Witam! W większości naszych 7er xenon świeci bardzo słabo, w deszczu nic nie widać, a barwa światła dużo różni się od tych nowszych aut. Jest na to sposób. W Polsce jest kilka warsztatów które zajmują się regeneracją odbłyśników, nakładają oni nową powłokę drobinek aluminium na odbłyśnik, nie jest to niklowanie.
Przejdźmy do rzeczy! Zabieg jest bardzo prosty i tani, można to zrobić samemu nie trzeba nigdzie wysyłać odbłyśników. W Naszych autka odbłyśniki od xenonu, są aluminiowe!!! Co za tym idzie? Można je bardzo łatwo szybko w domu spolerować! Co za tym idzie? Gdy znowu od żarnika xenonu zapylą nam się całe odbłyśniki wystarczy wyjąć i przelecieć np Aluchromem! Zrobiłem ten zabieg u siebie i mogę powiedzieć, że różnica jest niesamowita!!!
Pamiętajcie że mówię tutaj o odbłyśnikach od xenonu czyli świateł mijania. Jest on aluminiowy, natomiast odbłyśnik od świateł drogowych jest plastikowy pokryty specjalną powłoką, podczas czyszczenia całej lampy trzeba być bardzo delikatnym. Sam odbłyśnik świateł drogowych najlepiej przemyć denaturatem i mikrofibrą(wszystko inne rysuje), nie dociskać! Trzeba robić to bardzo delikatnie żeby nie zerwać powłoki! Jeżeli mamy brudne klosze lamp od wewnątrz tak samo używamy mikrofibry!!! W innym razie po złożeniu i zaświeceniu świateł cały klosz od wewnątrz będzie miał minimalne ryski co daje nie ciekawy efekt wizualny... Mam nadzieje że pomogłem, znalazłem film na Youtube który powinien pomóc wam w rozbiórce lampy ;) Pozdrawiam ! http://www.youtube.com/watch?v=xPBSAJdCwg0