Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Wątek: BMW E32 - napoleon777 - spełniające się marzenie

  1. #21
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Tak jak kibicuję takiemu podejściu tak tym razem muszę zgodzić się z przedmówcami. Zaufaj nam, bardziej doświadczony w tym temacie i nie pakuj się w to. Tak jak już ktoś napisał - włożysz 10, a efektu możesz nie ujrzeć. Oczywiście zrobisz jak uważasz, ale pamiętaj, że ostrzegaliśmy Cię ;)

  2. #22
    Początkujący Użytkownik Awatar napoleon777
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    6
    BMW
    E32
    Skąd
    Czernin
    Dziękuje za obiektywine rady wynikające z doświadczenia., lecz chciałbym przypomnieć że z waszą pomocą przede wszytskim i moimi możliwościami może mi wyjść znacznie taniej, przypominam że pracuje jako ekspedient w warsztacie samochodowym, nazwy nie piszę bo nie wiem czy mogę, ale co się z tym wiąże, kosztu usług tańsze o zarobek dla szefa, pod warunkiem że omówię się z kolegami po godzinach, oraz o koszt eksploatacji sprzętu. Każdą rzecz którą zakupię nową, mam w cenie hurtowej, a jeszcze jakbyście mi powiedzieli jaki producent dla przykładu na 1 montaż dał załóżmy wahacz, i mówicie mi np leamforder, to mogę mieć go w całkiem dobrej cenie, a wiadomo że mam kilka hurtowni do wyboru albo jak weźmiemy duże zamówienie to i rabat będzie większy, kombinacji jest sporo, a jeśli wy lub ja nie damy rady, a z ASO będzie lipa z ceną (też hurt), to wybieram najbliższy zamiennik podobny jakościowo, np niech to będzie lesjofors, także można to tak obejść, jeszcze nie patrzyłem czy macie tutaj kogoś kto sprowadza części używane bądź z zapasów oryginalne, jak w Skoda Felicia Klub Polska i Skodovka mamy ludzi którzy mają dojścia nawet do zapasów czechosłowackich, od poważne duże części (np całe błotniki itd) po oryginalne żarówki TESLI. Na pewno ktoś się znajdzie, a co do wnętrza, zauważyłem że komplet beżowego jest 100 razy bardziej dostępny niż do Felici komplet skórzanego z podgrzewanymi przednimi fotelami i w dodatku cena niewiele wyższa.

    Wspominaliście również o blacharce, jestem po wstępnej diagnozie z kolegą który jest lakiernikiem, błotniki z przodu na 99% zostają, drzwi na pewno się nadają do naprawy, raczej tylko tył będzie do poważnej pracy/wymiany, nie wiem jeszcze jak to jest w E32, musicie mi powiedzieć, bo np w Feli tylne błotniki są bez problemu zdejmowane jak przednie. Podłoga jest już zrobiona, silnik również poza pierdołami typu plastikowe rury i obudowa filtra powietrza, więc tragedii nie ma. Potem jak znajdę trochę czasu napisze wam dokładnie na czym polegał remont silnika bo się dowiedziałem międzyczasie ze szczegółami.

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    82
    BMW
    e32 750il
    Skąd
    Elbląg
    Przednie błotniki zostają?? Z prawego to raczej niewiele zostało. Zobaczysz, że jak zaczniesz czyścić z rdzy małą dziurkę, zaraz zrobi się wielka dziura. Wiem to z własnego doświadczenia. Kiedyś zajmowałem się podobnym przypadkiem. Efekt końcowy może nie był powalający (sam lakierowałem w garażu), ale wiedza przy tym zdobyta okazała się bardzo cenna. Dlatego jeśli chcesz ratować ten samochód, raczej widziałbym to jako projekt garażowy, gdzie wszystko robisz sam dla własnej satysfakcji, a efektem finalnym nie będzie w pełni odrestaurowany youngtimer.

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne

    Post

    Witaj kolego istotnie to E32 na dodatek cóż w mało prestiżowej wersji 730 nie było by to straszne gdyby nie brak wypo i okropny stan. Różnica jest jedna Skoda byłą mało używana i zapewne w jedych rękach od nowości na niedziele.
    A co z E32 się działo wiedzą tylko starożytni rzymianie, ale do rzeczy nie martw się Wpakujesz trochę kasy jak w kaczą dupe ale zobacz tylko czy progi nie są pogięte i czy pas tylni cały i podłużnice jak tak to spoko E32 jak najbardziej do odbudowy w przeciwnym razie Ty włożysz kase a ją będzie zjadało w najgorszych miejscach i uznasz że to bez sensu i po co to było. Niestety gorsze się cieło ale jak to w życiu jedni lepsze tną drudzy w gorszych jeżdzą.
    Elementy które są wymienne a są zardzewiałe wymienisz. a reszta no cóż każdy blacharz sobie poradzi z wykonaniem potrzebnych reperaturek i co? Wiele e32 było malowane x razy posiadają jakieś dziury czy gdzieś wstawiane reperaturki trudno to stare auto premium którymi jesteśmy x właścicielem i fura ma x przebiegu już. Tak że co sprawdź te elementy które ci opisałem bo to naprawdę ważne i teraz pozostaje ci regularnie napełniać swoją skarbonkę niestety wiem że ludzie z lepszymi często kończyli przygodę także nie jestem zbyt entuzjastycznie nastawiony ale jeśli z niej zrobisz coś sensownego to wysyłam do ciebie dobry trunek. Jeśli chcesz coś wogóle z niej zrobić licz się że 10 klocków zrobi tylko fru fru, jeśli myślisz że da się taniej no to cóż nie męcz siebie i tego E32. Do zrobienia przedewszystkim blacharka i lakier a to już wydatek Min 3-5 tyś można pomyśleć zostanie mi aż 5 jeszcze ale to bardzo mało niestety ale życzę powodzenia.
    JA swoją niestety robię już 3 lata duzo się zmieniło ale napewno nie jest to efekt finalny a kasy poszło nie będę pisał nawet ile bo ktoś powie że za tyle to ze swojego by zrobił nowe a do dołożenia zostaje jeszcze suma tego co do tej pory co dało by mi w efekcie finanse na kupno nowego hathbacka niskiej klasy w przednim napedzie i z silnikiem 1.0:D heh wole E32 :)
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 28-05-2014 o 21:47

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Tylne błotniki nie są niestety zdejmowane jak w skodzie, blacharz na pewno sobie z tym poradzi.Auto jest do ogarnięcia,z częściami do e32 nie ma żadnego problemu,wszystko jest dostępne od ręki poza ASO,nie jest to amerykański zabytek z lat 50 tu dopiero zaczynają się schody.Masz zaplecze,zapał do pracy,działaj śmiało,czekamy na fotorelacje.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Masz chęci, to po prostu rób to auto. Jak Ci nie wyjdzie, to stracisz tylko trochę hajsu i czasu, ale wiedza jest bezcenna. Zdrówko.

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    101
    BMW
    Było 3 x 7 e 32 730m60 e38 730d m57 e65 735 n62
    Skąd
    Olkusz
    Blog
    3
    Ja napiszę tylko ,że dla takiego egzemparza to miejsce jest tylko na szrocie w częsciach to właśnie przez takie auta jest zły obraz " starego BMW " lepiej było kupić coś co jeszcze będzie nadawało się do eksploatacji.....i pózniejszej Radości z jazdy.

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Cytat Zamieszczone przez kubusss Zobacz posta
    Ja napiszę tylko ,że dla takiego egzemparza to miejsce jest tylko na szrocie w częsciach to właśnie przez takie auta jest zły obraz " starego BMW " lepiej było kupić coś co jeszcze będzie nadawało się do eksploatacji.....i pózniejszej Radości z jazdy.
    No myślał by kto Tylko on ma szrot a reszta cacuszka, To nie jest GRAT tylko Gratka : P Gorsze mają i sobie chwalą.
    Napoleon czekam na dobre wieści z napraw, bądź zdjęcia przeciętej na pół do góry kołami.

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez kubusss Zobacz posta
    Ja napiszę tylko ,że dla takiego egzemparza to miejsce jest tylko na szrocie w częsciach to właśnie przez takie auta jest zły obraz " starego BMW " lepiej było kupić coś co jeszcze będzie nadawało się do eksploatacji.....i pózniejszej Radości z jazdy.
    Zły obraz "starego bmw" spowodowany jest przez złych właścicieli - auto samo od siebie nie popada w ruinę, to właściciel doprowadza do takiego stanu. Najlepiej krytykować kogoś, kto ma choć odrobinę chęci na grzebanie, a chwalić tego, który kupi gotowca. To dopiero paradoks.

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    364
    BMW
    740 1997
    Skąd
    Słupsk/Kołobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez Zavoli Zobacz posta
    Zły obraz "starego bmw" spowodowany jest przez złych właścicieli - auto samo od siebie nie popada w ruinę, to właściciel doprowadza do takiego stanu. Najlepiej krytykować kogoś, kto ma choć odrobinę chęci na grzebanie, a chwalić tego, który kupi gotowca. To dopiero paradoks.

    Zgadzam się, ale pamiętam też,że oczekujesz zmian zewnętrznych. To też paradoks,kiedy mechanika jest najważniejsza.
    Powodzenia koledze w naprawach, efekt daje mega satysfakcję.
    "chłopaki znad morza to jest gruba loża"
    Taekwon-do tradycyjne na Pomorzu!

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-02-2014, 16:25
  2. [E38] BMW E38 - Marzenie spełnione czas na przygodę
    Przez piotrwawabmw w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-06-2013, 10:56
  3. [E65/66] Spełniło się me marzenie- Witam wszystkich
    Przez Konserwa9 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-11-2012, 19:59
  4. marzenie się spełniło e38 jest :)
    Przez gibi1984 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-07-2009, 19:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •