Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [wnętrze] nie działa radio

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    27
    BMW
    728i
    Skąd
    Siedlce

    Unhappy [wnętrze] nie działa radio

    Siemka a więc tak mam taki problem ostatnio gdy jechałem autem i wrzucałem kierunkowskaz trąciłem manetkę że włączyłem komputer na zegarach wszystko było by okej gdyby nie fakt że przez to przestał mi działać ten panel od ori radio i komputer tam nie wyświetla a do tego nie migają kierunki na desce rozdzielczej a na zewnątrz auta migają..
    nie wiem co z tym zrobić bo wszystko jest z bezpiecznikami w porządku kable też nie wyglądają na poprzepalane nie mam już pomysłu co mogę zrobić żeby było wszystko jak wcześniej..
    dodam jeszcze że poprzedni właściciel zabrał zmieniarkę od radio ale wcześniej komputer na kokpicie działał...

    jak widać na foto wszystko działa tylko to nie;/
    panel nie reaguje na naciskanie żadnego z guzików ;/
    z góry dziękuje za pomoc.

    Ostatnio edytowane przez Mlody_BMW ; 28-05-2014 o 20:40

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar Kyniu94
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    85
    BMW
    e38 99r m62b35TU
    Skąd
    Konin
    wyjmij wszystkie bezpieczniki w skrzynce pod maską i sprawdź jeszcze raz.. Często nie widać że jest spalony. Najlepiej wkładać jakiś inny zamiennik i sprawdzać czy zaświeci. Miałem bardzo podobny problem w poprzedniej 7er że nagle zgasło radio i nic nie reagowało..

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    27
    BMW
    728i
    Skąd
    Siedlce
    okej dzięki wielkie jutro przejrzę wszystkie od nowa oby było tak jak mówisz :)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Kyniu94
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    85
    BMW
    e38 99r m62b35TU
    Skąd
    Konin
    Te takie przezroczyste od góry w którym topik jest wykonany z takiego bardzo cienkiego drucika najczęściej są przepalone a nie widać ;)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    27
    BMW
    728i
    Skąd
    Siedlce
    a więc tak wszystkie bezpieczniki przejrzane i każdy jest dobry :/ i w bagażniku i pod maską ;/
    nie mam już pomysłu czemu to przestało tak nagle działać :/
    czekam dalej na wasze porady może uda się to naprawić jakoś samemu przed wydaniem kasy u elektryka

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Kyniu94
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    85
    BMW
    e38 99r m62b35TU
    Skąd
    Konin
    a spróbuj ręką uderzyć w boczek w bagażniku po stronie zmieniarki niech samochód będzie na zapłonie może się włączy jeśli tak musisz rozebrać boczek i posprawdzać kostki od tunerów i modułów. Miałem tak w obu moich 7er ;P Zawsze pomagało uderzenie w w/w miejscu ;p

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    27
    BMW
    728i
    Skąd
    Siedlce
    moje auto nie ma zmieniarki :/ albo poprzedni właściciel zabrał albo gdzieś zniknęła z czasem..
    po zabawie miernikiem doszedłem do tego że nie ma masy ani prądu w kablach i jeden kabel (biało niebieski) jest poprowadzony do zapalniczki i tam skręcony do kabla z zapalniczką..
    opcja też jest taka że zaplanicza też nie działa... sprawdzałem bezpiecznik ale jest dobry.. nie mam już pomysłu co to może być.. chyba bez wizyty u elektryka się nie obejdzie..

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    18
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Wolsztyn
    Sprawdź masę i podłaczenie całej wiązki od radia.
    Masę masz przykreconą do tylnego lewego słupka. Pod osłoną z lampka.
    Demontujesz lampkę poźniej 3 śruby kluczyk nr 8 i wyciagasz oslone slupka.
    Masa jest przykrecona kluczykiem nr 10 do slupka idzie kilka kabli koloru brązowego.
    Podłaczenie calej instalacji znajduje sie w bagazniku po lewej stronie.
    Musisz zdemontowac boczek kostka jest koloru czarnego 12 pinow 2 razy po 6, znajduje sie od tylu lampy przy zarowkach.
    W tym miejscu przekazywane są dane z komputera auta do instalacji elektrycznej radia, nawigacji, tutaj tez jest zasilanie instalacji od radia.
    Cala instalacja idzie do przodu laczy sie ze wzmacniaczem, rozchodzi na glosniki.
    Instalacja przechodzi lewa strona pod dywanami pozniej idzie pod fotelem kierowcy, i przy tunelu srodkowym, laczy sie od tylu z radiem.
    Problem może być z podłaczeniem instalacji, posprawdzaj to dokladnie, moze być tez instalacja gdzies przecięta.
    Dziwny problem z tym kablem podlaczonym do zapalniczki. Ktoś już grzebal. Może ciągnął zasilanie do nieoryginalnego radia.

Podobne wątki

  1. Nie gra radio, nie działa navi E65
    Przez Aldik w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 03-03-2024, 06:21
  2. Radio nie działa
    Przez danmar100 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-02-2015, 22:21
  3. Radio nie działa...
    Przez luzaks1109 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-08-2013, 21:58
  4. Nie działa radio
    Przez stachu0505 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-05-2012, 20:10
  5. [wnętrze] Nawiew na przednią szybę, nie działa wcale.
    Przez Angus MacGyver w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-12-2009, 11:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •