nadal jest dość słabo, a w deszcz to już w ogóle kiszka, nie wiem kiedy ostatnio żarniki były wymieniane, ale barwę mają ok :/
    Jest BMW E39 530dA Touring 2001r.


    Jest BMW E32 730i V8 manual 1992r.



    Było BMW E34 525i manual 1991r.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Markos
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    87
    BMW
    E38 + E34 = :)
    Skąd
    Chorzów
    Mam e38 przedliftową. Wymieniłem wypiaskowane szybki reflektorów na nówki plus wymiana xenonów na nowe oczywiście barwa 4300 i efekt niesamowity. Widoczność w nocy jest super a wizualnie jak lampy mają nowe szybki auto odmłodniało. Odbłyśniki wystarczy tylko przetrzeć tak jak już wyżej napisane.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Zapytam tutaj, żeby nie zakładać nowego tematu. Czy warto zamiast czyścić, wyrzucić z reflektora szybki ? Reflektor ładniej wygląda, ale jak świeci ?
    Czy te szybki nie są przypadkiem odpowiedzialne za rozpraszanie światła w taki sposób, aby oświetlać i umożliwiać czytanie znaków drogowych ?
    Co panowie w niebieskim mundurkach mówią o tak zmodyfikowanych światłach ?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5
    Wszystkie światła w tych autach są dojechane, ciemne, odbłyśnik i wypalone, po co kombinować :), nie lepiej oddać do regeneracji całą lampę, zrobią to firmy profesjonalnie za 500zł za dwie sztuki i wystarczy na kolejne 15 lat ... Tydzień temu robiłem, efekt świetny, przedewszystkim kompleksowy bo prócz świecenia reflektor wygląda jak nowy.
    Moje obecne BMW E38 750il -> http://7er.pl/showthread.php/37092-N...50il-%28v12%29

    Sztuką jest zrobić stare auto tak, aby wyglądało lepiej niż nowe...


Podobne wątki

  1. Nowe elektrozawory nic nie pomogly, co moze byc przyczyna??
    Przez motocross125 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 20:42
  2. [audio/video] nie ma obrazu nic nie wyświetla radio tv proszę o pomoc
    Przez Mariuszbmw w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-03-2013, 18:42
  3. Stuki w zawieszeniu, szarpaki nic nie wykryly.
    Przez Wiktor82 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 15:45
  4. Xenon gaśnie podczas jazdy
    Przez MastaKleszcz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 05-02-2010, 20:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •