Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: BMW E32 - napoleon777 - spełniające się marzenie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar napoleon777
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    6
    BMW
    E32
    Skąd
    Czernin

    Post BMW E32 - napoleon777 - spełniające się marzenie

    Witam, nazywam się Mateusz, od zawsze marzyłem aby mieć kiedyś dużą luksusową limuzynę taką jak Audi V8, Mercedes W126 / W140, lub BMW E32. Traktowałem to zawsze jako coś bardzo odległego ale wierzyłem że się spełni. Stało się to dosyć nieoczekiwanie nieco ponad tygodnia mam E32 3.0 197 KM z instalacja LPG "na śrubę" która zostanie przy pierwszej lepszej okazji zdemontowana (chyba nie muszę pisać dlaczego). Będzie to moje drugie auto, swoją Skodziankę którą dostałem 3 lata temu od dziadka oczywiście będę miał i to pewnie nie krótko. Auto przez ostatnie 2,5 roku dużo przeszło, między innymi zostało uratowane przed przerobieniem na żyletki, ale więcej szczegółów i historii auta i planów podam wam już w odpowiednim temacie. Na razie nie ma za bardzo co oglądać ale od czegoś trzeba zacząć (dlatego między innymi nazwa tematu jest w czasie teraźniejszym a nie przeszłym dokonanym), auto kosztuje 2500 zł, w 5 ratach po 500 zł, pierwsza już wpłacona, z zaufanych rąk od kolegi mojego szefa, a od jakiegoś czasu również i mojego kolegi. , na pewno ja i moi koledzy z pracy (pracuje w warsztacie samochodowym jako ekspedient) będziemy mieli dużo pracy. Mam jeszcze pytanie czy w blogach da się prowadzić luźną dyskusję na temat auta czy tylko właściciel auta może na nim dodawać wpisy oraz czy jest dział coś w stylu "inne auta użytkowników".






















    Ostatnio edytowane przez napoleon777 ; 25-05-2014 o 17:54

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Witaj,

    zamiast bloga pisz o wszystkim tutaj. tak robi wiekszosc.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  3. #3
    I am sentenced to E32 Vip Awatar Dawid86
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    255
    BMW
    BMW 730i E32 M30B30 10.93r.
    Skąd
    Katowice
    Witam życzę udanych prac nad autem. Fajnie, że są jeszcze ludzie, którzy ratują takie samochody przed zezłomowaniem :)
    BMW 7 FOREVER
    Cars are my drugs.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar napoleon777
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    6
    BMW
    E32
    Skąd
    Czernin
    Może źle to ująłem, ale w razie czego sprostuje, auto nie ja uratowałem od złomu lecz wyżej wspomniany kolega, prędzej miał je jakiś typowy rolas który wsadził tam najtańsze LPG i tuningowe światła (z tyłu ponoć są ledowe ale osobiście nie sprwdzałem). Biszek, tak będziemy określać tego mojego kolegę, poprzedniego właściciela kupił auto za 500 zł (silnik trup itd), potem auto długo stało w garażu czekając na fundusze, ponad rok temu temu po zebraniu pieniędzy w warsztacie w którym teraz pracuje zostały wymienione za jednym strzałem uszczelki, pierścienie, rozrząd ((elementy napinające) wtedy nieco ponad 440000 km przebiegu), kable zapłonowe, wyczyszczona i zakonserwowana podłoga, tarcze, klocki, tłoczki, uszczelniacze zacisków amortyzatory, linki ręcznego i jako tako ustawione LPG. Reszta to znaczy blacharka zewnętrzna i wnętrze miały być zrobione w te lato, ale Biszek pieniądze które miały być przeznaczone BMW wykorzystał na zakup Mercedesa W140 w stanie nie wymagającym żadnej ingerencji.

    Mogę jeszcze dodać że po po powrocie kolegi z urlopu dostanę oryginalne pomarańczowe kierunki i światła tylne, jeśli ktoś chciałby kupić te tuningowe to można już teraz zagadywać mnie o to na PW).

  5. #5
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Witam i ja...
    Autko fajne, ale dość mocno zapuszczone, więc pracy przy nim będzie trochę, ale życzę powodzenia w doprowadzaniu 7er do ładu...

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków

    Post

    Witam,

    Dobrze że masz tyle chęci względem tego auta, będzie ci ich potrzeba jeszcze dużo więcej na kilka najbliższych lat.

    Kilku ludzi z tego forum powie otwarcie "lepsze auta się cięło" i będą mieli racje.


    Cytat Zamieszczone przez napoleon777 Zobacz posta
    Reszta to znaczy blacharka zewnętrzna i wnętrze miały być zrobione w te lato, ale Biszek pieniądze które miały być przeznaczone BMW wykorzystał na zakup Mercedesa W140 w stanie nie wymagającym żadnej ingerencji.
    Szkoda, bo W140 w kwotach poniżej 20 tys nie nadają się do niczego poza cotygodniowym dolewaniem płynów i nabijaniem kabzy w warsztacie.

    Mówię z własnego doświadczenia, nawet dziś widziałem się ze znajomym od e32 (również z tego forum) i z perspektywy 5 czy 6 lat inwestowania w te samochody, byliśmy zgodni że 5 lat temu nasze wyobrażenie o tym ile się przez ten czas uda zrobić w tym autach - CAŁKOWICIE rozmija się z tym jak to naprawde wygląda.

    Do większości inwestycji w te auta można stosować mnożnik x2 względem tego co się początkowo zakłada.
    Czarne e32 w benzynie!


  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    82
    BMW
    e32 750il
    Skąd
    Elbląg
    Witam kolegę z moich okolic. Podziwiam Twój zapał i życzę wytrwałości...

  8. #8
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    witam , również się cieszę że są ludzie odważni i zdeterminowani , początki czasem są trudne a ilość rzeczy do zrobienia duża, działaj bez pośpiechu a konsekwentnie , spełniaj marzenie i ciesz się autem ! autko widać wymaga miłości i dobrej ręki ale myślę że jeszcze wróci do fajnego stanu , powodzenia i czekam na rozwój sytuacji :)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Ja również się cieszę że działasz i jesteś pełen zapału, moje auto według niektórych z zacnego grona nie nadawało się nawet na części zamienne a jednak jeździ, działa i nawet zaczęło wyglądać, bo nie ważne co Ci mówią tylko ważne co Ty będziesz robił.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Witaj, za takie podejście życzę Ci spełnienia Marzenia w 100%. Pzdr
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-02-2014, 16:25
  2. [E38] BMW E38 - Marzenie spełnione czas na przygodę
    Przez piotrwawabmw w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-06-2013, 10:56
  3. [E65/66] Spełniło się me marzenie- Witam wszystkich
    Przez Konserwa9 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-11-2012, 19:59
  4. marzenie się spełniło e38 jest :)
    Przez gibi1984 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-07-2009, 19:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •