Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: [ elektronika] SEDC

  1. #1

    [ elektronika] SEDC

    Koledzy problem polega na tym, że nie zapala mi się kontrolka na przełączniku od SEDC = nie usztywniają się amory. Amory są oczywiście takie jak być powinny, a ten panel na którym jest włacznik SEDC został wymieniony na nowy. Po podpięciu do kompa nie pokazuje żadnego błędu na tym module. Co to moze być? I wie ktoś gdzie znajduje się ten moduł?
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar swobi.
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    48

    Re: SEDC

    Cytat Zamieszczone przez Jey
    Koledzy problem polega na tym, że nie zapala mi się kontrolka na przełączniku od SEDC = nie usztywniają się amory. Amory są oczywiście takie jak być powinny, a ten panel na którym jest włacznik SEDC został wymieniony na nowy. Po podpięciu do kompa nie pokazuje żadnego błędu na tym module. Co to moze być? I wie ktoś gdzie znajduje się ten moduł?
    moduł jest z tylniej prawej strony jak akumulator, za bezpiecznikami(czyli jak odchylisz tą niby gąbke ).Jest przykręcony od wewnątrz takiej metalowej listwy.

  3. #3
    Jesli wymieniales panej na nowy, to trzeba zakodowac go do samochodu. To wszystko

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar swobi.
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    48
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Jesli wymieniales panej na nowy, to trzeba zakodowac go do samochodu. To wszystko
    ja u siebie też panel wymieniałem i wszystko śmigało bez kodowania itp.

  5. #5
    ale nie zawsze tak jest. Trzeba zakodowac

  6. #6
    A jak jest wogóle z tym kodowaniem. Jeśli tego nie zrobię to żaden przycisk na panelu nie zadziała (ogrzewanie, roleta, pdc itd). Bo u mnie generalnie wszystkie przyciski normalnie dzialają z wyjatkiem SEDC. Sam moduł został wymieniony na nowy i dalej nic :/
    Aha, zapomniałem dodać, że po odpaleniu auta dioda na przycisku się zapala (czasem na 15 sek, czasem na minutę- zależy jak ma ochotę :P ), po czym gaśnie.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  7. #7
    Trzeba zakodować! To że panel wygląda podobnie, wcale nie znaczy że wszystko będzie działać tak samo.

  8. #8
    Dzieki sylwekk.

    Juz myslalem ze mnie zlinczuja ;) :D

  9. #9
    Trzeba wprowadzać program "świadomości informatycznej" w motoryzacji ;D - pora na

    Później obserwuje się kwiatki w postaci czerwonych kropek na licznikach, nie działających testów zegarów, dziwnych komunikatów i niewytłumaczalnych błędów.

    BMW od e38 wzwyż to nie Trabant, a zatem spora część konfiguracji auta leży w warstwie logicznej sterownika a nie w drutologii.

    @Sylwek7 - albo siła argumentu albo argument siły :) :)

  10. #10
    Ok, w takim razie siądziemy jutro z kompem i będziemy walczyć. Nie chcę podważać Waszego zdania, ale nie chce mi się wierzyć że wszystko, włącznie z DSC działa, a tylko SEDC nie chce robić. Rozumiem gdybym zapiął nowy panel i żaden przycisk by nie reagował, ale u mnie nie załącza się 1 na 8. No ale kto wie, E38 pełne jest tajemnic :D Tak więc na pewno sprawdze jutro ten trop :)
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •