Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Bmw e32 nie odpala. Brak masy na cewce.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    30
    BMW
    735
    Skąd
    Bogatynia

    Post Bmw e32 nie odpala. Brak masy na cewce.

    Witam. Jak w tytule , mam problem ze zdiagnozowaniem usterki. BMW 735 z 1989 roku , manual ,m30b35. Pokrótce opisze co robiłem.Pożarło akumulator w 5 godzin więc przy pomocy multimetra sprawdziłem elektrykę.Wyjmowałem bezpieczniki i mierzyłem pobór prądu.Padł miecz więc go odłączyłem , dodatkowo odłączyłem przewód + od zaworków ogrzewania.Od tej pory kaput! Wszystkie bezpieczniki na swoim miejscu.Po przekręceniu kluczyka w stacyjce pojawia się napięcie dochodzące do cewki wn.Natomiast nie ma masy(-). Proszę nie pisać o kablach,świecach itp. Jeśli jest gdzieś opisany taki problem to proszę podesłać link.Osobiście nic takiego nie znalazłem.Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cewka dostaje masę od sterownika DME, tylko wtedy, kiedy kręcisz rozrusznikiem oraz czujnik położenia wału korbowego daje poprawny sygnał. Sprawdź to i daj znać.

    Podobnie pompa paliwa, nie powinna również dostawać plusa, sprawdź to. Będziemy pewniejsi, że czujnik nie daje sygnału.

    Może gdzieś po drodze do sterownika DME go wypiąłeś?
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 26-05-2014 o 20:48
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    sprawdź masę między silnikiem a budą jeśli nie masz takiej masy to kup pas miedziany do masowania. Masa wygląda albo jak pleciony pasek z miedzy jest stary więc raczej będzie szarego koloru albo dość gruby przewód to będzie.

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Kaczy jakby nie było tej masy to nie kręciłby rozrusznik, a z wypowiedzi kolegi wynika, że kręci. Cewka WN nie jest na masie silnika, tak żeby przez przypadek po przekręceniu stacyjki nie było na wtórnym WN, bo mogłoby człowieka zabić.
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    30
    BMW
    735
    Skąd
    Bogatynia
    Dzięki za szybki odzew.Masa do silnika jest.Zrobiona na nowo,wyczyszczona itd.Rozrusznik kręci silnikiem jak należy.Śmierdzi benzyną. Jedynie nie dochodzi zasilanie do cewki (-). Sprawdzałem omomierzem czujnik położenia wału. Odkręcony od silnika wskazywał około 550 ohm.Identyczne wskazania miał czujnik od opla który wziąłem dla porównania.Podmieniłem na chwilę dme i też lipa. Pokombinuję z czujnikiem i dam znać.Dzięki raz jeszcze.

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez HOKUSPOKUS Zobacz posta
    Dzięki za szybki odzew.Masa do silnika jest.Zrobiona na nowo,wyczyszczona itd.Rozrusznik kręci silnikiem jak należy.Śmierdzi benzyną. Jedynie nie dochodzi zasilanie do cewki (-). Sprawdzałem omomierzem czujnik położenia wału. Odkręcony od silnika wskazywał około 550 ohm.Identyczne wskazania miał czujnik od opla który wziąłem dla porównania.Podmieniłem na chwilę dme i też lipa. Pokombinuję z czujnikiem i dam znać.Dzięki raz jeszcze.
    Jeżeli śmierdzi benzyną, znaczy, że pompa pracuje, a to niedobrze, bo czujnik daje sygnał i pompa kręci. Wtedy pozostał by trefny DME, ale podmieniłeś...powiem, że wyczerpałeś moje pomysły na dzień dzisiejszy, ALE...

    Rozumiem, że mierzysz masę DME na cewce oscyloskopem, bo to jest sterowanie impulsowe? Miernik nic nie pokarze.

    Mogła paść cewka po prostu.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 26-05-2014 o 21:11
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    30
    BMW
    735
    Skąd
    Bogatynia
    Auto z 1989 roku. Jeszcze mnie zastanawia że dzień wcześniej moja "lepsza połowa" próbowała odpalić auto ale akumulator już był rozładowany.Wyjęła kluczyki ze stacyjki lecz kontrolki zegarów świeciły nadal tak jak z kluczykiem w pozycji 2. Odłączyłem klemy, naładowałem akumulator,podłączyłem.Długo kręcił ale zapalił.Zgasiłem auto i przystąpiłem do mierzenia poboru prądu. Od tej pory lipa.

    Okazuje się że masa dociera do cewki.Cały czas myślałem że masa jest na stałe a prąd do cewki dociera po przekręceniu kluczyka w stacyjce . Cewka podaje napięcie.Podłączyłem świecę bezpośrednio do cewki i masy. Iskra jednak jest a myślałem że nie ma. Z kopułki za to już nie wychodzi.Zamówiłem nowy palec i kopułkę więc trzeba poczekać na efekt napraw. Piszę to wszystko bo pewnie nie tylko ja nie mogę uruchomić auta. Kolejni czytający będą wiedzieli co sprawdzić zanim zaczną nowe tematy. Na razie dzięki za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez HOKUSPOKUS ; 27-05-2014 o 11:30

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez HOKUSPOKUS Zobacz posta
    Okazuje się że masa dociera do cewki.Cały czas myślałem że masa jest na stałe a prąd do cewki dociera po przekręceniu kluczyka w stacyjce . Cewka podaje napięcie.Podłączyłem świecę bezpośrednio do cewki i masy. Iskra jednak jest a myślałem że nie ma. Z kopułki za to już nie wychodzi.Zamówiłem nowy palec i kopułkę więc trzeba poczekać na efekt napraw. Piszę to wszystko bo pewnie nie tylko ja nie mogę uruchomić auta. Kolejni czytający będą wiedzieli co sprawdzić zanim zaczną nowe tematy. Na razie dzięki za pomoc.
    No i temat się wyjaśnił. Może jeszcze szwankować przewód pomiędzy cewką, a kopułką, ale zakładam, że to sprawdziłeś.
    pozdrawiam Bartek

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    30
    BMW
    735
    Skąd
    Bogatynia
    Temat wyjaśniony. Po wymianie kopułki i palca rozdzielacza silnik ożył. Lepiej odpala i lepiej się wkręca na obroty.Zacząłem sprawdzanie usterki od d... strony więc "sorry" za zamieszanie. Grzebałem w elektryce więc myślałem że tam leży wina. ttrol wielkie dzięki za pomoc.

Podobne wątki

  1. [ M30B30 ] Brak iskry na cewce
    Przez mikwawa w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 19:34
  2. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-01-2012, 17:46
  3. pomocy nie odpala BMW 740D
    Przez pulkownik72 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-12-2011, 19:05
  4. BMW 750i nie odpala.
    Przez BMW750i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 12:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •